Dron vo vlaku

jakub761145
28. dec 2022

Keď máš dron a vzlietneš sním v autobuse/vlaku čo sa sním stane ostane stáť a nabúra keďže sa vlak/autobus hýbe alebo sa bude hýbať s vlakom/autobusom?

dnld
28. dec 2022

@jakub761145 keď máš dron hračku tak bude stáť v autobuse alebo vo vlaku lebo sa riadi senzormi ktoré ma pod sebou. A dron profi ti ani nevzlietne lebo nebude mať signál z gps keďže sa riadi nimi.

ukulela
28. dec 2022

Uloha z fyziky?

h2
28. dec 2022

Keď som ja chodila do školy, riešili sme úlohy s muchou v autobuse. Vidím, že doba pokročila. 😂

jakub761145
autor
28. dec 2022

@ukulela nie len ma to zaujíma

anickabasnicka
28. dec 2022

@h2 presne tak, moucha se zvetsila a je z ni najednou velky obrovsky dron. ale kdyz se nebudeme ohlizet na gps navigace a podobne,jak to teda je.... podle me zadek vlaku prosvisti dronem,cili ho smete.

januska12323
28. dec 2022

Prečo by mal nabúrať? Keď si odmyslíme nedostatok miesta v danom prostriedku.

h2
28. dec 2022

@anickabasnicka Priznám sa, že neviem, ako fungujú drony, či nejako berú do úvahy, kde sa nachádza človek s ovládačom a či je v pohybe, alebo nie. Ani či majú drony nejaké senzory, ktoré im bránia naraziť do prekážky. Ale predpokladám, že nie. Čiže ak dron len vznesiem do vzduchu, bez pohybu vpred, či vzad, tak nemá prečo kopírovať pohyb autobusu. Čiže podľa mňa áno, narazí.

anickabasnicka
28. dec 2022

@januska12323 tak treba proto,ze ten dron je staticky prvek,ktery se nepohybuje vuci vagonu,ktery sam o sobe se pohybuje vpred.pokud ten dron stoji ve vzduchu a nehybe se a ten vagon se pohybuje,tak automaticky do toho dronu musi ten vagon narazit.

anickabasnicka
28. dec 2022

@h2 ted jsi to popsala uplne presne a fyzikalne. berme dron jako vetsi mouchu,bez jakychkoliv gps a navigaci a jinych podruznych blbosti. ...a vlak projede dronu prdelkou😍.ted si to uz dokazu predstavit.ta moucha byla pro me moc malinkata

aalt
28. dec 2022

@jakub761145 ak neberieme do uvahy gps, tak dron ma akcelerometre, cize senzory na meranie zmeny zrychlenia. To je to, co citime pri pridavani, brzdeni alebo v zatacke. Takze ak pojde vlak/autobus rovno a rovnomernou rychlostou a vtedy zapnes a "vypustis" dron, tak ten sa vznesie a bude "stat". Ale pri akejkolvek zmene jazdy sa to bude smazit korigovat, takze pri brzdeni vyrazi vpred a podobne ... Proste autobus je inercialna sustava a pri rovnomernom pohybe nevies nijak zistit ci stoji, alebo ide rovno konstantnou rychlostou. Samozrejme iba teoreticky, kedze prakticky tak plynulo nikdy nepojde.

viestta
28. dec 2022

@jakub761145 pohľadať učebnicu fyziky a dostudovat