Drobné chrobáky - asi ploštice

11. sep 2024

Ahojte, dva dni dozadu som videla po partnerovi liezť dva take malé chrobáčiky. Hneď sme ich zabili. Včera večer sa muž tiež sťažoval že furt akoby čosi po ňom liezlo, išiel si dávať dole tričko pred sprchovaním a na ramenách vzadu mal nakomplet také malé tmavé chrobáčiky. Vyzerá ako hýbajúca sa tmavá bodka ale keď som si to pozrela z bližšie ma to taký tvar - jedine čo mi napáda k čomu to prirovnať je akovakado a na tej tenšej časti to ma “tykadielka”. Hneď dal tričko na balkón a Oo chvíli som zistila že ich mám tričku tiež ale v menšom množstve asi ako bolo to tričko položené na jeho. Všetky veci čo boli pri tom sme dali do tašky a na balkón že to dnes vyprašim a hneď šmarim do pračky - okrem toho kde mal tých chrobákov veľa to poletí do popolnice. Tieto veci sme mali na hosťovskej posteli. Lenže som so večer vytiahla nové pyžamo a v noci som sa strašne budila že cosi po mne lezie a naozaj liezlo :( zas tie chrobačiky…celu posteľ som prešla baterkou ale nič som na nej nenašla a to mame bielu plachtu a obliečky z jednej strany sivé a z druhej biele. Máme 5mes dcérku ktorá spi s nami v posteli a tá tiež nič okolo seba nemala ani na sebe. Prosím ako toto ďalej riešiť ? Objednala som sanytol proti plošticiam že vystriekam gauč posteľ, koberce nemáme. Ako sa toho zbaviť ? Sú nejaké pasce alebo mám akoze vypratať celu skriňu a oprať ju :/ veď to je nemožné…ahh…ďakujem krásne za rady, neviem ani kde začať keďže sa to stalo všetko večer….

dzescebuly
11. sep 2024

Odfoť štípance

autor
11. sep 2024

@dzescebuly práveže štipance mala len malá a to vyzerali ako len biela bodka a okolo toho červené. Ja ani partner sme štípance nemali len to po nás behalo a človek to cíti ako to svrbí. Chrobačik bol tak maly že to ani kamera nezachytila

janinamojka
11. sep 2024

Plostice sú dosť potvorky tie len tak nenájdeš ako lezú po tele niekomu...celkovo ich je problém nájsť..To bude niečo iné podľa mňa
(Na plostice však nie je volnopredajny prípravok účinný,treba deratizera)

autor
11. sep 2024

@janinamojka ahh…lenže čo…keď som googlila foto žiadna z nich sa nepodobá tomu ako to vyzerá

autor
11. sep 2024

Takto to vyzerá…lepšie to naozaj zachytiť nejde

janinamojka
11. sep 2024

Toto tu minule bolo podobný chrobacik..aj ho niekto pomenoval..vyzerá tvarom jak plostica v určitom štádiu vyvoja ale ma také tykadla alebo co to je..
Skus nejaký biolit alebo niečo...to by mohlo pomôcť

janinamojka
11. sep 2024

Po plosticiach by ste mali obrovské neprijemne stipance ..

autor
11. sep 2024

@janinamojka lenže my sme to mali len na tričkách čo už na balkóne a potom som si to našla na sebe na inom tričku čo bolo ďaleko od tých kde sme to našli…takže neviem kde ten biolit dávať

autor
11. sep 2024

@janinamojka nevieš mi asi poslať kde to riešili ? :/

janinamojka
11. sep 2024

A nepriniesli ste to s pradlom z balkóna do bytu??
Ja mávam také akoby bielo hnedé ploche pasikave chrobaciky na prádle.. veľa je toho vonku

janinamojka
11. sep 2024

Hľadaj diskusie o plosticiach..asi 3 dní dozadu to bolo..

autor
11. sep 2024

@janinamojka nie, zasadne nesušíme prádlo vonku presne kvôli takýmto veciam a cez leto kvôli peľu….idem ďakujem

janinamojka
11. sep 2024

Myslím ze pisivka to niekto pomenoval...taky malý chrobacik..skus vygooglit...mozno ma niekto opravi

neson123
11. sep 2024

Voš papierova?ale ta nestipe

livuska124
11. sep 2024

autorka - nebude to sietnička / bzdocha dubová alebo bzdocha platanová? Vyzerá to ako smietka zo stromu, nejaký malý lístok. Všade sú, strašne je ich veľa. My máme celý balkón obsypaný nimi. A veru štípu.

petka552
11. sep 2024

To je bzdocha. Oni aj stipu

autor
11. sep 2024

@neson123 možno to štipanie má na svedomí niečo iné keďže to ma už dlhšie než sme našli tieto svine 😀 ale to ma raz za dva dni poštípane a len jeden a potom zmizne

autor
11. sep 2024

@livuska124 to nevyzerá ako lístok, hore je foto. My na balkón ani nechodíme, max vyliať kondenz z klímy a včera som tam bola dať tie veci jedine

autor
11. sep 2024

@petka552 podľa foto to tak nevyzerá

autor
11. sep 2024

Toto ma raz za dva dni, zrovna dnes. Možno to ale nemá s nimi súvis. Treba nájsť hlavne čo je to vyššie a ako sa toho zbaviť

autor
11. sep 2024

@janinamojka Hm to by možno aj mohli byt ono…len podľa Google to neni na tričkách ani na tele :|

autor
11. sep 2024

@neson123 to by možno mohlo byť…nič iné podobné som zatiaľ ako tuto voš a pisivku nenašla

livuska124
11. sep 2024

Tak z tej foto ti to neurčí nikto, je to úplne rozmazané. Ja som logicky dedukovala, že to môže byť ono, lebo je ich teraz všade strašne veľa a tiež sú také drobné ako chrobák na fotke. To, že nechodíte na balkón, neznamená, že sa dnu nedostanú. To si donesieš z vonku na oblečení...cestou z prechádzky, z obchodu, z práce, alebo aj keď len vyvetráš na chvíľu.

autor
11. sep 2024

@livuska124 snažila som sa to odfotiť ale ono je to naozaj úplne drobné a to je fotené iPhone15 pro…ono je to malé avokado s tykadlami vpredu 😀 lepšie to opísať ani nejde…ale ďakujem za snahu radšej nech sú tipy ako keby nemalo byť nič 🙂

lucy_ms
11. sep 2024

skús to chytiť na lepiacu pásku, zapnúť na telefóne lupu a s lupou to aj odfotíš. ja som tak chytala blchy, lebo tiež trvalo, kým som zistila, čo doma máme a štípance som mala len ja.

autor
11. sep 2024

@lucy_ms skúsim ďakujem za tip

mimikarol
11. sep 2024

Nevyzerá to ako plostica ale foto je veľmi nekvalitná takže ktovie .... Štípance od ploštice nie sú viditeľné na každom človeku. Mám bohužiaľ osobnú skúsenosť

autor
11. sep 2024

Podarilo sa na tu lepiacu pásku :/ prašila som paplon a vypadla

autor
11. sep 2024

Ako to teda odstrániť prosím ?

weuska1559
11. sep 2024

Je to voš papierova alebo pisivka každý to nazýva inak. Mali by na to byť spreje .