Dovoz auta zo zahraničia

lubica2403
24. apr 2023

Dobrý deň, keďže je tu veľa šikovných žienok, ktoré vždy vedia poradiť, skúsim poprosiť o pomoc. Možno má niekto konkrétnu skúsenosť alebo vedomosť a podelí sa so mnou 🙂
Zaujíma ma, aký zložitý je proces prihlásenia auta dovezeného z Rakúska a koľko to celé stojí . Potrebovala by som porovnať dve varianty:
1. Auto je používané v Rakúsku a evidované na osobu, ktorá v Rakúsku pracuje a má trvalý pobyt , ale má občianstvo a pobyt aj na SK. Osoba chce svoje vlastné auto doviezť na SK a prepísať ho na partnera - manželku
2. Auto je kúpené v Rakúsku, evidované na rakúskeho občana , dovezené na SK a má byť prepísané na Slováka

Prosím, vie niekto, ktorý proces je jednoduchší alebo či sú rovnaké a ako je to s výškou poplatkov ?
Veľmi ďakujem za všetky relevantné informácie

doriiis
24. apr 2023

Každé auto dovezené zo zahraničia musí prejsť kontrolou originality....pred dvoma rokmi ma to stálo 500€

denisah6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
doriiis
24. apr 2023

@denisah6 ....to je možné🤷

olimuc
24. apr 2023

Je uplne jedno ci je to od cudzieho alebo vlastne (tam Ti akurat odpada nejaky preklad kupnej zmluvy ale to je minimum, pretoze netreba oficialny) musis mat KO EK STK - tieto sa pohybuju +/- rovnako, recyklacny poplatok, tabulky platis a este neviem co, ale cenu si vies vyratat podla tabulky na web … zalezi od velkosti motora a neviem ci sa este zohladnuje vekovy faktor … nebudes platit ro iste pri 300 PS ako pri Fábii so 60 PS

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denisah6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maja367
24. apr 2023

@lubica2403 ja som prihlasovala auto v septembri 2022 a celé bez poistky na auto má vyšlo 400€ záleží aké staré je auto tam sa to prepočítava a od apríla tuším uz išlo hore.. všetko som sama vybavila.. úplne v pohode.

lubica2403
autor
24. apr 2023

@maja367 Ďakujem. A ešte prosím - ako dlho to asi trvá, kým sa všetko vybaví?

jeanne14
24. apr 2023

Kontrola originality, samozrejme preklad dokumentov do slovenčiny, atď atď. Cena od kW.
Cca 2-3 týždne.

olimuc
24. apr 2023

@denisah6 nebolo, ja som mala nejakú kupno predajnu zmluvu z internetu v obidvoch jazykoch. žiaden ofiko papier a fakt úplne jednoduchú (obidve súkromne osoby) a čo sa týka dokladov neviem, lebo ja som išla s DE dokladmi a ŠPZ naspat aby majitelia odhlásili auto,(už som mala Svk … po ca 2 tyzdnoch) ale možno sa niečo zmenilo …

denisah6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maja367
24. apr 2023

@lubica2403 kontrola originality cca týždeň som čakala..na termín.
Ešte preklady týždeň.
STK emisná za deň

Na úrade cca 2-3 týždne. S papiermi poistku a na políciu..a následne ešte raz na STK emisnú lebo nebudeš mať vystavené kartičky keď nevedia ŠPZ. Opäť som platila okolo 30€ tuším. Alebo aj viac.