Ešte stále funguje, že osobáky čakajú na meškajúce rýchliky?

17. máj 2022

Kedysi to tak bolo, čakalo sa na meškajúci rýchlik aj 30min v osobakoch na odchod vlaku. Ako to funguje teraz prosím? Ak sa jedná o pár minút/rozhranie príchodu meškajúce ho rýchlika?

jaron
17. máj 2022

Áno, pravidlo je, že prípojný Os čaká na rýchlik alebo aj rýchlik na Os. Avšak konkrétne je to už veľmi rozdielne a záleží od mnohých faktorov. Ak ide naozaj napr. o meškanie 5 min, na 99 % prípoj čaká. Každá situácia však môže byť iná. Neviem, či vieš aj nejako špecifikovať stanicu, vlaky, čas a pod.

deti95060810
17. máj 2022

ako kde...

kapanek1
17. máj 2022

Z mojej skúsenosti sa čakajú. Hlavne ak ďalší prípojný osobák ide až o hodinu alebo neskôr.

lenuska0075
17. máj 2022

Moji rodicia isli minuly mesiac z osobneho na rychlik, delilo ich 5 minut aby stihli. Tak asi, ako kde cakaju spoje 🙂

beata_k
17. máj 2022

Co ja viem, tak sa caka len na IC, nie na rychlik. Ale mozno sa veci pomenili.

janai1
17. máj 2022

Z BA keď mešká rýchlik tak Os v Žiline čaká ale zas keď mešká z BA tak vo Zvolene Os nečaká 🤷‍♀️

yomiko
17. máj 2022

Ako kde, ak je stanica malá a Os musí uvolniť miesto tak nečaká viac ako pár minút.

spadnutaslivka
17. máj 2022

Len tie, ktoré sú naozaj prípoj. Ale tiež závisí, ako dlho by sa čakalo a kedy potom ide ďalší. A hlavne je to nakoniec aj tak na výpravcovi.

evica17
17. máj 2022

Na orave, v kralovanoch caka osobak rychlik aj polhofinu a viac ak meska

evica17
17. máj 2022

Ale opacne, ze rychlik caka oravku uz nie

trema
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
qwer2019
17. máj 2022

Pred pár rokmi, keď pomeškal rýchlik LM- Vrútky, tak osobák z Vrútok do ZV, väčšinou čakal podľa dĺžky meškania, a ešte sa zvykol chodiť nahmatkovo pýtať sprievodca, kto ide na ten osobak. Ak išiel väčší počet ludi počkal, ak nie. Tak človek mal smolu

98
17. máj 2022

Nikdy nevie, vzdy sa dotazuj u sprievodcu ci pocka pripoj... niekedy ak nas bolo viac cakal, niekedy nie a vysral sa sprievodca na to, da sa este aj cez tel. Cislo zeleznic co to zistit a vybavit... ale niekedy odbiju ak to nie je posledny vlak (ktory vraj vzdy caka) tak ze nebudu zbytocne meskat dalsi vlak...
Naposledy som sla LM- PP a PP-LM, pripoj v PP necakal, a dokopy mali vlaky nieco cez 80minut meskanie... co "potesilo"

dzejsik
18. máj 2022

zvyknu cakat pri meskani okolo 10 min, dlhsie ani nie … svokor vdaka tomu min tyzden nestihol dva vlaky

vierka82
18. máj 2022

Išli sme medzinárodným rýchlikom do bratislavy.tam sme potrebovali prestúpiť na rýchlik do Košíc. Ten rýchlik išiel na sekundu presne a všetci ktorí boli v medzinárodnom rýchliku pripojny rýchlik zmeškali.dalsi šiel o vyše hodinu.takze tak sa čaká 😅😅
.