Drahšie poštovné v roku 2013

bajka22
27. dec 2012

Ahojte, na pošte som sa dozvedela, že je poštovné od roku 2013 drahšie, tak by som rada upozornila všetkých, aby si pozreli nový cenník pošty, podľa mňa to zvýšili o dosť...napr. doporučení list druhej triedy z 1,20e na 1,45e(do pol kg). Aký je Váš názor na to? Dakujem!

januliku
27. dec 2012

@bajka22 😠 😢 ☹

zmrzlinkams
27. dec 2012

😠 @bajka22 to sa asi nikomu nepáči a je to zo všetkym stale sa len všetko zvyšuje len nie platy a materske či rodičovske to ostava rovnake, aj ked sa nám to nepáči nič s tym nenarobime a ani sa nám to nepodari zmeniť 😒 jedine si budeme musieť na to zviknuť a davať si pozor na to ked niečo predame na bazare že sa bude pytať za poštovne viac čo sa nebude páčiť podla mna ani jednej strane lebo tym padom možno bude treba skresliť a o niečo zničiť ceny vyrobkov lebo ked sa prirata cena poštovneho tak aby sa to oplatilo kupiť a na to všetko si budeme musieť akorát tak zviknuť že budeme zas niekde platiť o niečo viac ako sme zviknuty 😒 😖 😠 čo sa dalo čakať a myslim že to nebude len u pošty takto 😠

modrofuzik11
27. dec 2012

tak toto je otras. keby sa aspon sluzby zlepsili. teraz pred vianocami boli na poste obrovske rady. alebo ked sa vyplacaju davky. na poste sa neda ani pohnut... a to uz nehovorim o chybajucej elektronizacii sluzieb. bolo by fajn, keby posta mala konkurenciu.

liliandax
27. dec 2012

kym bude monopol, lepsie to nebude 😒

janinah
27. dec 2012

a kebzzaspoň pridali na plate obyčajným poštárečkám 😠 ale to pôjde na zlaté padáky apod. pre pánov 😠

adri266
29. dec 2012

@bajka22 vdaka za tip, aby som potom nebola sokovana na poste...uf, ale ozaj je to dost velky rozdiel

haramiova
30. dec 2012

Tu je novy cennik, išli ceny o dosť hore....

adri266
31. dec 2012

ja som dnes bola na poste a uz dnes som platila podla noveho cennika, to bol sok, mala som pripravene peniazky presne...no co uz, zase si treba zvykat na nove ceny 🙄

adri266
31. dec 2012

@haramiova panecku, ved na baliku to ide aj o 70 centov hore...je to mozne??? 😕 😕 😕

beatkab25
1. jan 2013

@adri266 dokonca balik 2. tr. do 10 kg je drahsu o 1 €, hrozneeee

nanyka
1. jan 2013

ceny idú hore všade, ale keby boli aspoň služby na úrovni..osobne ma rozčuľuje na slovenskej pošte:

- nemajú podrobne na okienkach vypísané čo konkrétne vybavujú , len nápis "univerzálna priehradka" či také niečo...vystojím radu a pošlú ma inde - kde samozrejme musím vystáť radu znova 🙄

- nemožná platba kartou - ako 100 rokov za opicami - ja teda šeky na pošte neplatím, na to využívam i-net banking, ale sú prípady, kedy musím zaplatiť väčší obnos... v zahraničí je platba kartou na pošte samozrejmosťou... 🤐

miselka007
24. feb 2013

Ahojte prosim vas chcem sa spytat.Idem prvykrat posielat balicek jednej maminkeZabalila som to a je to balik s hmonostou 348g a pojde to obycajne.Cize to mam pozerat v tabulke ako List 2tr. do 500g cize 0,80centov? Dakujem velmi pekne 🙂

beatkab25
24. feb 2013
miselka007
24. feb 2013

@beatkab25 Dakujem 🙂

zuzulik128
13. jún 2014

Ahojte, dnes som bola na pošte poslať poslať balíček s hmotnosťou do 500g doporučene, čiže 1,45 eur. Ale za pani za priehradkou mi doúčtovala 0,20 eura za neštandardný obal. Vraj všetko, čo nevyzerá ako obyčajná listová obálka, je neštandardný obal. Takže som platila 1,65 eura. Už ste sa s týmto stretli?

caoli
13. jún 2014

@zuzulik128 ja teda nie veru, posielam v plastovych, vynimocne bublinkovych obalkach. a mne obcas pridu veci zabalene v starych igelitkach omotane lepiacou paskou. v com si posielala? btw niektore tety na postach dokazu byt neuveritelne kreativne, inak povedane blbe jak tago, ale zato silno zlomyselne.

zuzulik128
13. jún 2014

Boli to hračky v pôvodnom obale zabalené ešte v baliacom papieri. Doteraz som vždy takto posielala a nikdy nič nepýtali navyše.

caoli
14. jún 2014

@zuzulik128 tak to bude ten pripad, co som pisala o tych tetach na poste, tvoj balicek bol predsa zabaleny uplne standardne, predpisovo. ak by sa ti to este niekedy stalo, dozaduj sa veducej posty.

zuzulik128
15. jún 2014

@caoli Bývam na dedine, kde je len jedna pani za priehradkou. Doteraz som nemala žiadny problém, naopak pani je veľmi milá, ústretová a ochotná, preto som to neriešila a podriadila som sa ako s novými danými pravidlami slovenskej pošty. Teraz som si prečítala celé obchodné podmienky a nič "s neštandardným obalom " som tam nenašla. Nechce sa mi veriť, že by si niečo vymyslela, veď tie peniaze navyše nejdú pre ňu, tak prečo by to robila?

caoli
15. jún 2014

Ok, tak ja mam skusenosti s postami vo velkom najhlavnejsom meste, tak som tym poznacena. Stetla som sa uz s kadecim a vzdy to bolo hlavne o neochote. Ak je pani milá a ústretová, popýtaj sa jej teda, čím sa riadila, ked ti naúčtovala baliaci papier ako nestandard.