Existuje kuriér bez platby vopred?

18. jún 2024

Dobrý deň, je prosím vás kuriér pri ktorom môžem odoslať zásielku konkrétnej osobe, s možnosťou dobierky, s tým že dobierku aj prepravu hradí príjmateľ a nie je nutná platba pri odovzdaní zásielky alebo pri zadaní objednávky? Potrebovala by som zasielku odoslať kuriérom, zadať dobierku to je cena tovaru plus cena prepravy ale bez nutnosti platby vopred, a bez nutnosti tlačiť a nalepiť adresný štítok. Viem že to sú špecifické podmienky. Pýtam sa len ak náhodou niekto vie o takej možnosti, komentáre typu že chcem priveľa a podobne nie su na mieste nakoľko mam na to osobný dôvod. Ďakujem za každé info 😇

laurita285
18. jún 2024

nie

maranco
18. jún 2024

Keď chceš aby prepravu hradil prijímateľ, pošleš mu číslo svojho účtu kde ti pošle náklady za prepravu.
Potom je možnosť že si prijímateľ objedná a zaplatí kuriéra. Kuriér príde k tebe zoberie balík a vec vybavená. Ale v takom prípade nie je možná dobierka. Poskytuje to aj pošta. Alebo aj Packeta a odnesieš balíček na výdajné miesto a oni tam vytlačia nálepku.

lucka_ke
18. jún 2024

jedine ak ti pošle peniaze vopred na účet

vanilkovazmrzka
18. jún 2024

Pointa tvojej poziadavky je ze chces poslat balik bez stitkov? A to si ako predstavujes?

rozculena
18. jún 2024

štítok nemusíš tlačiť a lepiť,stačí to na balík napísať

vanilkovazmrzka
18. jún 2024

@rozculena napriklad pri poste alebo sps stitok musi byt, su tam ciarove kody bez ktorych sa balik neda odoslat

Pri pakete staci kod, na podacom mieste na balik aj tak nalepia stitok s nejakymi udajmi

Takze pochybujem ze existuje kurier, ktory sa zaobide bez nejakeho ciaroveho alebo qr kodu

rozculena
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
18. jún 2024

@vanilkovazmrzka no skusila som volat priamo na zakaznicku linku pošty a vraj stačí ak na balíku človek napíše údaje o príjmatelovi a odosielateľovi, ten štítok s kódom sa vraj tlačiť nemusí 🙂

vanilkovazmrzka
18. jún 2024

Len aby si potom na poste nebola prekvapena… ja mam pocit ze nielen ze pobocka od pobocky ale okienko od okienka maju tety ine informacie. A pokial podavas elektronicky, tak ti to system zaeviduje pod urcitym cislom a kodom a aby to mohli dalej spracovat, nacitavaju ten kod. Takze mozes to skusit ale ja by som bola pripravena ze to budes na poste vsetko vyplnat a podavat nanovo.

rozculena
18. jún 2024

veď som ti písala,že nemusíš nič tlačiť

autor
18. jún 2024

@vanilkovazmrzka objednavala mi to priamo pani na infolinke to spada pod všetky pošty, vraj pride kurier dam mu zoskenovat ciarovy kod a staci ak bude na baliku napisany prijmatel a odosielatel o ostatne sa vraj podtaraju 🙂 tak snad to bude fajn

vanilkovazmrzka
18. jún 2024

Tak potom super 🙂