Ešte nechcem dieťa. Ako ste na tom boli pred 1. bábom?

kymy
31. mar 2011

Ahoj baby, mam problem...som asi ina, ako ostatne baby na konikovi...vsetky tu snivate, pripadne sa uz chvalite svojimi babatkami. dojima ma to, ked si prezeram vase fotoblogy - babatka, bruska a tak....ale ja mam pocit, ze deti nechcem. neviem vysvetlit, preco je to tak, priatel po detoch strasne tuzi, ale ja mam pocit, ze ked budem cakat babo, bude to skor kvoli nemu...aby bol stastny. teraz sa u mna vyskytli neake zdravotne problemy, kvoli ktorym musim pripadne otehotnenie posunut, a pravdupovediac, som tak trosku aj rada...mozno za ten cas dozriem a uvedomim si, ze to vsetko bol len strach, nic viac....prosim,ak mate trocha casu, budem rada ak mi napisete, ako ste na tom boli vy pred prvym babom, poradite a tak....vopred dakujem.

syslica
31. mar 2011

@kymy Ahoj, hneď na úvod, myslím, že si mala svoju tému zaradiť do Fóra nie do Voľnej diskusie, tam by si sa určite dozvedela názorov viac. Nie je tak @pink_lady ?
Neviem, koľko máš rokov, usudzujem však, že si ešte mladučká a preto chválim aj tvoju sebareflexiu 🙂 . Ak máš pocit, že deti - zatiaľ - nechceš, treba sa ním riadiť a rozhodne sa nenechať do neželaného tehotenstva vmanipulovať priateľom, len preto, aby bol šťastný. Ak by veľmi nástojil a ty ešte nebudeš pripravená, treba si v pokoji sadnúť a vec vydiskutovať. Mať deti je jedno z najdôležitejších rozhodnutí v živote, obaja partneri by sa mali zhodnúť na tom, kedy a koľko detí bude - to je základ.
Myslím si, že sa nemusíš nikam ponáhľať, časom sa možno prebudí aj u teba túžba po deťoch, citu sa skrátka nedá prikázať. Tu na koníku ani zďaleka nie sú všetko mamy, ktoré už od škôlky túžili po veľkej rodine 😀 Napríklad ja som si ešte ani na VŠ nevedela také niečo ako vlastného manžela a deti predstaviť (mala som dosť starostí o brata a decká zo susedstva, ktorým som ako "veľká a zodpovedná" roky robila opatrovateľku). 🙂 Až dlho po tom, keď som našla partnera, s ktorým som sa odhodlala na spolužitie až kým nás smrť nerozdelí - možno aj za hrob - a po spoločnej dohode, prišli deti...

cestovatelkaandrea
31. mar 2011

@kymy zdielam podobny nazor so syslicou. Len kvoli priatelovi planovat rodicovstvo nie je dobry napad. Naozaj treba pockat ak sa na to necitis. Ja sama som o detoch zacala uvazovat tak okolo 25-ky, ked som mala po VS a tak rok po svadbe. Urcite nie si ina, je velmi vela mladych zien, ktore sa na to jednoducho necitia. V kazdom pripade bude dobre ak sa o svojich pocitoch podelis s priatelom.

peepka
31. mar 2011

neviem sice kolko mas rokov..ale napisem toto

mala som niekolko vaznych vztahov ale ani pri jednom som necitila tuzbu po dietati, hovorila som si ze AK vobec niekedy tak dakedy po 30tke, niesom a nikdy som nebola ohurena babatkami, stale niesom 😀
ked som mala 22 rokov a spoznala som muza , ten pocit ze s NIM chcem mat dieta prisiel ako blesk z jasneho neba, este v ten rok sme sa zobrali a pocali naseho syna 🙂 dnes mam skoro 26 rokov. 😉

niekedy je to o tom spravnom chlapovi, niekedy je to o spravnej dobe-biolog.hodiny, no ja verim ze raz po dietati urcite zatuzis ako vacsina , drviva vacsina, z nas 🙂 koli nemu by som urco nemala...

stardust
31. mar 2011

@peepka ja som na tom bola podobne ako ty...este horsie, decka som mala rada akurat tak na cesnaku v trube, ked boli ticho a dostatocne daleko odo mna. Teraz mam rada len tie svoje a napr. opatrovatelku alebo cosi podobne by som nemohla ist robit...

peepka
31. mar 2011

@stardust :D ja sa chystam na rok robit opatrovatelku, tym budem moct ostat doma s druhym do 3 rokov a mat uz potrebne peniazky, predsa len z jedneho platu pridlho cloveka omrzi :D ale tiez mam obavy ale si hovorim ze deti si vyberem JA a hadam si ich zamilujem, co mam kamosky a maju deti tak tie suv pohode ale ze by som ich vyslovene zboznovala to nie :D ale nevadia mi nic take, mam ich rada 🙂
opatrovatelka..akoze deti k sebe domov mam na myhsli

stardust
31. mar 2011

@peepka presne to som myslela, opatrovatelka, ktora sa stara o decka u seba doma.

peepka
31. mar 2011

@stardust aha vidim ze si vnemecku, tak to tam tiez asi mate, lebo na svk to neni moc rozsirene, myslim. 🙂

stardust
31. mar 2011

@peepka hej, tie opatrovatelky su hlavne pre deti do troch rokov, ked este nemaju narok na miesto v skolke, ale rodicia idu do prace, resp. si hladaju pracu. U nas ich plati mesto, rodicia si doplacaju urcitu sumu podla vysky svojho prijmu a co hovorila uradnicka na radnici, musia mat absolvovany Ausbildung a zaverecne skusky su tak narocne, ze ich nie kazda zvladne..Vzhladom na to, ze vobec nie som tabulkova mama, tak by som tymi skuskami nepresla 🙂

peepka
31. mar 2011

@stardust :D ake surove, tu to nie je take prisne, skor sa pozera nato ci mas krim.rekord a dostatocne velke priestory, inak nic tak....a uplne inak to funguje, tu su skolky uz hadam od narodenia :/ no su veelmi drahe a bud si to ludia nemozu dovolit a volia opatrovatelku alebo preferuju opatrovatelku nad skolkou co ja osobne chapem viac....

stardust
31. mar 2011

@peepka Na Slovensku alebo v UK?

peepka
31. mar 2011

@stardust ja som v uk

bubelko
31. mar 2011

@kymy ked som bola na strednej a na vyske, tak som mala predstavu, ze skoncim skolu, budem robit, vydam sa a pridu deti. skolu som skoncila, vydala sa, ale prisla zmena krajiny a nove prostredie bez znamych a priatelov, bez rodiny, spoluzitie s manzelom - to vsetko mi davalo daleko viacej zabrat ako som myslela. vtedy som rovno povedala, ze kym sama nebudem vediet, co a ako, tak ziadne deti nechcem. to sa zmenilo az ked mi zomrela mama a ja som ostala nahodne prvy krat tehotna, ale neuspesne, vtedy mi docvaklo, ze akosi uz to neriesim ci ano alebo nie. co ma prist pride. a prislo 😉 takze moze sa to aj u teba este zmenit. a nie je na tom nic divne 😉
@stardust ja som isty cas ako aupair v dvoch rodinach, a ked som odtial odisla, som povedala, ze uz nikdy viac. jednoducho na cudzie deti nemam nervy a preto podobne nechcem robit "tagesmutter". hoci byt, skusenosti mam a musela by som si dorobit kurz. a skratka splnit predstavy niektorych mamiciek, to je na mna vela. 😀