Elektricky obojok pre psa

17. feb 2022

Prosím tip na obojok pre psa ?
Dakujem

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chg
17. feb 2022

Elektricky rozhodne teda nie, jedine že by ste ho vy nosili na sebe

janai1
17. feb 2022

https://www.vycvikpsovbratislava.sk/ skús radšej niečo takéto ako týranie.
Ak nezvládaš výchovu tak potom odporúčam https://www.psiadusa.sk/ oni mu radi nájdu lepší domov

diamond007
17. feb 2022

Neviem ti poradiť ale komentáre vyššie nerieš. Kamoška mala elektricky obojok kvôli sliepkam oplotenie, keďže mali poľovného psa a veľmi to vychvalovali. Ale značku poradiť neviem.

madeline1
17. feb 2022

Nie je to normalne, mali by to zakazat.

chg
17. feb 2022

@diamond007 no hlavne že oni to vychvaľovali keď to nemuseli nosit na sebe . Páčilo sa im že týrajú vlastného psa. Gratulujem

gir
17. feb 2022

Elektrický obojok sa dá nastaviť aj na vibrácie, nie na výboj. Skús sa pýtať v skupine psíčkari a psíčkarky, tam ti lepšie poradia.

gabika128
17. feb 2022

My máme od značky petsafe a sme spokojní. Samozrejmosťou je že psa máš vycvičeneho, rozumie povelom ale potrebuješ regulovať nejaké pudove chovanie ktoré pes ani po výcviku nevie ovládnuť. Super sú obojky ktoré majú aj zvukovú signalizáciu. Vôbec potom nemusíš používať výboj. Naše fenke stačí vybracia.

diamond007
17. feb 2022

@chg čakala som taký komentár, ešteže písomnou to slečna stihla vysvetlit 🙂

azurova99
17. feb 2022

Určite elektrické nie, a záleží ešte aký vek.ma ten pes, to by som chcela vedieť a plemeno, ale nikdy by som psovi niečo také na krk nedala ani sťahovacie,

katarinaba
17. feb 2022

Ja mam dogtrace 1000 ci tak nejak. Vycvikove obojky bezne pouzivaju profesionali pri vycviku, nie je to ziadne tyranie. Obojkom sa pes necvici, sluzi na korigovanie neziaduceho chovania. Vyboje sa daju nastavit v roznej intenzite a nizke vobec nie su bolestive. Moj 11 rocny si sam vyskusal od jednotky az po 15, viac uz nedal. 10 je v pohode, je to velmi podobne tym elektrickym masaznym pristrojom. Cize tie dristy o tyrani su len nevedomost. Kto chce psa tyrat, nepotrebuje drahy obojok. A to nehovorim o vybraciach ci zvukovej vystrahe.

vanda323
17. feb 2022

Akože ja naozaj nemám rada zvieratá, ale toto mi príde ako týranie, veď to musí toho psíka bolieť....

vanda323
17. feb 2022

@katarinaba Ahoj. A to napríklad aké správanie? Že zavoláš psa, poď sem on nepríde tak mu to pustia? Ja sa len ozaj pýtam, lebo je to zaujímavá téma.

katarinaba
17. feb 2022

Su rozne situacie, kazdy pes je iny. Napr. z cvicaku - pes ked zbadal ineho psa ostal neovladatelny. Len utekat za psom, hrat sa, skakat. Vies si predstavit, ze sa ti pes rozbieha za inymi psami? A co ked sa vytrhne a zabehne k psovi, ktory ho v momente zadrhne? Psa sme naschval nechali zabehnut k psovi. Dostal povel ku mne. Nic, dostal jo znova, nic. Treti krat dostal vyboj. Pes nevedel co sa stalo, spozornel a zacal vnimat pana. Nasledne na povel zareagoval. Ked sa situacia zopakovala, pes si zacal vyboj spajat s pritomnostou druheho psa. Po troch opakovaniach sa k cudziemu psovi nepriblizil. A to neboli vobec silne vyboje. Ucelom obojku nie je sposobit bolest, ale upozornit psa na nevhodne spravanie.
Obojok nie je nikdy prva volba, ale niekedy vyborne posluzi.
Ja som obojok napr. pouzila pri cviku - pes je vyslany vpred - tedy ma bezat smerom vpred od psovoda. A na skuske sa na dlhsiu vzdialenost ma pes polozit povelom lahni. Pes musi v momente lahnut. Tak pri povele lahni zo zaciatku nevnimal, nereagoval. Neskor dostal vyboj, pes spozornel, zareagoval. Naucil sa na stvrty krat.
Treba vsak vediet ako s obojkom pracovat. Po vyboji musi nasledovat aj pochvala. Nie je jeho ucelom trestat psa. Bezne sa pouzivaju vyboje nizkej intenzity, mozno ako ked si prilozis 9v naterku na jazyk. Poviem ti, ze mna staticka elektrina casto kopne silnejsie ako mam obojok nastaveny.
A jaam obojok aj z dovodu bezpecnosti - byvam na dedine a chodim so psom medzi polia, poza humno, cesty, kde je pohyb ludi velmi maly. Tam si psa cvicim, mam ho pusteneho. No polia su plne srn, zajacov. Pes ma od prirody instinkt lovca, ked nie zabit, ale urcite chytit - sa mi pes rozbehne - no nic ho nezastavi. Moze byt vycviceny ako chce, ked viem, ze ho to laka, musim byt pripravena - nechcem aby mi ho polovnik niekde odstrelil.
A dalsia oblast - vycvik obrany - ked je pes vo vytrzeni, co od neho vlastne chceme, je tazke ho stiahnut, obcas pri silne agresivnych psoch je bezne ho pouzit.
Sko som napisala: pes odmietne poslusnost, raz, dva krat, treti dostane vyboj, nasleduje povel kedy uz pes reaguje, plni, nasledne dostava odmenu pochvalu. O ziadne tyranie nejde.
Ja mam doma aj elektricky ohradnik - inak by mi znivocil celu zahradu. Dva krat sa jo dotkol, dva krat ho koplo a od vtedy tam ani nahodou nejde. A uz ho mam aj vypnuty. Rovnako sluzi obojok. Pes si urcite konanie spoji s neprijemnym pocitom a viac to nerobi.

katarinaba
17. feb 2022

Elektricky obojok nie je paralyzer!!! Pri spravnom pouzivani nesposobuje bolest. Neomraci psa, nijako mu neublizi. Pes nie je tyrany.

gabika128
18. feb 2022

@vanda323 napríklad sa ti pes môže rozbiehať za vysokou zverou, alebo ako náš, žral rôzne veci keď bol na lúke na voľno. Obojok sme pred tým vyskúšali na sebe a nie je to bolesť.

monkabohdalova
18. feb 2022

@gabika128 veď keď pes nemá zvládnutu poslušnosť, tak sa nemá ani púšťať z vôdzky... aale teraz je moderné za každú cenu pustiť psa bez vodítka,.. kúpim stopovačku (10, 20 metrovú) a pes má aj na nej dosť voľnosti

azurova99
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabika128
18. feb 2022

@monkabohdalova OK. Očividne máš od cvičných viac psov a teda aj viac skúseností.👍

azurova99
18. feb 2022

Áno ale je rozdiel keď dávam psovi, ktorý nejaké základné cviky už ovláda, ale nie stenatu ktorý má ledva 6m a o zakladych cvikoch nevie nič, sadni ľahni a majiteľ mu ho dá lebo ho nepočúva, ...na mozog

monkabohdalova
18. feb 2022

@gabika128 áno, pracujem zo psami 🙂

malinoismum
18. feb 2022

Ja mám Garmin. (Na 2 služobných malinoisov)

henrikir
18. feb 2022

osobne neviem, ci je prave elektricky obojok dobre riesenie. s kazdym psom sa da pracovat normalne a toto mi pride proste len ulahcenie si nejakeho proscesu. ako mame velkeho psa no toto by som mu teda neurobila

gabika128
18. feb 2022

@monkabohdalova tak to potom tých psov ľutujem keď ich držíš iba na stopovaciom voditku.

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erikamamo
18. feb 2022

@mb2021 ano na jednej strane mas pravdu. no ani ten elektricky obojok nie je zarukou toho, ze sa pes niecomu nauci, niektory si na to brnenie zvyknu a nic im to v konecnom dosledku nerobi

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarinaba
18. feb 2022

@mb2021 zbytocne, to nevysvetlis, skoda casu.

Ak sa obojok pouziva spravne, neexistuje aby si na to pes zvykol.

macekovam
18. feb 2022

a naco ho chces pouzivat? my sme mali a napriek nazorom pomohol.. 2x sme pouzili.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz