Dve deti hneď po sebe? Aké máte skúsenosti?

sima1415
4. jan 2019

Ahojte , malá ma 12 týždňov a manžel už vymýšľa s druhým :D začal mi aj hovoriť výhody toho keby ideme s takým malým vekovým rozdielom ale ja neviem..preto budem rada ak mi napíšete skúsenosti keď máte deti s vekovým rozdielom okolo roka aj také čo majú väčší 🙂 vďaka

zooeynka
4. jan 2019

@sima1415 asi ho malo s babatkom zamestnavas, ked ma taketo skvele napady

sima1415
autor
4. jan 2019

@zooeynka práveže mi veľmi pomáha :D

ukulela
4. jan 2019

@sima1415 ono je to pekne pre tie deti, ale co poznam pripady mamiciek, tak kazda povie, ze o drzku. prve zacina chodit a uz sa treba plnohodnotne venovat druhemu. nedaj boze daka komplikacia ... ja mam 4 roky a aj tak mam pocit, ze starsieho kvoli mladsiemu zanedbavam. a to uz je teda samostatny, prehra sa ... ak by ste mali tak rychlo po sebe, manzel by sa musel plnohodnotne venovat starsiemu, kym ty budes skakat okolo maleho. ja by som sa na to nedala. mozno tak 2 roky rozdiel, ked uz starsi nie je kojeny, moze ist na par dni aj ku starkym atd.

sima1415
autor
4. jan 2019

@ukulela to je presne dôvod prečo to ja nechcem ale zase na druhej strane to máš ako keby odbavené naraz a potom "pokoj"

janinah
4. jan 2019

Rozdiel 20mes, z hľadiska detí je to super,sú potom parťáci a nie mladší a starší.... z hľadiska matky "o držku",hlavne ak nemáš pomoc od manžela ani babiek.Ja som sa nemala...hocikedy o 13tej som sa spamätala,že som ešte nejedla,ale navarene bolo na 10tu,aby sme mohli vonku ísť, z líčenia som bola rada,ak som zuby umyla a prehrabla vlasy hrebeňom alebo rukou...ale nemenila by som,trvalo to tak rok,potom jedna do školky,dalo sa a rada na ten čas spomínam.Čo však mňa skoro položilo bol čas,ked som nastúpila do práce a deti do školky,to som ozaj padala na hubu.

siska53
4. jan 2019

@sima1415 ja mam 2r.rozdiel, ale do mensieho by som asi nesla..ja by som.vlastne ani nemohla,kedze som.obe rodila sekciou.

alchemilkazltozelena
4. jan 2019

@sima1415 vymysla lebo ani len netusi co to je...keby vedel realitu tak ho to nenapadne..my mame rozdiel 2r9m a stale sa mi to zda malo

alantroj
4. jan 2019

Kamoska ma taky rozdiel, prvy rok a pol o drzku, teraz si nevie vynachvalit. Dcerky sa spolu prehraju

sima1415
autor
4. jan 2019

@alantroj toto mi aj on hovorí , že najskôr to bude zaberák ale potom že sa budú viac kamarátiť

sima1415
autor
4. jan 2019

@alchemilkazltozelena preto zisťujem čo a ako lebo on by mi síce veľa pomáhal ale ja mu stále hovorím že by to boli náročnejšie ako si myslí :D

zuzipolo
4. jan 2019

@sima1415 za mňa rozhodne nie..moja mama otehotnela 4 mesiace po tom čo som sa ja narodila..ono to nie je tak,že len teraz bude fuška,potom už bude pohoda,potom bude takmer naraz puberta a to je zaberák,ani netušíš čo to je..moja mamka povedala,že nechápe ako to dala a že nikdy viac,ani jednu z nás si ako bábo neužila,až brata čo sa narodil 7 rokov po mne,keď sme boli obe už v škole a škôlke..a to,že sa pekne prehrajú nie je vždy pravda 😉

alchemilkazltozelena
4. jan 2019

@zuzipolo presne...ja na "prehratie sa" cakam ako na Godota a stale nic....a ci sa dockam vobec, neviem...

martinka13
4. jan 2019

Ja by som asi bola smutná, že som si ani jedno neuzila ako malé...... My máme rozdiel 6 rokov a je to super. Bratranec ma rok a Ako vidím, ja osobne nikdy.

zuzipolo
4. jan 2019

@alchemilkazltozelena to si všetci myslia,že keď je podobný vek tak sa deti prehrajú,ale vôbec to tak nemusí byť..my sme sa hrali aj s bratom a to bol o 7 rokov mladší takže na veku nezáleží 🙂 ale tak trochu nechápem ako môže niekto rozmýšľať tak skoro po pôrode nad druhým,12 týždňov,veď to ešte len začne "sranda" a čo ak bude druhé bábätko náročné/plačlivé alebo sa nebodaj niečo stane?

lulu369
4. jan 2019

@sima1415 ja mám 3 detičky, rozdiel medzi staršou dcérou a synom 3,5 roka, medzi synom a mladšou dcérou 2 roky a 2 mesiace. Teraz je to už lepšie, ale kým boli menší, bol to poriadny zaberak. Manžel pracuje v zahraničí, takže väčšinou som na deti sama, niekedy padám od únavy.... Nebudem klamať, je to náročné (práca, deti, domácnost), ale keď musíš, tak musíš😉 krásne na to je, keď vidíš ako sa deti spolu hrajú, stiskaju sa (niekedy sa bijú hlava nehlava), alebo sa všetci spolu mojkame

cichlida
4. jan 2019

ja zas nerozumiem, preco to beriete tak tragicky, ja mam rozdiel 2 roky a pohoda, neviem si predstavit, ze by som teraz mala babo a najstarsi ma 7 rokov..ja som si ich uzila a nadalej si ich uzivam a chvalabohu mne sa prehraju aj spolu.takze ci mate rozdiel 1,2 ci desat rokov je to na vas, jednoducho nie je mozne predpovedat povahu vasho buduceho dietka. Pre mna je ideal do 3 rokov, pre niekoho do 6, ale ak by som teraz znenazdajky otehotnela tak sa neodbachnem nie😀 mozno nechat na prirodu...

11mirka22
4. jan 2019

@sima1415 reagujem na tvoj komentár, že " máš naraz odbavene a pokoj", no neviem, ja som mala V dvadsiatich prvé, v dvadsatpatke druhé a keď odrastali zatuzila som po dieťati opäť. Tak tridstsedem ročná " korčuľa " som mala tretie. Ale zas ak budeš mať jedno po druhom, možno prezijes taký,"masaker" tie prvé roky, že budeš mať dosť....

bobula46
4. jan 2019

@sima1415 len taká otázka pomimo, bolo vytúžené dievčatko alebo chcel partner chlapca?
Môj muž tiež mal také nápady zhruba v rovnakom čase, potom bohužiaľ prišli koliky, silný reflux, zaberák poriadny a aj keď určite chceme druhé bábo (ja by som aj tretie) tak si chcem užiť čo najviac toto prvé. Má sedem mesiacov a ani neviem ako to ušlo.
Druhá vec, mala som kamarátku ktorá mala rozdiel so sestrou 11mesiacov. Nevedia si prísť na meno, celú pubertu sa bili, či už o oblečenie, chalanov alebo o nejaké telefóny a podobne. Mala jedna, chcela aj druhá. Nikdy si neboli extra blízke. Takže neverím že vždy sa z nich stanú kamoši a parťáci. Ja som mala rozdiel s bratom skoro tri roky. Mamina si to nevie doteraz vynachváliť, keď som bola trojročná už som si uvedomovala čo je to bábätko, vedela som mamine pomôcť doniesť plienku, dať bratovi cumlík alebo som s maminou kočíkovala.
Za mňa rozdiel dva-tri roky super. Ale pokiaľ túžite hneď do roka ďalšie tak vás nič neodradí.
Verím že správne vyberiete a nebudete ľutovať 🙂

p3tuliatko
4. jan 2019

@sima1415 odbavene to akože vážne? Dieťa si treba vychutnať v prvom rade a nie odbavit rýchlo rýchlo lebo sa to patrí a bežne je mať dve nech sa vyhrajú. Nikdy nemáš 100% ani malý ani veľký vekový rozdiel.

lavender21
5. jan 2019

My máme rozdiel 18 mesiacov, drobček sa teraz narodil, takže neviem ako to bude... Ale zas ja som mala problémové druhé tehotenstvo a dva mesiace som musela ležať... Ak by manžel neostal na materskej dovolenke so staršou, tak by sme to jednoducho nedali... To je tiež niečo, čo si treba zvážiť... Prvé tehotenstvo bolo úplne bez problémov, nedalo sa predpokladať, že sa niečo pokašle...

sima1415
autor
5. jan 2019

@bobula46 malá je vymodlené bábo takže nám bolo srdečne jedno či je dievča alebo chlapec , je to jeho princezná no ale aj tak ako skoro každý chlap chce syna až má komu predať skúsenosti ...a len tak pre info malá má stále reflux ( kým som kojila bol fakt silný) a prešli sme peklom kvôli zápalu očka z pôrodu , žltačke , teraz jej hrozila vojtovka lebo nemohla byť na bruchu kvôli refluxu tak nevedela pásť koníkov čiže alternatívne cvičenia ale najnáročnejšie bolo nosenie na rukách na ktoré si zvykla ...medzi mnou a bratom je 6 rokov a to je fakt veľa a bojím sa že keď budeme čakať tak to dopadne rovnako lebo na malú sme tiež čakali skoro dva roky ...

sima1415
autor
5. jan 2019

@p3tuliatko to odbavenie bola nadsázka ;)

kulumulu123
5. jan 2019

@sima1415 hej to mas ale to "naraz" je za cenu 4-5rokov po prvom porode sa ani na moment nezastavis.... Ked starsie zacne liest tak ani na zachod si uz sama nezajdes do toho dalsi novorodenec no ved ty vies a moze sa ti lahko stat ze male mimino bude plakat den aj noc ak nebude momentalne na cecku alebo na rukach bo nosic vytrvalo odmieta a jaci Este viac (zazila som😁) do toho dieta ktore akurat zacina chodit tj.bud ho supnes do choditka alebo sa ti iba malokedy podari vystriet chrbat a ty nevies Kam skor skocit.... Nechcem ta odhovarat ale AJ takto vyzera realita 2deti hned po sebe.... Jasne ked ma prcek 4-5r je to uz vacsinou super 😂

ludkka0407
5. jan 2019

My budeme mat rozdiel dva roky a mne sa to zda malo,ale zasa ja uz mam sto rokov a dlhsie cakat sa "nedalo".a neverim,ze sa budu spolu hrat,kedze pohlavie budeme mat rozdielne☺ale teda podla mna kazdy ako sa citi a hlavne,treba pockat,12 tyzdnov s babom je este malicko,ono to bude casom aj narocnejsie

sima1415
autor
5. jan 2019

@ludkka0407 veď ja nehovorím že ideme hneď na to ale rozmýšľame že keď bude mať pol roka tak by sme začali skúšať predsalen na tohto drobca sme skoro dva roky čakali

methexis
5. jan 2019

Ja som muzovi hned na zaciatku povedala, ze druhe bude najskor, ked to prve bude chodit, mala sa teda ma len teraz narodit, ale sj tak som mala cele tehotenstvo zakazane zdvihat napr. synovca (teraz ma rok) na ruky. Tak neviem, ako by som mohla vlastne babo nezdvihat kym by nechodilo kvoli tomu, ze v brusku by som uz mala druhe...

lucilaines
5. jan 2019

Ahoj, ja ti teda neviem dat osobnu skusenost, kedze moje babo ma teraz len nieco cez tri mesiace, ale aspin trocha podpory 🙂 moj muz to citi tak isto, tiez mi velmi velmi pomaha a tiez nemame uplne najjednoduchsie babo, problemy s refluxom, koliky a podobne. A uprimne, aj ked by to nebolo zrovna idealne a urcite je jednoduchsie mat velky vekovy rozdiel, ja som si povedala, ze to necham na prirodu a ked bude tak bude a celkom by som to brala aj ja 🙂 tiez sa bojim toho, ze ked budeme vymyslat a moc okolo toho spekulovat, brat antikoncepciu a podobne, ze sa nam to nemusi podarit alebo sa to moze tahat roky. Som si vedoma, ze by to bol zaberak prve roky, ale sak su aj ludia co maju dvojicky a tu su 🙂

sima1415
autor
5. jan 2019

@lucilaines presne tak isto uvažujem aj ja lebo o jedno sme prišli potom kompilácie , náročné tehotenstvo a nakoniec sme sa dočkali a bojím sa že ak budeme otáľať a zopakuje sa to tak už možno sa nepodarí vôbec ...

lucilaines
5. jan 2019

@sima1415 kazdy vekovy rozdiel ma plusy a minusy, nikdy nevies ake budu deti osobnosti, mozu spolu vychadzat a nemusia akykolvek rozdiel medzi nimi bude. Tak isto s dvomi detmi to vzdy bude narocnejsie ako s jednym a vzdy to bude zaberak. Z mojich skusenosti sa neoplati kalkulovat s tehotenstvom. Najlepsie je proste nechat to na osud a verit, ze bude ako ma byt 🙂 a ak nahodou budem znova tehotna po 4 mesiacoch, tak budem vdacna, ze som sa nemusela trapit s tym, ze sa nedari a nepochybujem, ze to zvladneme

hettinka
5. jan 2019

@sima1415 noi, ak máš deti, tak "pokoj" nemáš nikdy. Lekári hovoria, že ženskému organizmu trvá rok, kým sa zotaví. Určite by som počkala aspoň do prvých narodenín dieťaťa. Ono 12-táýždňové je pohodička - leží- papá-kaká a spí ... ale ked začne byť aktívnejšie, loziť, chodiť, hrať sa, až potom zistíte a hlavne manžel, koľko je s tým práce.
Ja mám rozdiel 5,5 roka, deti som si chcela užiť, nie "odbiť". To už je dosť veľký rozdiel, podľa mňa sú ideálne tie 3-4 roky. Ja som si chcela udržať miesto v práci, niečo zarobiť a potom sa nejaký čas nedarilo ... ale aj takto spokojná.