Dovolenka a choré dieťa

evellinka27
10. júl 2017

Za dve hodiny odchadzame na dovolenku do Chorvatska a moja 11 rocna dcera dostala teplotu,co spravit,som z toho zufala

nikawero12
10. júl 2017

@evellinka27 no jasné! O dve hodiny idete do Chorvátska, dcéra ti dostala teplotu a ty máš čas ešte aj na MK vypisovať 🙂🙂🙂

oli18
10. júl 2017

@evellinka27 odložiť odchod a ísť na pohotovosť, čo iné?

evellinka27
autor
10. júl 2017

@nikawero12 preco by som nemala mat cas. ...

alex49
10. júl 2017

no neviem, ale ja dve hodiny pred odchodom z domu na dovolenku zbieram kufre, členov rodiny a pýtam sa či majú všetko 10 krát, upratujem jedlo do chladničky, chodím 25 krát na záchod, na koňa by som čas nemala, ešte keby mi bolo dieťa choré

deti95060810
10. júl 2017

idete organizovane alebo sami? ak organizovane napr. lietadlom a pod. tak zober lieky na dané symptómy čo má dcéra a smer dovolenka....
ak idete sami, tak ešte zbehni na pohotovosť nech vám niečo predpíšu, vyber lieky a až tak na dovolenku....
ešte ťa ukľudním, pred 2 dňami išli susedia do Talianska a tiež dieťa náhla ochorelo....ale odcestovali....
možno to má dcéra len z cesty...

evellinka27
autor
10. júl 2017

@alex49 no moja ja uz vsetko pobalene od od obeda,jedlo nachystane,nohy vylozene a pijem kavicku,sme len traja takze klud....len ta teplota ma rozhodila....

deti95060810
10. júl 2017

aká teplota?

valy
10. júl 2017

@evellinka27 ja by som to odlozila, ved idete autom, tak mozete ist hocikedy, aj zajtra, ked uz teplotu nebude mat

janinah
10. júl 2017

teplota kolko? 37,3 či 39,5?
okrem teploty aké príznaky?
počkala by som min. do rána.....

l3yla
11. júl 2017

@alex49 vsetko je o organizacii, ja som mala tiez pred odchodom na dovolenku klud a pohodu, este aj 2hodinovy spanok sme stihli.

@evellinka27 ak to je fakt len teplota tak by som isla,moze to byt aj z cesty. O to lepsie ked idete autom, tak si zastavite hocikde. Ak je to samozrejme mierne zvysena teplota a nie vysoka 39,5. 🙂

belllinka
11. júl 2017

@oli18 To s kazdou teplotou behas na pohotovost? Potom ze sa tam caka pol dna, ked, ked je skutocny problem...
@evellinka27 Nabalila by som lieky a isla, Ak nema ine horsie priznaky.

evellinka27
autor
11. júl 2017

@belllinka moj nazor

nabalila som lieky a sme tu....slnka vody kolko len chcemeaj teplota klesla,chvalabohu,a dufam ze to tak aj zostane

deti95060810
11. júl 2017

@evellinka27 ráno teplota vždy klesne, počkaj ako bude večer....

alami
11. júl 2017

@evellinka27 prajem pohodovú dovolenku, nech je dcérka ok a vy si užijete more🙂

l3yla
11. júl 2017

@evellinka27 peknu dovolenku🙂 kde ste konkretne? My sme sa vratili z Chorvatska z Crikvenice

maciatkolulu
11. júl 2017

@deti95060810 to je vazne odpoved na otazku, ci vliect chore dieta do lietadla, kde je plno ludi, vacsinou zdravych, male deti, tehotne, proste rozni ludia a nevadi, ze mozno niekoho nakazime, hurrrrrra dovolenku aj za cenu, ze neviem, co mojmu dietatu je, ko sa citi, proste je zaplatena a viac ma nezaujima, nurofen to isti, sorry na vracanie mi je z takychto nezodpovednych ludi, moze sa jednat iba o malickost, ale aj nie a najma treba obcas pozerat na druhych, ci tebe by sa pacilo sedkat v lietadle s malymi detmi, dietatom vedla evidentne choreho, asi hej😨

bubbinaa
11. júl 2017

Podľa mňa to bola len nervozita pred samotnou cestou. Niektoré deti mávajú proste takúto reakciu, lebo sa až moc tešia. Bohužiaľ, no je to tak. Už zajtra jej nič nebude neboj sa ty nič. Len ju pre istotu ešte sleduj.

valy
11. júl 2017

@maciatkolulu to je jedna vec, ze ini ludia. ale aj ked ides autom, co ak dietatu teplota neklesne, ale stupne a kde bude clovek riesit niekde na dialnici zabaly a pod.

jessica2519
11. júl 2017

Dobry den

Chcela by som sa spitat ci potrebujem podpis otca maleho ked s nim chcem ist na dowolenku do zahranicia., aj ked ma dieta priezwisko po matke.. Dakujem

deti95060810
11. júl 2017

@maciatkolulu máš ty ale starosti.... A čo tí prisťahovalci čo vláčia sem do Európy ktovie aké choroby u Afriky a ty to chceš porovnávať s nejakou virózou....smiešne...😝

bosoriak
11. júl 2017

@maciatkolulu
@deti95060810
Nie ze by som sa chcela zastavat nezodpovednych rodicov, ktori vlacia chore deti vsade, ale zas drviva vacsina chorob je infekcna davno predtym, nez sa vobec prejavi teplotou. Nikdy nevies, kto vedla teba, kto vyzera zdravo, uz chory v skutocnosti je. To by clovek nemohol ist nikdy nikam.

Zas si myslim, ze ak ma dieta 39 horucku, tak ziadny normalny rodic nepoleti. Ale s 38 stupnovou teplotou predsa nebudem odkladat dovolenku pre 5 ludi za x tisic eur. Obzvlast u takej teploty u dietata, kde je ta imunita taka, ze mu staci par hodin s touto teplotou a choroba je prec.

deti95060810
11. júl 2017

@bosoriak takže s teplotou 38 na dovolenku ideme, a s 39 už nie.... 🙂

oli18
11. júl 2017

@belllinka bola to rada pre zúfalú matku, ak by o 2 hod. necestovala do zahraničia, tak by som jej poradila inač 🙂

maciatkolulu
12. júl 2017

@deti95060810 pozri sa je nexodpovedne a chore vliect dieta s 39horuckou niekam,je mu asi zle vsakze,tak prihliadam aj na to,teda myslim,ze normalny rodic,ved potom moze ist dieta aj do skolky nie? Naco sa vobec riesi chore dieta. Ti je take nase,je to zaplatene ide saaaaa. Zere sa,pije sa. A ked nie balime domov😅 no kazdopadne zalezi od stavu dietata,predsa nie je normalne a zodpovedne apaticke,strhane decko vlect na niekolkohodinovy let a najma s tym,ze neviem ci mu je a stravit najblizsi cas pri mori na izbe,ci v lokalnej nemocnici,no neviem,ked uz nepozeram na druhych,co je tiez take nase,tak aspon na vlastne dieta by som ja prihliadala. Ale ved tu naMK sa clovek docita,ze aj s ovcimi s trojdennym vysypim sa da letiet,ved decku nic nie je😉tak potom co riesit.... Bohu vdaka,ze lietame inymi air ako ryanair....😍

evellinka27
autor
12. júl 2017

@l3yla biograd na moru,chvalabohu dcerka bez teploty,ale som sa nalakala mala dost vysoku

evellinka27
autor
12. júl 2017

@maciatkolulu my sme nesli lietadlom.....a dcerka je chvalabohu bez teploty,tak zeby cestovna horucka?

evellinka27
autor
12. júl 2017

@alami dcerka je ok,bez teploty

alami
12. júl 2017

@evellinka27 super🙂
Nám sa stalo 2 roky dozadu, že nadránom (my chodíme okolo 4.00hod z domu) všetko naložené v aute, káva v termoske, rezne na cestu tiež... 😀 všetko v aute a idem budiť deti a syn, že: mamííí, mne je nejak zle. A začal mi zvracať. No nervy riadne, že čo teraz. Jemu zle nebýva vôbec. Nervozita žiadna. To musela byť nejaká viróza. Tak sme pekne povyberali kávu, čaje, stravu, písali majiteľovi, že prídeme o deň neskôr (čo sme ešte ale nevedeli, či to tak bude) a čakali sme čo bude. Našťastie to odgrcal za jeden deň a ďalšie ráno sme aj s kýblikom pre istotu cestovali. Takže som ťa absolútne chápala🙂

evellinka27
autor
12. júl 2017

@alami dakujem za pochopenie