Eurovoľby - komisia

17. apr 2024

Ahojte boli ste niekto v komisii na eurovolbach?
Ako to prebieha? Je to nejak platené?

januska12323
17. apr 2024

Je to platené ako účasť na každých iných voľbách, hádam si nemyslíš, že tam ľudia celý deň sedia pre dobrotu srdca.

ibrunova
17. apr 2024

Chodím už roky do komisií. Je to platené. Čo ťa zaujíma, že ako to prebieha? Si prihlásená na eurovoľby?

autor
17. apr 2024

@ibrunova Áno na eurovoľby čakám na termín školenia. Prebieha to ako bežné voľby? V čom sa to odlišuje? 🙂

ibrunova
17. apr 2024

je to presne to isté ako parlamentné voľby. Čiže najprv sa rátajú len lístky (strany) a potom preferenčné hlasy.

autor
18. apr 2024

@ibrunova a do kedy ste tam boli?

kikusik88
2. jún 2024

@ibrunova prosím o ktorej tam treba prist ? Zacina sa volit o 7 ale netusim kedy prist ja ako clen...( Skolenie bolo ked som mala poobednu ) Ďakujem

ibrunova
3. jún 2024

@kikusik88 a bola si na sľube? Máš všetko podpísané?

jana005
3. jún 2024

@kikusik88 ahoj, keď ste mali stretnutie a podpisovali sľub, tak vám zapisovateľka určite povedala, o ktorej sa stretnete.
Či?

kikusik88
3. jún 2024

@jana005
@ibrunova pisala som baby ze ked bolo skolenie bola som v praci. Volala som na mestsky urad a mala.som prist len podpisat. Prisla som tam,podpisala akusi prezencku a ze to je všetko 🤷 pani v kancelarii prveho kontaktu na urade mi viac nepovedala
Tak preto sa pytam.

ibrunova
3. jún 2024

@kikusik88 takto,sľub komisie a školenie sú dve rôzne veci. U nás na sľub musia prísť všetci, na školenie chodí len predseda, podpredseda a zapisovateľka. Ty si asi na školenie nemala vôbec ísť, bola si podpísať dodatočne ten sĺub. My sme dohodnutí v sobotu ráno o 6.30,ale predtým v piatok si ideme všetko poobede chystať, takže ráno už len zapečatíme urny a to stíhame. Neviem, ako to majú inde,aj či netreba náhodou ísť pomôcť v ten piatok. Ja by som určite kontaktovala úrad, vedia ti dať číslo priamo na zapisovateľku a jej sa opýtať, aby si vedela naisto, alebo ak nič, tak by som šla asi radšej okolo 6.00.

jana005
3. jún 2024

@kikusik88 presne ako píše @ibrunova
Ináč sa má chodiť dve hodiny predtým, čiže na piatu, ale pochybujem, že tak niekto chodí.
My ideme na šiestu.
Určite si zavolaj, aby si tam nešla zbytočne skoro alebo nemeškala.

ibrunova
3. jún 2024

@jana005 prečo by sa malo na piatu? To nie je nikde napísané.

jana005
3. jún 2024

@ibrunova nám stále zapisovateľka hovorí, že treba tam byť dve hodiny pred otvorením.

ibrunova
3. jún 2024

@jana005 a chystáte si všetko už v piatok? Tie dve hodiny som ešte nepočula, ani nikde v brožúrach to nepíšu, a to chodím do komisie už pekne dlho.

kikusik88
3. jún 2024

@jana005
@ibrunova ďakujem kočky

jana005
3. jún 2024

@ibrunova nie, nechystáme. Ale keď prídeme, tak plenty už sú nachystané, my preberáme obálky, volebné lístky, pečatíme urny a tak.
Chodíme na šiestu.
Ja neviem naisto, či fakt tam treba byť dve hodiny pred, len ona nám to stále prízvukuje.
Väčšinou sme traja tí istí a potom cudzí ľudia.
Ale úplne by stačilo prísť na pol siedmu, lebo stále to máme hotové za tých 20-25 minút.

ibrunova
3. jún 2024

@jana005 tak to hej, my si chodíme chystať práve tie plenty, lepiť vzory lístkov na stenu a také.. Skrátka všetko, ostane nám len zapečatiť. Takže v pohode na 6.30.