Dvojročnú dcérku som nemohla zobudiť zo spánku

sunny8
17. apr 2020

Ahojte poprosím vás stalo sa mi to nadránom
Dvojročná dcéra spala vedľa mňa a zobudila som sa na jej silné vzdychanie fnukanie jemný plač "zo sna" .. trvalo to dosť dlho priložila som jej ruku na hruď srdiečko jej bilo ako o závod. Stuchala som do nej jemne som ňou triasla ale nedala sa zobudiť. Takto to trvalo aj desať minút kým napokon s plačom vstala. Neviete čo to môže byť ? Zažili ste to už niekedy ?

nikpa
17. apr 2020

@sunny8 nemala si ju nasilu budiť, treba ju v takomto stave nechať kym sa preberie sama, ak by mala volake intenzívnejšie prejavy napr. plač, kopala by okolo seba a pod. Keby si sa ju pokúšala zobudit, mohlo by sa to este zhoršiť. Len bud pri nej a hladkaj ju, pokojným hlasom sa prihovaraj. My sme tymto prešli so synom, mal niečo ako živé sny, neskor nočný des. Trvalo to niekoľko mesiacov a same to odznelo.

sunny8
autor
17. apr 2020

@nikpa toto mala prvýkrát najprv ma len napadlo že sa jej niečo zle sníva tak ju zobudím .. aj som sa dosť bála toho ako dýchala .. ah Tak dúfam že sa to nebude opakovať

miiriaam
17. apr 2020

@sunny8 nie som dieta,ale keby ma niekto budi trasenim nech sa deje cokolvek asi by som mu pekne vynadala 😃..aj synovca a neter sme tak nikdy nebudili.. vzdy bozkavanim alebo hladkanim..

babi81
17. apr 2020

@sunny8 nasa to mavala ked bola mensia a teraz v karantene sa jej to vratilo, ma 4 roky, urcite nebudit, len sk ta vola tak pritulit, aspon u nas to takto funguje (doktorka pdporucila).an dnes v noci som sa zobudila na plac a krik pridla do izby a spala, ostala som chvilu s nou a preslo jej to.

denisa0504
17. apr 2020

Moja máva nočné mory a pýtala som sa na to aj tu na mk v poradni. Prepošlem sem odpoveď, možno do budúcna to pomôže. Ak si ju nemohla zobudiť, bol to asi ten nočný des

mogaa
17. apr 2020

@sunny8 nemohla si ju zobudiť lebo tuho spala....nabudúce si ju skús len pritúliť a tíšiť ju ako bábo keď plače- čičíkať...podvedome zareaguje na tvojj hlas a aj na teba a stíši sa....ale asi nie takto budiť...

mogaa
17. apr 2020

@sunny8 a netreba sa toho báť, mala len zlý sen....takže určite nebudiť na silu - lebo to má rovnaký efekt ako keď má zlý sen...

selest
17. apr 2020

Nocna mora, este v pohode ked len fnukala. Nas niekedy doslova vrieska narieka a hadze sa na vsetky strany. Uz ho radsej ani nebudim lebo sa stavalo ze potom este vrieskajuc akoby namesacny behal po byte a bol uplne mimo. Potom sa preberie a zas je uplne normalny.