Doxx stravovacia karta

lienocka128
6. apr 2023

mám stravovaciu kartu este len od januára.... v restauracii kde chodime na obedy sa nou neda platit tak platim hotovostou.... chcela by som nou teraz zaplatit velkonocny nákup v bille...musim mat v kosiku cisto potraviny, ale v pohode zaplatim aj napr. nakup kde popri potravinach budem mat aj toaletny papier, sevitky alebo sacky do kosa?

nika122
6. apr 2023

@lienocka128 pri platení ti automaticky stiahne sumu len za potraviny a nepotravinovy tovar doplatíš buď v hotovosti alebo platobnou kartou

doriiis
6. apr 2023

Platba stravovacou kartou je pre pokladňu ako obyčajná platba kartou.Zaplatis normálne všetko...aj drogériu

doriiis
6. apr 2023

@nika122 ....blbost

nika122
6. apr 2023

@doriiis pracujem za pokladňou a takto to u nás chodí

lienocka128
autor
6. apr 2023

@nika122 ale v bille?
lebo viem ze tesco to ma inak ako billa

nika122
6. apr 2023

Možno to tak nie je vo všetkých reťazcoch

doriiis
6. apr 2023

@nika122 ....v akom reťazci? V Lidli to funguje tak,ako som pisala

mima1608
6. apr 2023

Každý obchod to má inak. Robila som v tescu a tam stiahlo len za jedlo a zvyšok sa musel doplatiť obyčajnou kartou alebo hotovosťou. Ale napríklad v lidli mi prešlo v nákupe aj víno a pivo.

nika122
6. apr 2023

@doriiis v tescu, ale ako čítam tak v bille je to možno inak 😀 ja nakupujem len v tescu tak som si myslela že takto to funguje všade. Ak sa mýlim tak sa ospravedlňujem za nepravdivu informáciu 😀

maranco
6. apr 2023

@lienocka128 už je možnosť mať stravné na bežnej platobnej karte, alebo vybrať hotovosť z bankomatu a tak zaplatíš aj v tvojej reštaurácii
Nepotrebuješ živiť sprostredkovateľa platby.
A ešte výhoda na konci roka ti € neprepadnú, platia stále.

nika122
6. apr 2023

@mima1608 áno, presne toto som mala na mysli

lienocka128
autor
6. apr 2023

@maranco ja viem preco mam stravovaciu kartu a nie financny prispevok..... pre mna je vyhodnejsia stravovacia karta....bezne nakupy potravin nou platim a nemam problem.... len som este neskusala platit ine ako potraviny....a tvoja odpoved je mimo mojej otazky

doriiis
6. apr 2023

@lienocka128 ....myslím,že
@maranco to myslel tak,že mnoho zamestnávateľov dnes už ponúka možnosť,že ,,gastrace" za každý odpracovaný deň ti nepôjdu na Doxx,ticket restaurant,atď stravovaciu kartu ale priamo do výplaty na tvoj bežný ucet

lienocka128
autor
6. apr 2023

@doriiis ano pochopila som.... ale pre mna je vyhodnejsia stravovacia karta

klarissa25
6. apr 2023

všade okrem tesca sa da zaplatiť všetko stravovacou kartou, len niektoré spoločnosti maju limit na den...

janai1
6. apr 2023

@lienocka128 v Bille stravovacou kartou zaplatíš všetko

hiro
6. apr 2023

@lienocka128 To by ma zaujimalo ako moze byt stravovacia karta vyhodnejsia (ktorou nemozes platit kde chces co chces) oproti platobnej karte ktorou mozes zaplatit hocico co potrebujes 🙂

hiro
6. apr 2023

@doriiis Myslim ze do vyplaty (teda vyplacane spolu s vyplatou) by to bolo mozne jedine ze by vyplata chodila na ucet prveho v mesiaci (tak to podla zakona musi byt). Takze u nas chodi 1. tieto stravovacie peniaze a 5. chodi vyplata...

doriiis
6. apr 2023

@hiro ....nie,normálne to chodí s výplatou....do 15 teho v mesiaci.

judit47
6. apr 2023

@hiro aj nam chodi vo vyplate ale nabij sa mesiac vopred.teraz dostanem za maj vo vyplate😌

maranco
6. apr 2023

@doriiis zmenil sa zákon už to musí ponúkať každý zamestnávateľ
Nevidím dôvod aby som svoju obľúbenú reštauráciu nútil aby zbytočne odvádzala 5-10% tržby Kmotríkovi, alebo inej stravenkovej firme.
Stravenková firma mi nijako nezabezpečí stravovanie, iba sa priživuje/ukrajuje peniaze ktoré by odomňa dostala reštaurácia. A ešte v januári si dovolí tvrdiť, že čo som nestihol minúť mi už nevráti.
Preto je rozumné podporiť reštauráciu aby dostala celú zaplatenú sumu.
Veľký reťazec si vie vydobyť lepšie podmienky a nižšie poplatky, ale malý podnikateľ platí vysoké poplatky a prakticky za žiadnu pridanú hodnotu.

hiro
6. apr 2023

@judit47 @doriiis Ahaa, takze vy dostavate vo vyplate prispevok na nasledujuci mesiac. Lebo vyplacanie prispevku "spatne" nie je mozne.

"Zabezpečovať stravovanie zamestnancov je možné len v reálnom čase, v ktorom zamestnanec splnil podmienky pre vznik nároku na stravovanie alebo pre poskytnutie finančného príspevku na stravovanie; tento princíp vylučuje možnosť „spätného“ poskytovania stravy, čo sa vzťahuje aj na dodatočne poskytnutie stravovacích poukážok, ako aj finančného príspevku na stravovanie.
Zamestnávateľ je povinný poskytnúť finančný príspevok na stravovanie za každý pracovný deň, v ktorom zamestnancovi vznikol nárok na poskytnutie finančného príspevku na stravovanie.
Na základe vyššie uvedeného sa aj finančný príspevok na stravovanie musí zamestnancovi poskytovať v reálnom čase, t.j. za deň, kedy mu vznikol nárok na poskytnutie finančného príspevku, aby si zamestnanec mohol v tento deň zabezpečiť teplé hlavné jedlo."
https://www.mfsr.sk/files/archiv/29/Metodicke_u...
"termín výplaty príspevku na stravovanie vo vnútornom predpise tak, aby bol zamestnancovi k dispozícii od prvého pracovného dňa v mesiaci."

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz