Drevodom - skúsenosti

monika311
6. apr 2014

Ahojte baby.Rozmyslame s manzelom o tom,ze si postavime domcek.Vela som citala o drevodome.Byvate niekto v takom dome?Ako sa Vam tam byva?Kolko Vas taky domcek vysiel?Dakujem za odpovede 🙂

anatalia77
6. apr 2014

Myslim,ze modra strecha by ti vedela dat viac odpovedi po tej technickej stranke.

monika311
autor
6. apr 2014

O.k.skusim sa am pozriet ak naozaj nieco take je lebo som o tom este nepocula.dik za radu 🙂

sunshineka
6. apr 2014

drevodomy sa pomenej stavaju vzhladom k tomu,ze cena je dost vysoka.uz aj mate predstavu,aky velky by mal byt,boli ste za projektantom alebo ste este len v stadiu uvazovania?

gubcikova
6. apr 2014

@monika311 sused momentálne stavia.začali v januári a v junu idú bývať.má 5 izbový a vyšiel ho niečo okolo 64000€.pozemok kúpil za 30 000€ a jediné čo musel,tak to spraviť si základy.takže takýto domček ho dokopy vyšiel niečo na cca 100 000€.mal v tom okná,dvere,terasu,elektriku,rozvody v každej izbe 5 zásuviek,stierky,fasádu no na kopmlet,len vybavenie domácnosti už je na nich

macamac
6. apr 2014

@gubcikova a nevieš, koľko m2 má ten dom?
lebo 5 izieb...ako veľkých?
inak, je to drahé, drahšie, ako postaviť z tehál, ale zas najrýchlejšie riešenie a aj zdravšie bývanie

gubcikova
6. apr 2014

@macamac 120m2 som sa sekla nie je to drevodom ale nízkorozpočtové na stránke http://bf-stavby.sk/

sunshineka
6. apr 2014

teraz rozmyslam,myslis montovany dom alebo klasicky drevodom typu zrub ? ja osobne neverim montovanym domom,rychlo stracaju na hodnote.ale zase vyhodou je rychle postavenie a moznost byvania v ten isty rok ako si zacala stavat.

gubcikova
6. apr 2014
darkabarka23
6. apr 2014

@gubcikova my inak tiež rozmýšľame na takým montovaným domčekom,ja by som do toho určite išla 🙂

gubcikova
6. apr 2014

@darkabarka23 aj my.víde to pomerne lacno než kúpiť starý a prerábať

darkabarka23
6. apr 2014

@gubcikova presne tak,a všetko je pekné nové 🙂

macamac
6. apr 2014

@gubcikova ten je pekný 🙂 a v pohode stačí 🙂
a kde chcete stavať?
inak, my sme tiež chceli montovaný, aj sme boli pozrieť v Pezinku priamo do firmy, kde také stavali, nemecké myslím, mali tam aj postavený jeden, pekný, len cena nás odradila,tak sme postavili klasika murovaný 😉

monika311
autor
6. apr 2014

Co som zatial pozerala tak taky drevodom vide lacnejsie ako murovany.Ale to som vycitala len z nety mozno sa mylim.Zatial nad tym len uvazujeme.Mne staci maly bungalovik bez pivnic hlavne aby som mala terasu.Myslite,ze sa da taky niaky mensi domcek postavit za 30 000 €?

rakheta
6. apr 2014

@monika311 neda :(, akurat tuto temu riesim z muzom doma.. je to nerealne..a to mame svoj pozemok..

danamed
11. máj 2014

Ahojte, najlacnejší aký som zatiaľ zatial našla je za 41 500 eur holodom : http://www.git.sk/com/gal.php?l=sk&n=216 😕
@monika311

patkaba
3. mar 2019

@macamac Neviem teda, ci 100000 je za dom drahe, ved byty v ba stoja v pohode 150-200 000.. nam rojekt realizovali www.stastnedomy.sk, mame 142m2, pozemok 1200.. cize cele to vyslo ovela viac ako 100000, ak by sme vedeli podla predstav postavit za to, skakali by sme od radosti :D Viem ze maju projekty aj za 40-50 000, ale to nam konkretne nevyhovovalo.

kat_blazkova
5. mar 2019

My sme sa rozdhodovali pomerne dlho, projekt sme mali hotový, ale nikto nám ho nechcel zrealizovať (nebol to veľký drevodom)... nakoniec sme išli cez https://rakuskydom.sk/ tam nám to zrealizovali, ale nedá sa hovoriť o lacnej záležitosti.. nuž, kto chce kvalitu musí si priplatiť, toto pravidlo sa zatiaľ nemení

nika12
5. mar 2019

@sunshineka rychlo stracaju na hodnote? to mas odkial?

rsimona
14. júl 2019

@patkaba Nam stastnedomy realizovali dreveny altanok, velak spokojnost od planovania az po realizaciu, doporucujem tiez 🙂))

bambina1
14. júl 2019

Dobry večer my byvame v drevodome asi dva roky stavali ho asi za 8.mesiace ..Su aj vyhody aj nevyhody piste spravu

bambina1
24. aug 2019

Dobrý deň kludne píšte moj manžel spolupracuje s firmou mame aj brozurky ohľadom domov kto ma zaujem piste ip

moncika123
23. aug 2021

@bambina1 ako ste spokojní po cca 2 rokoch bývania v drevodome? išli by ste do toho opäť?

betulik1409
21. okt 2021

@kat_blazkova mohla by som sa spýtať, ako ste spokojní dnes? S priateľom plánujeme tiež stavbu montovaného domu, ale v prvom rade si chceme spraviť nejaký prieskum, aby sme sa vedeli správne rozhodnúť pre firmu. Ďakujem za odpoveď