Dovolenka alebo kabelka

29. aug 2022

Ahojte, stojím pred dilemou či ísť na dovolenku a mať zážitok alebo si vybrať kvalitnu kabelku a tešiť sa z nej roky. Jedna sa o darcek. Teraz je populárna honba za zážitkami a tak uvažujem, čo je viac. 🧐 Týždeň niekde pri mori alebo nejaký materiálny kúsok, ktory urobí radosť a tešiť sa z neho človek môže roky..mám pocit, že všetci chcú momentálne len zážitky a keď niekto povie, že mu urobí radosť, že si každé ráno sadne niekoľko rokov do dobrého auta alebo nosí napr kvalitné oblečenie, že sa na neho ostatní pozerajú z vrchu a odsudzuju tieto "investície". Že vraj niekam ísť je viac a veci radosť robiť nemôžu hm..😑aký máte vy nazor? Čo by ste si vybrali?

dskjhfdlkdjhl
29. aug 2022

Ja by som isla radsej na dovolenku, ale Ty si vyber to, po com Tebe srdce pisti. Ak chces radsej kabelku, tak nehlad na to, co robia druhi.

0silvia0
29. aug 2022

Neries ci je teraz honba za zazitkami alebo znackovymi kabelkami. Rob co chces ty nie za cim sa honia ini...

h2
29. aug 2022

Ja som nikdy nechápala posadnutosť niektorých žien kabelkami. Pre mňa je kabelka úžitkový predmet. Áno, je fajn, keď je pekná a ladí s celkovým outfitom, ale v živote by som za kabelku nedala stovky eur (o tisíckach ani nehovoriac). Takže za mňa určite dovolenka.

evka258
29. aug 2022

Toto savazne pytas? Jasne, ze dovolenka, vykaslat sa na kabelku.

zuzubb007
29. aug 2022

Kazdy uprednostnuje ine, kabelku by som mala na salame nosim vela kabeliek a ladim k obleceniu tak jedna by mi nepomohla :D, takze dovolenka by bol vyber bez vahania, ale ked chces kabelku vyber si je to len tvoja vec

zitaje
29. aug 2022

Ak ide o darček pre niekoho iného, volila by som podľa toho, aký má názor na vec tá obdarovaná osoba.
Za mňa jednoznačne dovolenka, ale teda určite nie vylihovanie pri mori, tam zrovna moc zážitkov asi nebude 😀
Ak ide o darček pre teba, tak znova: vypýtaj si to, čo ti spraví radosť, kašli na to, kto čo hovorí. Ak túžiš viac po kabelke, nech je to kabelka 🙂

simona139469
29. aug 2022

Ja by som volila dovolenku ale iba v konkrétnom prípade…. Väčšinou by som si zvolila to, po čom túžim ja. Takze ak chceš kabelku tak kabelku.

terry2003
29. aug 2022

Dovolenka

lamonita
29. aug 2022

Z kabelky sa nebudeš tešiť roky... o pár mesiacov už bude "stara". Nemyslím ze sa zničí...ale bude okukana... za mňa tiež dovolenka🥂

gleep1
29. aug 2022

na čo budeš radšej spominat keď sa aj kabelka opotrebuje a už nebude?
Ja by som brala dovolenku. Za kabelku by som viac než 200€ nedala.
A kabelku by si kupila pre seba alebo pre iných a pre to nech ini cumia? Možno sa mýlim, ale ja si myslim že ženy kupujú drahé kabelky pre iných, nie pre seba. Take “kukajte všetci čo ja maaaam” 😀 veď tie kabelky nie sú o nič krajsie, lepšie a funkcejsie než kvalitná kožená kabelka za 100-200€ 🤷‍♀️

lilyianka
29. aug 2022

Ani stotinu sekundy by som neváhala a brala dovolenku. Pretože pre mňa je viac psychická pohoda a oddych ako "kukať " na dráhu značkovú kabelku v skrini

zmrzlinka2021
29. aug 2022

Kabelku kúpiš aj za 20 eur

gladys_07
29. aug 2022

Zbieram spomienky, nie veci

hipuska
29. aug 2022

No, záleží aký máš aj celkový outfit. Nosiť kabelku za xy€ a pritom mať topánky "od cinana" asi nie.....ale, ak sa ti hodí do šatníka, prečo nie?🤷

luccija
29. aug 2022

Dovolenku

evaachesa
29. aug 2022

Zjavne túžiš po tej kabelke keď si to tak obhajuješ. Tak si ju dopraj keď ťa to viac poteší. Názor iných ti predsa môže byť ukradnutý. 😉
No a ja by som si tiež bez váhania vybrala dovolenku. 💁😃

jaond19
29. aug 2022

Za mna? Zazitky su na cely zivot, kabelka strati casom na hodnote, poskodi sa, znehodnoti, ukradnu atd... ja by som si uzila dovolenku. Ale asi ju velmi chces lebo ja by som ani len nepomyslela na to vymenit (pre mna) blbost za cestovanie, tak si ju kúp.

.

baluinka
29. aug 2022

co by som si vybrala? hmm, no dost by mi pomohol rozpocet na tento "dar", ak sa jedna o sumu trebars 200€, tak by som si vybrala "kabelku" (ja osobne skor nejake kvalitne topanky trebars,ale chapeme sa), ak sa jedná o sumu napr 2000€,rozhodne dovolenku 😀 pripadne by som si vybrala kabelku za 1000€ a za zvysnych 1000 sa s nou ukazala na dovolenke 🤔🥂
urob tak,ako citis a nehlad na druhych 🙂

mimi3008
29. aug 2022

Ja urcite dovolenku, v zoadnom pripade by som nevymenila dovolenku za kabelku, alebo nieco podobne. Ale to som ja, milujem teplo, more a trpim v zime😅

lalenka33
29. aug 2022

Ja by som si vybrala kabelku. Nebaví ma len tak ležať týždeň na pláži ani behať po pamiatkach. Opálim sa aj doma na záhrade a okúpem v bazéne, kde sa nemocilo xy cudzích ľudí. Skôr ma poteší kabelka, topánky, šperk. Proste vec, ktorá mi vždy pripomenie toho, kto mi ju daroval.

andreatytler
30. aug 2022

Vies co, mas uplnu pravdu s tym lovenim zazitkov a aj s tym ako sa ludia z hora pozeraju na niekoho kto uprednostnuje materialne veci.
Za kabelku by som taku sumu nedala... je to prilis vela. Ja kabelky beriem ako uzitkove veci a kludne do nej hodim rozky alebo krabicku sroubikov ak idem na rychly nakup bez tasky. Nemala by som problem uprednostnit kus krasneho nabytku alebo kavalitny elektrospotrebic pred dovolenkou.

sense
30. aug 2022

Keďže nie som na kabelky, tak u mňa dovolenka. Nerieš co je in a co chcú druhý. Výber si to co chceš ty

martina1985ba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
radacak
30. aug 2022

Za mňa dovolenka 😊

natalala
30. aug 2022

Ked som bola pubertiacka (plus dokym so po vysokej skole nezacala normalne zarabat) a nemohla som si napriklad LV alebo podobnu kabelku dovolit, vzdy som ich obzerala a “tuzila” po niecom takom. Teraz ked si take kabelky kupovat mozem, tak ma to ani nenapadne :D drahsiu kabelku ako 300e asi ani nemam. Ja by som si vybrala ako darcek urcite dovolenku, ale je to tvoj darcek a tvoje rozhodnutie a mal by spravit radost hlavne tebe. Takze kludne si vyber kabelku, ak ta viac potesi, naozaj na to nevidim nic zle 🙂

83lenka83
30. aug 2022

Ja by som si vybrala kvalitnu koženu kabelku, už ju vieš kúpiť aj za 2-3 stovky a k tomu dovolenku, máš 2v1 😀. Mám na kabelku aj za 2litre ale načo by mi bola, postačí aj lacnejšia a účel splní.

melanta
30. aug 2022

Kabelka v hodnote dovolenky sa kupuje vtedy, ak na ňu nemusíš šetriť, keď si ju vieš kúpiť z výplaty. Ja ich mám dosť a ver, že radosť celý život ti robiť nebude. Je to len vec. Kúp si kabelku za pár stoviek a choď radšej na dovolenku.

akbara77
30. aug 2022

Teraz je populárna honba za zážitkami....toto ma dojalo. Ak pôjdeš na dovolenku len pre toto,je mi ta naozaj ľúto. Ja sa rozhodujem podľa seba...a teda jednoznacne dovolenka. Žiadna kabelka , ani z predozky Karla Lagerfelda by mi nerobila radosť viac ako pol roka.

yukki
30. aug 2022

Daj na útulky.... Keď máš takú dilemu

solange7
30. aug 2022

Neviem co myslis ako kvalitnu kabelku. Ale kvalitna kozena kabelka sa da kupit aj za 150-200€.
Mozno skor myslis znackovu kabelku, kde znacka nieje zaruka kvality. Ak mas 20 znackovych kabeliek (LV, chanel, hermes a podob.) a striedas ich, tak ti vydrzia. Ak mas jednu a chces sa z nej tesit roky, tak predpokladam, ze ti vydrzi tak 2 roky a budes s nou musiet bezat do brasnarstva. A aby si nebola prekvapena, tie "lacnejsie" su kolko krat zo syntetiky.
Ale mozes si kupit ojazdenu birkin kabelku, tusim sa predavaju od 25000€ vyssie, ta je kvalitna a vydrzi napor.
Ja by som isla z takej sumy radsej na 4 dovolenky a este by mi aj ostalo.