Elektronický podací hárok

13. jan 2022

Vedel by mi prosím niekto laicky vysvetliť ako to funguje? Napríklad chcem odoslať balík doporučene. Doma ho zabalím a na pošte pri okienku ho už len odovzdám bez vypisovania podacieho lístka, či ako vlastne to je🙈🤔

lucka_ke
13. jan 2022

môžeš si doma aj vytlačiť štítok na balík/list a pri okienku len naskenuje čiarový kód ty zaplatíš a ideš, alebo ak tlačiareň nemáš nadiktuješ číslo podacieho hárku a teta ti štítok vytlačí

patka06
13. jan 2022

Pdací lístok vypisuješ elektronicky doma, na zabalený balík nalepíš adresné štítky, ktoré si môžeš vytlačiť. Teraz je už aj možnosť zaplatiť vopred, takže na pošte potom balík len odovzdáš. Ak neplatíš vopred, tak počkáš pri okienku podáš balík a zaplatíš.
Ak nevytlačíš adresné štítky doma, potom ich vytlačia na pošte podľa čísla EPH, ktoré sa ti objaví po odoslaní podacieho lístka, príde potvrdenie aj na mail, to je zdĺhavejší postup.

autor
13. jan 2022

Ďakujem vám 🙂

autor
15. jan 2022

@lucka_ke prosím a kde nájdem ten štítok na vytlačenie 🙏🙈zásielku som už podala elektronicky ale nejako sa neviem dopátrať k tomu štítku

autor
15. jan 2022

@patka06 prosím kde nájdem tie adresné štítky?

patka06
15. jan 2022

Teraz si to neviem presne predstaviť, ,myslím, že keď odošleš podací harok a objaví sa číslo EPH tak vpravo hore je okienko adresné štítky, na to kliknúť a stiahnuť vo formáte PDF.

autor
15. jan 2022

Dievčatá ďakujem už to mám..mne to neukazovalo lebo som na mobile ale keď som si dala zobrazenie pre počítač tak mi to už ukázalo 🙂