Existuje náhoda?

fialockafialka
25. feb 2014

Ahojte baby. Zaujimal by ma nazor viacerych ludi.
verite v nahody, osud, osudove stretnutia, v lasku na prvy pohlad?
Ak by ste aj napisali skusenost z niecim bola by som.rada.dakujem Irena ;)

lyzzy
25. feb 2014

na nahody neverim
osudove stretnutia....nazvala by som to tak ze kazdeho koho v zivote stretnes nestretnes nahodou.....kazdy ti do zivota nieco prinesie.....niektori su pre teba skuskou,ini vdakou
a na lasku na prvy pohlad verim.....sama som ju zazila a zazivam 😀

maria1989
25. feb 2014

jj 🙂

fialockafialka
autor
25. feb 2014

Pytam sa lebo mojej znamej sa stalo.nieco zvlastne pre nu...
Kvoli tomu ze chce byt v anonymite pozmenim.mena.
Vola sa Zuzana mala priatela Martina s ktorym.sa vzali a maju syna Tomaska.ich vztah ale uz dlho prechadzal.krizami .najvacsia prisla pol roka po svadbe a vtedy Zuzana bola zo synom.v nemocnici. A ked sa vratila zistila ze ju manzel podvazda s dobrou kamaratkou.a vsak skusala sa to snim dat do kopy ale neislo to .Zuzana si nasla pracu aby trosku vypla a odreagovala sa prisla na ine myslienky. No a tam sa stalo nieco co jej vrta stale v hlave.
Bolo 12.12 a bo dlhej dobe si dala obrucku. V ten den tam bol novy kolega uz akobprisla do prace sa im.stretli pohlady az yak ze bola cela nesvoja.potom sa dali do reci a zistili to ze volal sa ako jej manzel, jeho sestra sa vola ako ona, a ma syna ktory sa tiez vola tomasko.a xistili ze maju neskutocne vela spolocneho . Zuzana uz z manzelom nieje. Nezvladla uz jeho
odmietanie a rozhodla sa ze ked cce koniec tak koniec a chce sa rozviest.no stale jej vrta ten kolega v hlav 🤐 e.

fialockafialka
autor
25. feb 2014

@lyzzy
@maria1989. .citajte vyssie

paskolinka
25. feb 2014

@fialockafialka ja neverim na osud, verim, ze existuju nahody 😉 uvediem priklad: poznam lekara, ktory byva v novostavbe v petrzalke na prizemi, mal priatelku janku, s ktorou sa po 5 rokoch rozisli. minule kamaratka rozpravala o lekarovi, ktory byva v novostavbe v petrzalke na prizemi a ktory sa rozisiel s jej kamoskou jankou po 5 rokoch vztahu. ja ze vsak toho poznam, a nakoniec sme zistili, ze su to dvaja rozdielni ludia, ktori nemaju nic spolocne (az na to, co som pisala) 😀 a ze je niekto nesvoj z toho, ze preskoci iskra, ked sa stretnu pohlady, to je normal 😉 stava sa aj zadanym aj nezadanym... 🙂

mowinka1
25. feb 2014

život je samá náhoda, ináč by to išlo podľa plánov 😎

svetluska82
25. feb 2014

moja svokra chcela vzdy dceru Svetlanu, ma dvoch synov, a moj manzel si zobral mna- Svetlanu...Nahoda? 😀

gubcikova
25. feb 2014

hmmm.ja ked som mala 13 rokov chcela som aby môj syn sa volal marcel.časom sa to zmenilo na martin a dcéra viktoria.mám vierku a macela.takže to M a V tam ostalo.a osudové stretnutie.tak s mojím mužom to bolo tak že ešte na pokeci som niečo písala a on reagoval,pomyslela som si aký blb ked to nevie.on bol v irsku a ja SK.nakoniec to skončilo manželstvom

kiki68
25. feb 2014

jasne existuje nahoda, niekedy sa to neda inak nazvat 😉

0silvia0
25. feb 2014

@fialockafialka zaujímavé ako všetky veríte na náhody. Ja som sa stretla s teóriou, že všetko máme vopred už pred našim narodením do detailu naplánované s ľuďmi, ktorých stretneme, s ľuďmi s ktorými žijeme atď. z toho dôvodu, aby sme sa navzájom učili, obohacovali a rástli ako ľudia. Aj zlé situácie si naplánujeme, pretože ich potrebujeme prežiť, aby sme veľa vecí pochopili. Keď niečo v živote pochopíme, môžeme ísť ďalej, do ďalšieho životného levelu. Ak sa naučíme odpúšťať, neriešiť čo netreba, ak sa naučíme dávať ľudom slobodu bez výhrad, všetko nás posúva ďalej. Skús si na youtube pozrieť prednášky Ivany Adamcovej, možno ti to trošku napovie. A komu sa to zdá na hlavu, kľudne moju reakciu preskočte 😉

monicm
25. feb 2014

@0silvia0 len tak mi napadlo a nechcem vyvolať hádku,ale ak je všetko dopredu naplánované,tak potom vôbec nie som slobodná bytosť,osoba,nemám vlastnú vôľu ani slobodu,ale to je len taká reakcia na tvoj príspevok a nikomu neberiem jeho názor,jeho životný štýl a jeho myšlienky,len teraz vyjadrujem svoj

@fialockafialka a čo sa týka tvojej otázky,tak na náhody verím.pretože také zhody okolností,aké sa u mňa občas dejú by nenaplánoval ani ten najlepší hollywoodsky scenárista 😉

0silvia0
25. feb 2014

@monicm neboj, ja nie som urážlivá, kľudne môžeš aj jemne zarypávať do témy 😀 Práveže to si všetko sama naplánuješ vo svojej vlastnej slobode a vlastnej vôli ešte len v duchovnej fáze bez tela, len pri narodení to ukryješ do podvedomia, aby si mohla dokonale plniť, čo si si naplánovala. Ak by si vedela čo máš naplánované, nemohla by si dokonale plniť svoju "misiu" tu na Zemi. Ale niektorí ľudia, ktorí majú vyšší stupeň vedomia, vedia čo ich čaká - takýmto ľuďom je to sprístupnené, nakoľko to vedia už spracovať.
Inak ja tiež nie som úplne presvedčená o tejto "filozofii", len som sa s ňou stretla, a beriem to ako možnosť že aj tak to môže byť 🙂 Prednášky tejto pani mi podsunula moja sestra, ktorá sa takýmto veciam viac venuje ako ja a keď si prednášky občas vypočujem, logiku majú, aj keď som presvedčená, že väčšina ľudí to nepochopí, lebo táto pani hovorí o veciach, ktoré my s našimi mozgami a vývinovými štádiami ešte ťažko chápeme.

monicm
25. feb 2014

@0silvia0 tak toto je na mňa ťažká téma,verím v to svoje a som s tým spokojná 😉

0silvia0
25. feb 2014

@monicm no veď každému je dovolené veriť len tomu, čo dokáže vo svojom momentálnom duchovnom leveli pochopiť.
A samozrejme každý sa nevenuje duchovným veciam ako moja sestra 🙂
A tak to má byť, ak niečo človek nevie chápať, treba si to priznať a hneď neodcudzovať, ty si to krásne napísala, úplne dokonale. Ja tiež ešte obrovskú kopu vecí nechápem, ešte som na ne nedozrela, ale veď ešte do konca života aspoň mám čo robiť 🙂