Druhá dávka očkovania a vstup do obchodov

rebeka34d
7. dec 2021

Dobrý večer, chcela by som sa spýtať na jednu vec. 1.12 som bola na druhej dávke vakcíny a zaujimalo by má či má vsade pustia už toho 10.12. aj keď ešte neprešli 2 týždne od podania 2 dávky vakcíny. Kamarátku púšťali už keď bola 3 dni po druhej dávke vakcíny tak sa preto pýtam. Ďakujem za odpovede

janai1
7. dec 2021

@rebeka34d na Slovensku má väčšina u prdeli pravidlá takže na 99% áno... Ak sa nájde niekto kto výnimočne dodržiava nariadenia tak nie

ticko
7. dec 2021

Ja som není očkovaná a pustia ma všade

janai1
7. dec 2021

@ticko 😂😂😂 a oznámiť si nám to tu prišla prečo? Otázka si týkala niečoho iného ale antivax sa musí vtrepať všade čo?

rebeka34d
autor
7. dec 2021

@ticko pýtam sa na to čo idu otvárať teraz od 10.12 v režime OP, takze asi vás už vsade nepustia 🙂)

ticko
7. dec 2021

@janai1 okí pardon

ticko
7. dec 2021

@janai1 inak nemusíš biť hneď drzá takíto antivax ti neprajem.. Však preto to ba Sk aj takto vyzerá lebo ludia hneď odsudzujú a osocuju no prepáč že som nepochopila o čo ide

ticko
7. dec 2021

@rebeka34d okí asi nepustia v pohode 👍

kellypiu
7. dec 2021

neviem, co som niekde citala, tak sa berie ako zaockovani kompletne az tie dva tyzdne po, ale teda je mozne, ze v obchodoch to kontrolovat nebudu, ze aku dobu si zaockovana, ono vela obchodov sa podla mna spolieha na zodpovednost ludi

riamia91
7. dec 2021

Nie, covid pas plati najskora po uplynuti 14 dni. Momentalne mi pise v appke VSZP: Platny - nie plne ockovany.

lasona
7. dec 2021

Plne očkovaní sa považuje až po uplynutí 14 dní od druhej dávky.Takze by ta pustiť nemali. U nás v práci by sme ta nepustili, lebo každý kovid pass skenujeme a vypíše ak je jedna dávka že nie je platný. Ale ktovie ako to budú kontrolovať.🤷

nika523
8. dec 2021

U nás by sme ta pustili, u nás stačilo ukázať papier že je človek očkovany, dostali sme pokyn od majiteľa že očkovany je proste ockovany a vôbec sme neriešili koľko dní

nika523
8. dec 2021

Záleží od prevádzky ale myslím že vo väčšine ťa pustia

nika523
8. dec 2021

@janai1 možno nie je antivaxer len nepochopila otázku chcela len povedať že všade púšťajú aj neočkovaných lebo teraz sa nikde nekontroluje očkovanie, netreba si hneď nadávať do antivaxerov ani nijak inak, strašná nevraživosť je tu teraz kôli tomu hlavne zo strany očkovanych

matkahelka
8. dec 2021

@rebeka34d na ta3 bola par dni dozadu reportaz presne o tom, ze clovek uz ma vytvorene protilatky aj tyzden po prvej davke, ze tlacia na ockovanie skrz vyhod a na druhej strane ma clovek cakat 2 mesiace, aby ho niekam pustili. aj odznelo v tej reportazi, ze budu apelovat odbornici na vladu, aby to prehodnotili. inak, mojho muza pustili par dni po jednodavkovom janssene vsade, stacilo papierove potvrdenie z vakcinacneho centra, ze je ockovany

janai1
8. dec 2021

@nika523
@ticko no to je zaujímavé ako nezaočkovaní nikdy nepochopia otázku a všade sa musia podeliť s informáciou že nie sú a vlastne aj tak si chodia všade....

ghostsgirl
8. dec 2021

@nika523 pises, ze tu vladne nevrazivost - hlavne od ockovanych... A ty si prave spravila co? Kydas na ockovanych... Ach jaj...

basska_b
8. dec 2021

Zamavas papierom, že máš dve dávky a hneď z toho pôjdu všetci do kolien. Neviem, či sú obchody, kde to appkou niekto overuje

nika523
8. dec 2021

@ghostsgirl ako kydam na očkovanych???? Ja som tiež očkovaná

nika523
8. dec 2021

@ghostsgirl a stretávam sa s tým často že očkovaní útočia na neočkovaných, v práci, pedzi známymi, v rodine....

ghostsgirl
8. dec 2021

@nika523 ja sa stretavam s presnym opakom a co teraz? Je to o uhle pohladu...tieto zabomysie vojny, ze kto na koho utoci viac su mega trapne...utocia obe strany, pretoze to je vsetko o konkretnych ludoch

ghostsgirl
8. dec 2021

@nika523 no prislo mi to smiesne, ze nepaci sa ti nevrazivost a hned za tym dopises, ze ockovani utocia na neockovanych...to je utok z tvojej strany na ockovanych, takze prispievas sama k tej nevrazivosti... Paradox...vsetci vidia len ostatnych, ale sami si pred svojim prahom nepozametaju

nika523
8. dec 2021

@ghostsgirl ako myslíš, len som chcela napísať že netrebalo hneď útočiť na ticko že je antivaxer lebo teraz púšťajú naozaj každého a nekontrolujú očkovanie, len toľko napísala