Drzí ľudia

2. dec 2021

Máte aj Vy pocit, že ľudia si dovoľujú čoraz viac? Možno je to len môj subjektívny pocit, neviem. Napríklad idem s mužom po chodníku a oproti nám banda 4-5 ľudí, rozťahujú sa po celom chodníku, vôbec ani jeden z nich neuhne, ani náznak...ja neviem či mám skočiť na cestu či vyliezť na strom. A keď sa zrazíme, ešte nám vynadajú. Alebo cyklista zrazu vybehol v rýchlosti po chodníku, skoro ma zrazil, muž ma našťastie stiahol a zabránil najhoršiemu, cyklista sa otočil a nadával nám. Ja už toto chovanie nechápem.

dskjhfdlkdjhl
2. dec 2021

Ono, v horsich casoch sa tie zle vlastnosti viac ukazu a korona uz trva pridlho, tak sa niektori nevedia (mozno uz nechcu) pretvarovat. Rozhodne to nie je tak, ze ak bol niekto naozaj slusny, ze zrazu je neslusny. Ti menej slusni sa uz akurat neobmedzuju😝

nafka0483
2. dec 2021

Dovolia si tolko kolko dovolim. Nenecham si skakat po hlave.
Ak idem po chodniku, alebo v obchode a niekto ho zabera cely a ja sa nemam kam uhnut, tak idem pekne po pravej strane, razne, sebavedomo, neuhybam pohladom, neklopim zrak... vzdy sa nakoniec uhnu, este sa mi nestalo ze by do mna niekto vrazil 🤷‍♀️

autor
2. dec 2021

@nafka0483 Muž sa tiež neuhne, narazia do seba a hneď mu začnú nadávať.

nafka0483
2. dec 2021

Fiha, mne sa zatial kazdy spamatal a uhol. A muz co na to? Snad nestoji ticho a nepocuva so sklopenymi usami ze mu nadavaju. Ved poviem, vy idete "v protismere", mali ste ist po svojej strane, uhnut sa a nevrazili by ste do mna. Obidem ho s idem si dalej, neriesim, nech si tam nadava.

babyjune
2. dec 2021

Mne toto tiež vadi. Ja normálne idem po svojej strane a uz sa mi stalo, ze sme sa zrazili - ked isla veľká skupina oproti mne. Tak som ich "drgla" kabelkou alebo lakťom. A potom normálne kracam dalej, hadam si nabuduce uvedomia, ze ked idu takto pokope, tak to neznamená, ze maju zaberat celu cestu. Podla mna to robia hlavne egoisti, co jednoducho absolútne nemyslia na svoje okolie.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
0silvia0
2. dec 2021

Ked nastane takato situacia, ze sa oproti tebe vali skupina ludi, idealne je zastat a pockat, kym prejdu.
Ja sa nemienim s nikym drgat, zastavim a obidu ma. A ani nehromzim, neprezivam to tak. Ja skor stretavam kocikujuce mlade matky, ktore idu vedla seba s kocikmi a tiez im nenapadne sa vyhybat. Ale u nas v centre je pesia zona, takze priestoru na vyhnutie je dost.

petamich
2. dec 2021

zalezi len a len od cloveka, ja teraz chodim s kocikom 2-3 hodiny denne po vonku a stretavam kadeakych ludi - uhnu sa, dvere podrzia, daju prednost na prechode a rovnako naopak, vidia ma trapit sa a dvermi a nic, neuhnu sa, vcera som nakupovala zeleninu na trznici, maly spal v kociku, dve minuty som sa rozpravala s pani a vedlajsi stankar zacal palicou bit kov o kov hoc ma tam videl s kocikom - tak som sa mu pekne podakovala, no ludia su rozni ale stale mam pocit, ze prevladaju ti slusni 🤷‍♀️

martinkatinka
2. dec 2021

Obyvajna anarchia a sebectvo.

autor
2. dec 2021

@nafka0483 Jasné, že nie. Ten im povie svoje

0silvia0
2. dec 2021

@petamich ja mam tiez skusenosti, ze prevladaju ti slusni. Alebo si ich viac vsimam, neviem.

autor
2. dec 2021

@0silvia0 Muž to tiež tak robí, že zastaví a pozerá priamo na nich. Alebo druhá varianta, že ani on neuhne, drgnú do seba a druhá strana nadáva. Ale že oni idú po celom chodníku, to im akosi uniká.

autor
2. dec 2021

Ale k jedu je to, že ešte oni sa rozčuľujú.

kahh
2. dec 2021

Teraz je toho coraz viacej, to registrujem aj ja, mam pocit, ze tato doba nas mala spojit a miesto toho nas rozdeluje, ovela viac sa prejavuje nevrazivost, zavist.
A je to cele zle.

zojazoja
2. dec 2021

A to si este nerobila ( asi) v obchode, predajni s ľuďmi 🤣 to by si videla co je to drzi ludia 🤣... Ako sa vravi, najviac trpezlivosti nas naucia decká, ale zákazníci ich uz podla mna predbehli 🤣🤣

autor
2. dec 2021

@zojazoja Alebo pacienti. Viem o tom svoje. Už idem z posledných síl 😁

bluka2
2. dec 2021

Sú takí aj takí a ešte ľudia majú takú vlastnosť, že keď si niečo myslia, tak v tom čo sa deje, stále nachádzajú potvrdenie svojej domienky. Takže ak si myslíš, že tých ľudí je stále viac a viac, určite ťa čaká veľa takých zážitkov v najbližšej dobe. Ak si myslíš, že ľudia sú dobrí, tak budeš stretávať kopec príjemných ľudí a tých akych opisujes, nejako už ospravedlnis a zabudneš na to 😃 fakt to funguje, skús
PS: mne dnes dvaja rôzni cudzí ľudia len tak z vlastnej iniciatívy pomohli

vanda323
2. dec 2021

Neviem , či je to doba alebo som to len pred tým neregistrovala ale tiež mám ten pocit.
No rozhodla som sa že ja budem esteeee lepšia usmiatejsia a milsia 🤗🤗🤗🤗♥️

zojazoja
2. dec 2021

@anonym....🤣🤣 Tak toto uz ano. To je iny level 🤣

slovakboy
2. dec 2021

Ja sa vždy uhybam a nevšímal si to. Ani nevnímam či ide druhý človek po správnej polovici chodníka alebo nie. Sú to nepodstatne veci. Ale chápem ťa je to smutne svedčí to o charaktere naroda. V Nemecku ma pozdravili cudzí ľudia na ulici len preto že tam bolo menej ľudí. Sedím na autobusovej zastávke okolo ide niekto a pozdraví ma. Nie každý, ale každý druhý alebo tretí určite. Janka sa zdravimmked som vonku na prechádzke a proti mne ide niekto iný na prechádzke. Niektorí neodzdravia určite sa čudujú čo som zač ale nevadi. Absolútne mi to nevadi veľa ľudí odzdravi a niektorí už zdravia aj sami od seba. Dokonca mladi čo som veľmi prekvapený a celkovo mladá generácia na mna pôsobí veľmi dobre. Sú múdri majú viacej vedomosti sú odvaznejsi asetrivnejší. Za socializmu boli vzťahy medzi ľudmi horšie ale rodiny mali lepšie vzťahy. Teraz je to v obchodoch aj na úradoch lepšie ale v rodinách nie.

bloger
2. dec 2021

Máš pravdu slušnosť sa niekde vytratila. Stále viac arogancie vidieť u ľudí. Možno to súvisí aj s dobou aj tými problémami ktoré teraz prežívame. Podľa mňa jediná možnosť ako to zmeniť je reagovať s láskou v srdci hoci to nie je vždy jednoduché. Snažiť sa toho človeka pochopiť, že prečo sa tak správa. Všetko, čo chcete aby ľudia robili vám, robte aj vy im. To je veľká pravda podľa mňa.

evabb35
2. dec 2021

Socializmus...to je pre mňa už doba kamenná...to už bolo tak strašne dávno. Všimla som si, že keď dospela generácia ponovembrová, teda tí, ktorí sa narodili po 1989, tak sa zmenilo dosť veľa v správaní ľudí...áno sú drzejší.

hennyinnsbruck
2. dec 2021

Ja som raz sla s kocikom po chodniku tvarami kumne stoja 2ja chlapi takze neexistuje ze ma nevideli ,a nic neuhli sa.bolo tam uzko vedla mna bola len cyklisticka cesta.tak som mu presla po nohe🤷🏼‍♀️Zacal ziapat pomne … a nech si ziape.
Keby ma nevideli nepoviem pol slova poprosim nech idu na bok… ale videli ma.

evabb35
2. dec 2021

Bezohľadnosť. Jednoducho dospela generácia, ktorá bola vychovávaná k tomu, že nemusí brať na nikoho ohľad.

roja01
2. dec 2021

No ano, ludia zabudaju na duchovny rozvoj a materialna podstata cloveka prevlada. To znamena, ze dolezite je iba postavenie, moc, ego, pycha, negativna hrdost, posudzovanie, zavist a lahostajnost. Keby ludia viac kontrolovali svoje myslienky, snazili sa mat pochopenie a lasku, nie len v ramci rodiny, ale i k ostatnym ludom, potom by sa takato pozitivna energia nasobila a rozrastala. Vacsinou si kazdy z nas mysli, ze prave on je ok, ten slusny, ktory nie je agresivny, len si vie vydobit svoje pravo. Tu nejde o to, ked sa niekto roztahuje na chodniku a este je nahnevany, ze mu neuhnete, ze vy by ste neboli v prave, ale co sa odohrava vo vasej hlave. Pycha a ego sa naduva, ved ste v prave, predsa si nenechate skakat po hlave. Ale nemusite sklopit usi a uhnut. Len sa vnutri seba pozriet na to chuda oproti vam, ktoreho ovlada a diktuje mu materialne vedomie. A to je na polutovanie. Ale ak vy sami vnutri seba zvladnete boj s negativitou a naopak sa posnazite o pochopenie a lasku,
tak nielen zvitazite sami nad sebou, ale v dobrom nakazite tych okolo vas a takto sa bude sirit pozitivna energia a laska. To je moj pohlad a moja filozofia, ale i ja sa len ucim a snazim sa. Mozno preto sme tu v tomto materialnom svete, ktory nas zvadza a my se mame naucit byt lepsimi ludmi.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andruska80
2. dec 2021

@evabb35 no tak s týmto vôbec nesúhlasím, viac krát sa mi stalo, či v obchode, či inde, ze starší drgnu do teba, buchnu košíkom, ani bu, ešte zazeraju, mlady povie aspoň sorry... A na fb všetky tie s profilovkou kvetinky, psa, to sú väčšinou staršie ženy a často úplne až vulgárne komentáre. Mne tiež minule jedna napísala, podľa fotky som tipovala ca 60+,že čo trepem, či mi vakcína kape na mozog 🤦‍♀️, pritom som slušne argumentovala uplne inému človeku

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kroska18
14. máj 2023

@hennyinnsbruck mohli ste im s úsmevom povedať "dovolíte?" Určite by dovolili. Prejsť kočíkom po nohe - aké zmierlivé...

hennyinnsbruck
14. máj 2023

@kroska18 mohla som 🤷🏼‍♀️ neurobila som to ,lebo namna dlho cumeli tolko mohli mat aby ustupili a nie este im vraviet …. Ludstvo uz blbne naozaj pomaly, su situacie co robim automaticky bez toho aby ma niekto zato prosil ….. tot moj nazor