Drzí dôchodcovia

25. nov 2019

Ahojte
Dnes sme s manželom navštívili predajňu T - Com. Automat nám vydal poradové číslo 57. Už sme mali prísť na radu, keď bez opýtania predbehla jedna babka, ktorá mala číslo 59. Keď som pristúpila k priehradke a slušne pani povedala, že sme sme boli pred ňou namiesto ospravedlnenia mi drzo vynadala do kráv a že uvidím, keď ja budem stará a že má doma chorého manžela. Pritom ja som mala 2 hodiny vychádzku, lebo som PN. A môjmu manželovi 4X povedala, že je debil. Som troška zaskočená zo správania starých ľudí, pretože všetci nadávajú na nás mladých, že sme drzí, pritom oni sa správajú oveľa drzejšie.
Stalo sa vám už niečo podobné ? 🙂

dskjhfdlkdjhl
25. nov 2019

Drzi ludia sa najdu v kazdej vekovej kategorii.

michaela329
25. nov 2019

Jasné, stačí občas ísť MHD, koľko lakťoviek dostane pri nastupovaní, alebo jeď vystupuje a dôchodcovia sa už tisnú a nenechajú vystúpiť... Alebo minule sa babka v poradovníku u lekarky drzo napísala predo mňa - asi moja chyba, že píšem pekne a nechala som nad sebou trochu medzeru 😋 Beriem ich tak, že sa už moc nevedia ovládať, ale vždy upozorním.

pribinak
25. nov 2019

Ja mam rada taky vtip, ze preco dôchodcovia nevydržia stat 2 zastávky v MHD? Lebo 4 hodiny behali po Kauflande

Ja tiez niekedy az žasnem čoho su stari ludia schopni, napr idu cez cestu mimo prechod a este ked na nich zatrúbiť, tak vam hrozia barlou ci palicou
Ale hlavne ze ide na červenú a mimo prechod

katjaa44
25. nov 2019

Samozrejme že stalo , stačí pracovať v obchode .... 😅

evittam
25. nov 2019

No ako uz bolo napísané a este drzejsie poslať do p..e a ukazat cislo nech sa zaradi. Nic ine ti nepomôže. Vlastná skúsenosť a to som slusny človek. Môže mi podobný dôchodca tak maximalne vies co len preto lebo sa sprava ako píšeš.

evittam
25. nov 2019

Slušne by som jej povedala ze mna jej rodinná situácia nezaujima ako ju ta moja a ze som tam bola pred nou nech sa zaradi. Hotovo.

evittam
25. nov 2019

@michaela329 Nie ze sa nevedia ovládať cakaju ze ak su dôchodcovia tak sa z nich všetci poserieme....

evittam
25. nov 2019

@pribinak No raz sa im to neoplatí a "strelia paty"....

nikpa
25. nov 2019

Áno, stalo a bohužiaľ veľakrát. Preto už na dôchodcov neberiem ohľad. Mám toľko príbehov z MHD ze od istej doby už ich ani v buse nepustim sadnúť. Keď vydržia baby staré vystavat hodinu v kostole a potom ešte pred kostolom ohovárať, vtedy ich nohy nebolia. V obchode im rada na salámy nič nehovorí, postavia sa pred teba a pýtajú si. Rada na pošte to isté, tisne sa pred teba, ešte ťa s barlou buchne. Keď sa ma niekto slušne opýta, pustím sadnúť alebo pred seba v obchode aj mladšieho ale dôchodcov mám plne zuby. Ja viem že sú starí a unavení ale to aj my keď ideme po 12hodinovke domov aby sme mohli zaplatiť hypotéku, nám nikto nedal byt zadarmo ako im, ani nenávratnu mladomanželsku pôžičku. A tiež do dôchodku pôjdeme oveľa neskôr, takze musíme sa šetriť aj my 😀

evittam
25. nov 2019

@nikpa Tak,tak. Presne ako píšeš. Ohovárat a y.bat do mladych to ano ako su drzi....

evittam
25. nov 2019

@nikpa Mam v obchode veľa skúseností-"som stara a ponáhľam sa" ...no babka ja som sice mlada ale ponáhľam sa rovnako-pre dieťa do škôlky"....

basullinka
25. nov 2019

Ja mam teda s drzymi dochodcami bohate skusenosti :D resp. mam stastie na par peknych prihodiek....nastastie v tychto situaciach ich viem v ramci slusnosti trefne okomentovat....takze prva moja prihodka starsia pani dochodkyna zacala na mna vrieskat v autobuse, ze zdrzujem, ked som sa pozdravila a podakovala vodicovi :D neviem ci mala hnacku a ponahlala sa, nevykecavala som sa ani nic, len pocas tlace som podakovala :D samozrejme potom som si v prazdnom autobuse sadla a tetusa chcela ist na moje miesto a zacala po mne ziapat aka sme neslusna mladez, ze neuvolnime miesto starsim. Samozrejme, keby vidim plny bus ani si nesadam, ale v klasickom buse, kde je 50 miest a su v nom 5 ludia tak je to celkom sranda :D druha moja prihodka - kedze ja teda casto uvolnim miesto starsim, tehotnym a hocikomu komu vidim, ze potrebuje sediet viac ako ja som uvolnila starsiemu panovi miesto na sedenie. To, ze nepodakoval ani nic ani neriesim. Kedze bol fakt plny bus postavila som sa k prvej tycke co som videla. Ked pan vychadzal, zacal po mne ziapat, ze co tak blbo stojim a z celej sily ma sotil do dveri, hlavu som si odrb... o tie kovove tycky a mala rozbitu hlavu. :D dalej..bohuzial od 17 chodim na reumatologiu a vacsina pacientiek je vo veku 60 plus. U reumatologicky funguje system caseniek, kedze sa zaradujem k pracujucemu ludu, ktory od doktora uteka rovno do prace, vstavam skoro rano pre casenku. Vzdy sa podari mat tak do 5ky cislo. A tu to zacne ked pridem do cakarne komentare: Co chcem u doktora. (No hovno). Ako mozem byt chora, ked som mlada (no normalne) a ked uz ma zavola dr. Nenavistne pohlady a komentare, ze "preco mladu zoberu, ved ona nema nic co robit, oni su stare a potrebuju rychlo vybavit" (no dpc, to ma uz vzdy dostane) :D ako ja si ale z toho nic nerobim, vazim si starsich ludi a chapem ich, ze su casto unaveni zo zivota, ale ked chcu, aby sa mladez k nim spravala slusne, mozno by nebolo na skodu keby sa niektori spravali slusne tiez a nemali pocit, ze ked su stari mozu vsetko...samozrejme cest vynimkam

nikpa
25. nov 2019

Legendárna veta dôchodcov ,,ja sa ponáhľam,, 🙄🤦😂😀 a kam teta, do hrobu?

liz_lemon
25. nov 2019

ja som si napr. vsimla, ze stari ludia sa neobtazuju so zdvihanim exkrementov pri venceni, mladych skor vidim so sackom v ruke

basullinka
25. nov 2019

@nikpa najviac tato veta potesi v obchode pocas obednej prestavky, ked clovek rychlo uteka nakupit aspon cosi :D a sa pred teba snazi dostat pri pokladni, lebo za 2 hodiny mu ide bus a ponahla sa :D

petkasaurus
25. nov 2019

Ja som si vsimla uz davnejsie, ze im chyba ucta k mladsim.. Ja mam napriklad takych starych susedov, pozeraju na mna, pozdravim ich, aj 2x, keby aj hluchi boli, proste vidia pohyb ust a vobec neodzdravia.. Pravidelne.. V obchodoch, v mhd vela zážitkov, to sa mi ani nechce pisat, lebo ma chyta adrenalin.. Alebo ked s kosikmi do vas naschval buchnu.. V cakarnach ziadne pozdravenie, odzdravenie, prosim, dakujem, nic..

petkasaurus
25. nov 2019

Alebo ked chytaju pecivo s holymi rukami.. Taky dedko vsetky chleby osmatral, som mu ukazala este dalsi chleba a som mu povedala, ze este tento ste nechytil.. Ale to robia sice aj mladi, aj nahodené dámy..

mogaa
25. nov 2019

Nikto z nás nevie aký bude o 30-40rokov, takže s kritizovanám by som bola opatrná....Možno väčšina z nás nebude na tom rozumovo ani tak ako terajší dôchodcovia, nakoľko ideme do dôchodku oveľa neskôr ako terajší dôchodcovia....A ano, vekom človek už nerozmýšla tak ako by mal, takže tak ako sa akceptujú deti by sa mali akceptovať aj dôchodcovia....

dejka77
25. nov 2019

Ja sa len cudujem, ze ten pracovnik v T-com nezasiahol. Mal ju upozornit on, ze sa predbehuje.
U nas na zastavkach je zvykom, ze sa ludia bezne predbiehaju. Stoji sa v rade a pridu zboku a rovno dopredu sa trepu. Aj dnes jedna tetka sa tak suchla predomna. Mala tasky s nakupom, ale to ju neospravedlnuje. Mala sa opytat a nie sa trepat dopredu. Na to som riadne alergicka. Ludia proste nemaju vychovanie.

petkasaurus
25. nov 2019

Minule som aj videla, ako dedko v pohodicke pustil papier na chodnik.. Stary nevinny dedusko..

hennyinnsbruck
25. nov 2019

Ako čašníky sme s ex kolegyňami všeličo zažili s dôchodcami... 🤦‍♀️🤦‍♀️🤣🤣

Raz tak kolegyňa sa ma pýta... Heny vieš prečo majú furt na ponáhľo.. Vravím nie..
No lebo im smrť dýcha na chrbát... Aj tomu verím 🤦‍♀️

lenka2710
25. nov 2019

Najviac sa mi ráta,že sa všade tisnú dopredu, na pošte, úradoch a podobne,že sa ponáhľajú na bus, vyjdem z pošty a tetka jak drkoce pred poštou s druhou,to sa už neponáhľa, u dr mu chcú asi vyrozprávať celý svoj životný príbeh alebo asi aj susedkin, bo sú tam nenormálne dlhý čas
Raz som stála na zastávke a počúvam dve tetky ako sa o mladých zhovárajú,že sa im robiť nechce, všetci invalidné dôchodky a pritom mladí ludia! A ja si vravím,no lebo invalidné teraz všetci na počkanie dostanú a je to podľa mňa naozaj smutné,že mladí ľudia sú naozaj viac chorí ako staršia generácia a veľakrát odíde matka alebo otec od malých detí kvôli chorobe
Ďalej,ti mladí vôbec nechcú na kostolík prispievať! Hm,no za mnou tiež farár nepride,tu mate, zaplaťte si tento mesiac hypotéku
Majú veľmi skreslené predstavy o tom ako sa musia mladí ľudia doslova trápiť, aby poplatili všetko čo treba, myslím,že máme o dosť ťažší život ako mali oni,pritom sa ale nechcem nikoho dotknúť

boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pivonka6
25. nov 2019

Ja by som až tak kritická nebola. Veď tak sa možno niekedy správajú aj naši rodičia, či starí rodičia. Veď nenadarmo sa hovorí, že starí ľudia sú ako malé deti.

bubinko1506
25. nov 2019

Tiez mam par prihod s dochodcami. Raz som urobila chybu este ako tehotna, ze som chcela ist kupit rano nejake oblecko pre babatka. Babky hrabali ako po nebohom a jedna ma odsotila, ze teraz tam je ona. V mhd som stretla tiez milu asi 60rocnu babicku, ktorej strasne vadilo, ze s dvojkocikom zaberam vela miesta a ona si nemoze sadnut. V autobuse bolo asi asi 10 ludi. Raz som strazila kamoske jej dvojicky a vzala som ich na prechadzku spolu s mojimi. Takze, dve sa viezli v kociku a dve sa drzali kocika. Tetusa zacala hukat, naco mi je tolko deti, ci som leniva pracovat, tak si radsej deti robim. A posledna story - vyzdvihla som malych z jasli, isli sme autobusom domov a na zastavke sa jedna bosorka tak tlacila, ze maleho zhodila medzi obrubnik a autobus. Ja som inak dost pokojna, ale tak som na nu nahucala, ze tetka cela cervena sa hned ospravedlnovala a ze ci je maly v poriadku.

airaw
25. nov 2019

Asi žijem v nejakom inom svete ako vy, ale mňa nikto nepredbieha, nevraza do mňa, nehulaka po mne.. a aby mi nejaký cudzí človek začal na verejnosti nadávať do kráv a debilov, to si neviem ani predstaviť..

lindusss2016
25. nov 2019

No tak ja minule v Lidly dve male deti vo voziku a pomaly som isla, kukam do regalov a zrazu citim, ako ma ten moj vozik tlaci dopredu. Myslela som, ze mala sa nejak odkopla nohami alebo co a to stary dedo agresivne tlacil silou ten moj vozik do mna. Ze v nom teda sedeli dve male deti, to ho tiez nijak nezaujimalo. A to sa mi nestalo prvykrat, ze dochodca ohrozil moje deti.

prechadzka
25. nov 2019

@nikpa do mna zas dochodvovia viac x kosikom narazili a predbiehacky v rade

vrabcek15
25. nov 2019

Ahoj u nás v paneláku býva polovica dôchodcov.... A máme jednu ktorá keď si doma pozametá zem tak smeti z lopatky vyhodí von oknom.. 🙉Takže áno niekedy sa správajú hlúpejsie ako deti.. 🙂