DoTerra esenciálne oleje - skúsenosti

bibka26
29. sep 2020

ahojte, chcem sa spýtať mániekto skúsenosti s esenciálnymi olejmi do terra ? znama mi odporucila on guard a pepermint kedze mam dlhodobo zapal nosnych dutin a čelovej dutiny trapi ma to uz rok s malymi prestavkami a vzdy na jesen sa to zhorsi, odporucila mi davat si kvapku olejceka pod jazyk kazdy den alebo do caju ale nikdy som sa s tym nestretla, mate s tym niekto skusenosti, pomahaju taketo olejceky na zlepsenie stavu ? esencialne oleje poznam len ako prisadu do difuzerov a zvlhcovacov vzduchu .... pripadne nieco ine co vam pomohlo z takychto problemov, dakujem vopred

bluka2
29. sep 2020

To nemám skúsenosť, ale možno by pomohlo vdychovať odvar z eukalyptovych listov....

bibka26
autor
29. sep 2020

@bluka2 to aj v lekarni viem kupit alebo kde eukaliptove listy zozeniem ? ja som doteraz sa naparovala harmancekom a pamajoranom + som si preplachovala nos morskou solou ale to nejako sice pomohlo ale uplne nevyliecilo

erikaa09
29. sep 2020

Ahoj skus oslovit tuto pani na fb ci cosi nema pre teba .. vyraba to ona sama

bluka2
29. sep 2020

@bibka26 to neviem - ja som si ich natrhala zo stromu, ale teda jasné, že nie na Slovensku... Kde rastú ich všetci používajú na tento účel. Možno aj kvapnut esenciálne oleje bude mať podobný účinok ak ho nechceš dať priamo pod jazyk

nickpick
29. sep 2020

@bibka26 esencialne oleje by sa nemali konzumovat, celkovo opatrne s nimi, odporuca sa ich riedit, ak planujes kontakt s kozou, pouzivala by som max. do difuzera, niektori ludia maju vcelku prudke reakcie na esencialne oleje,

peony13
29. sep 2020

Skuste si pozriet baby na netflixe novy serial un well prva cast je o esencialnych olejov 🙂

bibka26
autor
29. sep 2020

@nickpick ved to mi bolo divne ci sa to realne moze kvapkat do napoja ci si tym lenneublizimalebo nepodrazdim organizmus nejako .... do difuzera si davam ten pepermint ale nesom moc presvedcena o tom kvapkani pod jazyk ,,,

bibka26
autor
29. sep 2020

@peony13 uz si to hladam na nete :D ... dakujem za vsetky rady a tipy

ckatka
29. sep 2020

@bibka26 ja doterru poznám a používam. Hlavne v tehotenstve na všetky pliagy lebo lieky jest nechcem. Na dutiny si robím zmes do oleja - on guard, Air, pepermint a kadidlo a natieram.na čelo a siju. A preplachujem nos slanou vodou s kvapkou Ravintsary - to mi zaberá najlepšie. (Ravintsaru mam od Nobilis Tilia lebo v doterra sa málokedy da.zohnat).
Zaroven do medu dávam kvapku OnGuard a kvapku Lemon a Oregano každé ráno akonáhle niečo na mňa lezie. Môžem ti poslať schému ktoré oleje sa môžu vnútorne a ktoré len natierať ci difuzovat.

bibka26
autor
29. sep 2020

@ckatka ahoj ak by si bola taka dobra budem vdacna za tu schemu 🙂

lubiss
29. sep 2020

@ckatka mohla by som aj ja poprosit tu schemu velmi by mi to pomohlo kedze uvazujem nad nimi dlho a stale neviem co a ako

lasina
29. sep 2020

Sú esenciálne oleje ktoré môžeš aj vnútorné užívať...skús pozrieť značka Hanus, alebo aj spominanu doteru. Sú veľmi dobre, ale sú to silné koncentraty a treba davat pozor pri užívaní. Veľa ľudí čo poznám a užíva to, si pochvaľuje. Môžu ísť taktiež aj do aromalampy.vacsinov je však rozdiel v cene, na vnútorne užitie sú oveľa drahsie

tanika
29. sep 2020

@ckatka poprosím schému moc začala som nedávno z doterrou a mám veľké problémy s dutinami a imunitou , alergie ...poradíte ?

stankadu
29. sep 2020

ja mám velmi dobré skúsenosti s olejčekmi dottera. Môžu sa aj vnútorne, samozrejme aj tam je zopár, ktoré sa nesmú. V čom pomohli mne a mojej rodine: odstránili bradavicu, na prechladnutie, na chrípku, horúčku, migrénu, lepší spánok, pálenie záhy, bolesť žalúdka, studené nohy a citron a pomaranč neskutočne dobre vonajú v difuzery 😉

stankadu
29. sep 2020

ja som chodila na prednášky a tam som sa vela dozvedela, čo je na čo dobré, ako sa užívajú a tam som si našla tú svoju pani, u ktorej si ich aj objednávam. na webe sa dajú kúpiť velké balenia, ale sú aj menšie balenia.

ckatka
29. sep 2020

@bibka26
@lubiss
@tanika
Dúfam že sa to da čítať

lucinecka14
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tanika
29. sep 2020

@ckatka este by má zaujimalo ta zmes na dutiny . Poprosím návod koľko S
Kvapiek ? Mám aj od dotery ten olej (ten čistý) .dik som v doterre nova . Mám štartovací balík a k tomu difúzor .

ckatka
29. sep 2020

@tanika ja som naliala do takej malej 15-20ml .flasky mandľový olej. (Môžeš aj kokosak ale ja.mam.radsej mandľový). A doňho kvapkala tak po 10 kvapiek Air, OnGuard, matu, citrón a 5kv kadidlo. A myslím že som tam supla aj tymián 10kv

Natieram s tým seba aj dieťa. Dutiny hrdlo krk chrbát hrudník. Celkovo...treba radšej začať s menej kvapkami ...skúsiť na sebe...A potom pridávať. A bacha okolo očí...mäta stipe ako šľak.

Inak.na akúkoľvek virozu odporúčam mat doma oregano a citrón. A na lyžičku medu po kvapke. Je to sila ale funguje riadne. To oregano vypáli všetky pliagy. Tymián funguje podobne ale tehotné nesmú takže to dávam len krpcovi.

Na vaginálne problémy zasa robím zmes do.oleja čajovnik, kadidlo a kvapka oregana. Môže sa aj citrón a Eukalyptus.
Potierat alebo na tampón ale dobre zriedene.

tanika
29. sep 2020

@ckatka juj 👍olejceky mám všetky čo si spomenula som rada za takúto pomoc radu , a tvoju vlastnú skúsenosť . A poprosím keď je problém trávenie , po ťažkom jedle , bolesť brucha to je na to zen zengest ?

ckatka
29. sep 2020

@tanika Zengest áno. Jaj vďaka.nemu som prežila prvý trimester 🙏
Kvapku na.lyzicku zapiť...A mne pomáhalo aj potierat zápästia a vdychovat keď mi bolo nevoľno. A do difuzera samozrejme

goodidea
30. sep 2020

@ckatka on guard...ginger ..užívam vnutorne v čase nadchy ..bolesti hrdla ...super účinok ...dám do čaju alebo kvapnem priamo do ust

lavender273
30. sep 2020

EO konzumovat len v akutnom pripade, pod dohladom certifikovaneho aromaterapeuta!
Dotteru pouzivam dlho uz, na niektore choroby je fantasticka. Na dutiny mam svoj mix,mam taky maly inhalator ktory mam pri sebe,tak isto potierat z vonku. Nos preplachovat konvickou so slanou vodou. Aspon mne toto pomohlo dost.

bibka26
autor
30. sep 2020

@goodidea kolko davas do caju po kvapke raz denne alebo viac ? nema s tym skusenosti bojim sa ze to mozem prepisknut mam doma onguard a pepermint, dakujem

goodidea
30. sep 2020

@bibka26 skús jednu a uvidíš či budeš mať nejaké problémy a postupne pridavaj...ja si dávam priamo do ust aj zo tri kvapky a znasam to v pohode...ale do čaju je super ginger( zázvor )...aj turmeric ( kurkuma ) je fajn

vandicka7
30. sep 2020

Tak ja sa v tych nazvoch stracam. Baby v com su tieto oleje ine ako nejake ine znacky?

tanika
30. sep 2020

@vandicka7 no poviem ti ja poznám oleje z Justu alebo nejaké aj hanus ale za mna Z doterry sú intenzívnejšie s preto asi účinnejšie ...

lavender273
1. okt 2020

@bibka26

Dufam ze ta tabulka ti pomoze, pre dieta (4r)miesam 2%.

zuzir6744
13. okt 2020

@tanika ahoj teraz som našla túto diskusiu, mám pre teba ešte jeden tip, ak by si chcela. Je to z tej knihy, ktorej tabuľku tu jedna baba fotila že ktoré oleje ako používať.
Pri dutinách sa tam písal tento recept:
2kv Peppermint pod jazyk 4xdenne
2kv ZenGest okolo pupku 4xdenne

Ja som si k tomu pridala ZenGest rozriedeny na čelo a koreň nosa(pozor aby nestiekol do očí stačí máličko) a do dlane kvapka eukalyptu prípadne čajovníka a dýchať z dlaní.

Jediná vec ktorá mi uvoľnila dutiny - okamžite🙏🏼😍
PS: je to samozrejme recept pre dospelého človeka, deti do 6 rokov oleje vnútorne nesmú a riedenie je u detí výraznejšie.

tanika
15. okt 2020

@zuzir6744 veľmi pekne ďakujem ja poznám dotteru , len krátko ale nedám dopustiť na ňu.