DPD doručenie - klame predajca?

24. mar 2023

Ahojte, máme objednávku v známom zlatníctve ... v utorok volali priateľovi, že v stredu balík odošlu ... ide o prepravu krabičky v rámci jedného mesta .... je piatok, balíček nemáme. v DPD mi bez čísla balíka nevedia nič povedať, ani v myDPD mi balík neukazuje ... ako viem, že DPD? lebo to mám takto uvedené v objednávke ... objednávka mala byť vybavená najneskôr včera ... nemáte nejakú podobnú skusenost? ci je realne aby to DPD tak dlho prepravovalo alebo sa skor zlatnictvo na to vybodlo ... aj by som tam volala, ale DPD mi neodpovedalo na otázku doby doručenia v rámci mesta, chcú číslo balika ... :( ide o objednávku v hodnote nie malej ...

vikusjk
24. mar 2023

Zlatnictvo by ti malo byt schopne poskytnut cislo balika, je to bezny postup, ze informuju zakaznika o cisle ked balik odosielaju

luccija
24. mar 2023

Veď volaj do zlatníctva a pýtaj sa akým spôsobom to odoslali a truck číslo.Mozno to neposlali cez DPD

zojazoja
24. mar 2023

vypytaj si cislo balika od zlatnictva. a ked to v stredu odovzdali DPDčku, DPDčko to stvrtok spracovava a dnes este len zacal den a moze ti to byt este doručené.

simca06022011
24. mar 2023

Tak ty nemas co nahanat DPD, ale zlatnictvo. Cize treba od nich podacie cislo vypytat ak to poslali. Fakt je ze keby poslali v stredu, uz by ste to mali. Ak poslali vcera, dnes sa to bude dorucovat, ak ...
@zojazoja preco by to dpdcko spracovavalo vo stvrtok? pride kurier v stredu vecer, vezme balik a druhy den sa dorucuje aj na druhej strane SR. Takto to funguje. jedine ak ma zlatnictvo nejaky iny postup zazmluvneny. Co sa bezne pri niektorych uzasnych obchodoch stava, ze odoslu balik, ale iba elektronicky, odovzdaju aj o par dni dopravcovi, vtedy su tam prietahy.

zojazoja
24. mar 2023

@simca06022011 stat sa u prepravnych spolocnosti moze cokololvek. kludne aj zlatnictvo mohlo spravit tak, ze jej napisali, ze v stredu balik odošlu - prichystaju na odoslanie, ale DPDčko si pre to pride az vo stvrtok. robime s prepravnymi spolocnostami v praci 15 rokov a zazila som uz vselico.

pondelok01
24. mar 2023

@zojazoja ak by to v stredu odovzdali, tak je to stvrtok dorucovane, aj keby boli na opacnej strane reoubliky

simca06022011
24. mar 2023

@zojazoja ty si napisala ze den to dpd spracovava, ked v stredu sa to odovzdalo. Co je hlupost. A tiez pracujem s kuriermi roky denno denne, mam obrovsky eshop a spolupracovala som uz hadam s kazdou jednou firmou a u nikoho, ked odovzdam balik sa to nezasekne, ak sa to nestrati. Ale ako pisem, bez podacieho cisla, zbytocne bude vobec linky DPD vyvolavat. Vzdy sa odosielatel ma kontaktovat, ten to aj vypatra skor.

zojazoja
24. mar 2023

@pondelok01 ak ma zlatnictvo zmluvu s DPDčkom, ze dorucenie do 24 hodin.

zojazoja
24. mar 2023

@simca06022011 no ved, bez cisla zasielky tu mozme polemizovat cely den.

autor
24. mar 2023

no a ja som si stiahla aj myDPD kde keby to ozaj podaju tak to tam svieti lebo s telefonom sa to paruje ... ale hadajte co? ani tam to nie je .. kontaktovala som zlatnictvo tak som zvedava na odpoved 🙂

simca06022011
24. mar 2023

to nemusi byt pravda, pretoze mne ten DPD tracking nefunguje NIKDY. Kolkokrat mi vola kurier, ze ide a ja osm v soku, ze nemam ziadne info. Dokonca ked potvrdzovacie kody chceli, tak som nemala, alebo fakt prisla sprava emailom pred dorucenim chvilu, cize ani nie ako od inych kurierov, ze v den dorucenia rano daju vediet, ze dnes pridu. CIze zase na tu apku sa na 100% nespoliehaj. Ale fakt je, ze ak zlatnictvo poslalo, zvyknu posielat email a samozrejme podacie cislo je to najmenej..

Ja na tvojom mieste tam volam, nech sa to cim skor vyjasni a vysvetli, je piatok.. 🙂 ak to teda surne potrebujete

autor
24. mar 2023

@simca06022011 no hlavne je to vyplatene, preto to tak nahanam 🙂 ... mne zvykne rano vzdy prist mail, ale kuriera som uz na adrese Videla, tak dnes to nepřiejede teda :D som zvedava co odpisu no

vikusjk
24. mar 2023

presne som si myslela, ze ti to ani neodoslali

autor
24. mar 2023

@vikusjk renomovane zlatnictvo... v objednavke som vsetko uviedla a este cez telefon sa ma pyta - pridete alebo posleme kurierom? a znova vsetky udaje .... akoby im system zblbol alebo co

janai1
24. mar 2023

No tak to mydpd tiež nie je bohvieako spravené. Už sa mi stalo, že som tam balíky nemala a v ten deň ich dorucovali

lulula12
24. mar 2023

Chyba bude podla mna na strane predajacujeho teda zlatnictva. Malo by byt normalne, ze ti po objednavke poskytnu ci uz priamo link na prepravnu spolocnost, kde si vies skontrolovat, kde jae balik alebo aspon cislo zasielky. V tomto pripade bude dpd asi bez viny

simca06022011
24. mar 2023

no ja by som tam isla osobne. Urcite by mali vediet podacie cislo, predpokladam, ze to nie je zasielka za 10EUR.
Len renomovane zlatnictvo, celkovo netreba od systemu eshopv vsetkych cakat nejaku automatizaciu a nieco specialne, este stale su take, kde vsetko funguje kadejako rucne a neprepojene 🙂)

autor
24. mar 2023

@simca06022011 tak majú aj online podporu, tak keď taký chat si vedia urobiť, vie im stranka poslat zálohovú fakturku, potvrdenie objednávky, tak neviem prečo by to nemalo ísť tak aj s inými vecami 🙂 no práve že to nie je zásielka za 10€, preto som preto nesla osobne lebo by som sa necitila bezpečne ísť pol mesta s tým peso :/

autor
24. mar 2023

@janai1 tak to ozaj asi naj funguje SPS, kde deň vopred príde že balík spracovali a ozaj ho nasledujuci deň vždy doručia

autor
24. mar 2023

@lulula12 no pred takmer hodinou som pisala email, na webe svietia zeleny ale odpoved nemám 🙂 emailom preto aby som to mala napisane a uchovane

simca06022011
24. mar 2023

To co vidis na eshopoch "chat na stranke" to je podpora ako sucast kupeneho eshopu, alebo ako by som to nazvala. Tam realne nik nemusi ani sediet a odpovedat, pripadne naozaj tak ako telefonaty aj toto moze vybavivat napr. predavacka v obchode popri svojej praci, ked bude mat cas atd... tak ako email. O prepojeni s kurierom to nic nehovori, ani nejakej technologii.
A je to v podstate jedno, lebo tak nemusi byt kazdy technologicky na tom super, a moze poskytovat super sluzby. Tak napis na ten chat, na stranke, ako rychlo ti odpovedia. Ze cakas zasielku a nemas odpoved na email, potrebujes podaice cislo alebo veidet kedy to mas cakat.
Najlepsie sa povyhrazat zrusenim objednavky, lebo to suuurne potrebujes, a zacnu veci sa hybat :D

autor
24. mar 2023

@simca06022011 hlavne sú už 2 dni po termíne .. mali 30 dni na vybavenie a vybavene to ešte nie je, takto ja tovar ešte nemám 😂

simca06022011
24. mar 2023

aha cize ide o terminy... a to co vybavovali, nejaku reklaamciu? alebo co? ci objednavka a tovar meska? tak jasne ze natahuju...

danielala
4. dec 2023

Mne DPD zadržiava zásielku (umývadlo, ktoré potrebujeme namontovať) už druhý týždeň. Vraj ju nie sú schopní doručiť z kapacitných dôvodov. Načo preberajú ďalšie zásielky, keď nemajú kapacity na ich doručenie? Zakaždým, keď riešim nejakú reklamáciu spojenú s doručovaním, tak ide o DPD 😡. Nič Vám bez čísla zásielky nedohľadajú. Taká Paketa už podľa tel.čísla, z ktorého volám, vidí, aké zásielky mám v obehu. Volať sa do DPD nedá a odpoveď mailom príde za 2-3 dni. DPD čoskoro nebude konkurencieschopné s týmto prístupom...

autor
4. dec 2023

@danielala presne, najlepšie je GLS a Posta

simca06022011
4. dec 2023

@danielala treba to riesit s odosielatelom, vzdy. A hned. NEch on kuriera nahana, inak zrusite objednavku. Zacnu ich nahanat, lebo ak nedodrzia terminy, jednak postovne im nik neuhradi, ale aj s nimi eshopy zrusia zmluvy... V zmluvach mame cenu, dorucenie do nasledujuceho dna, alebo niektori si davaju vkoli lepsej cene napr. +1,+2dni, ale musi to byt dorucene... my mame ine kontakty na kurierske spolocnosti, bud cez zastupcov, alebo inych, emaily, cisla... (ak v tom teda ten eshop vie chodit.. lebo tu nie DPD je pan).
Inak dpd nemam rada, tracking strasny, sluzby strasne...
Ale mam skusenost ze velmi zalezi od konktretneho depa, kurierov.. niekde su sikovni, mili.. inde nie.

banalu
4. dec 2023

Aj pri nasich obruckach isiel kurier (podla info od zlatnictva) minimalne okolo sveta z vyrobne k nim na pobocku 😂😂 tie ich dristy a manazerske naucene formulky... oni nic to kurier.... pritom mam od nich snubak a to slo bez problemov 🤷‍♀️
A inak, ak by to predavajuci realne poslal, pride minimalne potvrdzujuci email z dpd o prijati zasielky.

danielala
4. dec 2023

@simca06022011 áno, riešila som s odosielateľom. Posielajú len cez DPD. Žiaľ to umývadlo (Rea Wilma rustic) je momentálne všade vypredané, jediné na Slovensku je momentálne to moje v depe DPD. Možno už rozbité, trčí tam od 21.11. ((((.

simca06022011
5. dec 2023

@danielala však sadnite do auta a choďte ho zobrať:D nedali vám túto možnosť? Hned matr aj super prolezitost patricne im tam vynadat.. odosielateľ nechápem ze to neurguje. Možno fakt je rozbite alebo stratené...lebo za taky cas sa zásielky vracajú s nie ze čakajú na doručenie.

banalu
5. dec 2023

@danielala asi viete, ale ked ho donesu tak hned este pred kurierom rozbalit, ak je rozbite neprevziat, musia ho vziat spat a spisat skodovu udalost.
Nam sa stalo, ze sme otvorili a bolo rozbite, predajca nam to neakceptoval lebo sme ho otvorili az po odchode kuriera (bolo to aj v podmienkach). A aj ked som osobe, ktora ho preberala prizvukovala, ze ho ma hned otvorit - odpoved - no kurier sa ponahlal nechcel cakat, tak som ho nechcel zdrziavat 🫣 bum 300€ v riti 👀