Droždie je nedostatkový tovar.

lussyl5
31. mar 2020

Ahojte baby.Postrehla som že v obchodoch je nedostatok droždia.Našla som aj zopár nápadov ako ho nahradiť,začínam špekulovať nad kváskovaním a do veľkou noci verím že aj niekde zoženiem,ale rorumiete tomu niektorá?🤔Čo ľudia robia s tým droždím?🤷 Chápala by som nedostatok niečoho z dovozu olivový olej napríklad,alebo ryža,banány čokoľvek z dovozu,viem pochopiť že by sa nedalo kúpiť,ale všetkého je dosť, kadejakých blbostí a práve obyčajné droždie je problém.Rozumiete tomu?🤔

mata90
31. mar 2020

ahoj, rada by som sa k tebe pridala, tiež chcem začať, len by som uvítala overený postup pri výrobe kvásku.

sheila2004
31. mar 2020

Ja som zase čítala že drozdie nechávajú pekarom, aby mali z coho robiť .
Ideal je si zadovážiť kvasok, najlepšie od niekoho kto ho už ma dlhsie . Existuje taká kvaskova mapa, tuším pecem pecen cz

aleshka_supermama
31. mar 2020

@lussyl5 všetci doma pečú 🤣🤣🤣🤣 🤷‍♀️ však celá sociálna sieť je plná koláčov.

sweetdreams1
31. mar 2020

Potraviny Malina majú droždie, síce dvihli ceny, ale môj muž dnes kúpil v pohode v online obchode. Ešte tam volal a že ano, už máme droždie zabalené.

hennyinnsbruck
31. mar 2020

Ja som si objednala z Amazonu sušené. Akurát dnes prišlo 😍😍 v mojom úzkom okolí sú 4 potravín, tiež neni šanca droždie dostať... 😠

aniele
31. mar 2020

My sme dostali v Metro. Síce väčšie balenie, ale rozporcovala som, zabalila a putovalo do mrazničky.

lussyl5
autor
31. mar 2020

@aleshka_supermama Veľa pečiem kysnuté cesto s droždím,a na veľkú noc stále pečiem z kysnutého cesta s droždím biely koláč(niečo ako vianočka alebo mazanec) a toho roku sa chystám tiež🙂Ale môže byť, ľudia sú viac doma tak aj viac vypekajú dobroty ale až tak🤔

lussyl5
autor
31. mar 2020

@aniele A vykysne z mrazenévho rovnako ako z čerstvého?Stále som používala iba čerstvé,veľmi výnimočne sušené ak som iné nemala.

lussyl5
autor
31. mar 2020

@hennyinnsbruck Ako dlho si čakala na to droždie?

katren
31. mar 2020

@lussyl5 o kvaskovani je tu skupin a diskusii dost 😉 a na internete detto 🙂 staci jeden-dva vecery posnorit infosky a mas 😉 dokonca zistis, ze ti kvasok aj poslu postou a nemusis sa trapit so zakladanim....

lentilkaxxx
31. mar 2020

Baby celé to nechápem. Všade všetky píšu, že sa nikde nedá zohnať. Za posledné 2 týždne som bola 5x v Ilave v jedných potravinách. Vážené bolo vždy, kocky 2x. Kamoškám som brala celú krabicu. Každá ste z iného konca republiky, ale ak máte niekoho známeho v obchode, možno by sa mu dalo objednať z Old Heroldu z Trenčína, tam ho vyrábajú. Kocky som zohnala maďarskej výroby.

liz_lemon
31. mar 2020

to cerstve drozdie sa da aj mrazit, takze ludia si pokupovali a dali do mrazaku
ja mam len susene kupene, ale sa mina, tak som rozhodnuta zacat s kvaskovanim, nastastie mam kamosku, co ma kvasok, tak mi da, a ja ho uz len budem dokrmovat

hennyinnsbruck
31. mar 2020

@lussyl5 týždeň len
100gr za 12e som kúpila... Drahé ale lepšie ako nič, aspon na par pečení mam.

hennyinnsbruck
31. mar 2020

@lentilkaxxx to je kde ako... Tu v Innsbrucku v mojim okolí žiadna šanca. Dala som si odlozit. Potom vraj neprišlo (cudne) a este predávacka vravela ze jeden chlapík raz bral celú krabicu že ho zdr.ala.
Segra (býva pri salzburg v dedinke), mali v Bille poobedie pár kusov... 🤷‍♀️Takže podľa mňa kde ako.....

aleshka_supermama
31. mar 2020

@lussyl5 inak skús sušené droždie 🤷‍♀️

lussyl5
autor
31. mar 2020

@aleshka_supermama Aj to je problém zohnať.

lussyl5
autor
31. mar 2020

@hennyinnsbruck Tak aj v AT je s droždím problém?Ja už tomu nerozumiem prečo s tým je taký problém odrazu.

lentilkaxxx
31. mar 2020

@hennyinnsbruck. Keď si v zahraničí, je to iné. Čudovala som sa, kam na to droždie chodia, keď mi predavačka povedala, že mávajú aj sušené. 🤷‍♀️ Mňa za tú krabicu nedodrbkali, mali dosť a mávajú pravidelne. Rozdelila som to pre 7 rodín a mne už neostalo, 🙂 bude nabúce.
Toto som našla. Majú ho dostupné a 9.4.očakávajú naskladnenie ešte menšieho balenia. Ak by Ti ho niekto na Slovensku vedel objednať a poslať do Rakúska....
https://www.bioland.sk/sladidla-sol-a-koreniny/...

eliska13
31. mar 2020

@lussyl5 ja som mala doma 4 sušené snáď z minulého roku😀ja robím kysnuté tak 2x ročne, ale ja nevypekam.Tu mám nejaký recept ako si spraviť doma neviem aký to má uspech

eliska13
31. mar 2020
hermionia
31. mar 2020

@lussyl5 ahojj, prosím máš recept na koláč alebo ho pecies od oka? Prvýkrát nebudeme u rodičov a tu na západe nas koláč (vianočný či veľkonočný) nepoznajú a ani v obchode nepredávajú a rada by som dcére upiekla domáci. Vopred ďakujem. Verím, že zoženiem droždie do veľkej noci 😉.

sapetka
31. mar 2020

Ja sice kvaskujem ale drozdie chyba lebo asi ludia pecu chleba? To je jedina vec kvoli ktorej sa musi chodit do obchodu castejsie. Ak si vies napiect chleba mas vystarane. Takze normalka ze chyba drozdie muky mydla a pod

aliii3
31. mar 2020

ja si tak doma napriklad peciem bezlepkove pecivo. k tym zmesiam potrebujem drozdie no uz sa mi tak povediac zasoba minula. a tiez dumam, ze si aj drozdie budem musiet spravit doma, no zatial som sa nejak neodhodlala

hermionia
31. mar 2020

@mata90 na kvaskovanie je super nelkafood.sk na stránke má recepty, postup na založenie kvásku a aj videá k tomu robí 😉

hennyinnsbruck
31. mar 2020

@lussyl5 podľa mňa sa ľudia boja aj chleba kupovať a pečú doma...ked už múku vykupili. 😂😂🤷‍♀️🤷‍♀️Alebo koláče? Pán bohvie...

aniele
31. mar 2020

@lussyl5 Samozrejme. Treba ho vybrať z mrazničky dostatočne zavčasu. Robievala som to kedysi pred rokmi a fungovalo to.

hennyinnsbruck
31. mar 2020

@lentilkaxxx ty kokos to je iný cenový rozdiel 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ďakujem za link... Uvidíme koľko vydrzi moje, aká bude situácia
Tu ani sušené nedostať 😂dnes som bola o 8 mej v obchode nič, minule o 10 tej, nič, poobede nič.. Smolu mam😂 je x koláčov bez kvasníc ale človeka to nahnevá.

To mas fajn ze u vás majú 🙏😊😊

aniele
31. mar 2020

@hennyinnsbruck V Metro stál 1 kg 2 €.

lentilkaxxx
31. mar 2020

@hennyinnsbruck vôbec netuším, koľko stojí inde. Kocky som kupovala po 0,25 EUR, vážené bolo okolo 3 EUR kg.
Snáď som aspoň niekomu pomohla.

hennyinnsbruck
31. mar 2020

@aniele 😲😲😲😲😲😲😲