Ekologické upratovanie a pranie

zuzka_en
3. dec 2020

Ahojte mamičky, nakoľko riešite pri bábätkách a deťoch ekologickejšie pranie a upratovanie?

andreatytler
4. dec 2020

@zuzka_en Kupila som specialny praci prasok, a aj cistiaci roztok na riad a dlazky umyvam vodou s octom.

andrejkap123
4. dec 2020

Ja tiez fungujem vylucne len na biodegradovatelnych prostriedkoch... jedine co nemame také je sanytol ale to pouzivam zriedka.

zuzka_en
autor
4. dec 2020

@andreatytler a co presne Používaš? Môžeš kľudne do súkr. správy aj názvy

19daniela90
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petkasaurus
4. dec 2020

@19daniela90 ahoj, nevadi, ze tie supky su dost striekane?

19daniela90
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzka_en
autor
4. dec 2020

@19daniela90 a parný mop je vhodný aj na plávajúce podlahy? Neniči ich to?

zuzka_en
autor
4. dec 2020

@petkasaurus no, aj podľa mňa sa to len tak ľahko nezmyje vodou.. Keď to bolo striekane

majkado
4. dec 2020

Ja nakupujem v bezobalovom obchode drogériu, teda prostriedok na riad s aktívnym uhlím, gél na pranie a aj na podlahy. Inak zakladom je u mna ocot a soda bikarbóna, prípadne ešte perkarbonat sodný Miesto aviváže ocot. Takisto miesto hubky lufu, mám aj kompostovatelne handričky, tie su uplne super. Takisto parný čistič raz za čas vytiahnem.

19daniela90
4. dec 2020

@zuzka_en máme plávajúce a neničí. Aj výrobca uvádza, že je vhodný na plávajúce podlahy

andreatytler
4. dec 2020

@zuzka_en No vies, ja nezijem na Slovensku, takze by ti velmi nepomohlo ze ake presne znacky. Dost som to hladala kym som nasla co sa mi paci. Je tu na trhu vela pracich praskov, ktore su urcene pre bababtka ale ked sa clovek pozrie na zlozenie, tak presne to iste co normalny praci prasok.

andreatytler
4. dec 2020

@zuzka_en S parnym mopom by som ja radsej opartne. Aspon tu sa to predava na dlazky ktore su "uzavrete" ... neviem ako presne prelozit z anglictiny "sealed"... proste take ktore nemaju skary. Predsa je t len vlhkost a ta nie je dobra na plavajuce podlahy.