Dotazník o influenceroch

bgazdikova69
25. feb 2021

Dobrý deň, rada by som Vás hlavne tých, ktorí sledujú nejakých influencerov na sociálnych sieťach poprosila o vyplnenie dotazníka k mojej bakalárskej práci na analýzu vplyvu influencera na správanie spotrebiteľa. Je to aktuálna téma a myslím, že aj mnoho mamičiek využíva rôzne zľavové kódy, ktoré práve dávajú influenceri a rovnako aj dávajú na rady a odporúčania. Link nájdete tu: bola by som veľmi rada za vyplnenie. https://forms.gle/jtevYFXffJDCE8ti9

nafka0483
25. feb 2021

@bgazdikova69 Ten dotaznik si vytvarala ty? Na zaklade akych hypotez? Videl ho veduci prace a schvalil?

Ekonomicke postavenie:
- kde sa ti napasuje napr. SZCO?
- nerozlisujes zamestnaneho na MD/RD pripadne nezamestnaneho na MD/RD?
- ako rozlisis nezamestnaneho, ktory si hlada pracu a takeho co je nezamestnany dobrovolne?

AKu socialnu siet pouzivate najcastejsie:
- kto pouziva napr. TikTok tak nie je vhodnym kandidatom? Zisla by sa moznost "ine"

Aky typ obsahu vas zaujima najviac:
- dost chaby vyber, bez moznosti vyberu "ine" - podla coho si vybrala tieto kategorie?

Vsimli ste si reklamne prispevky? Nakupili ste uz prostrednictvom takejto kampane?
- dve otazky spojene v jednej a odpovede: ano, pravidelne nakupujem, obcas a nikdy
- ak som si teda ponuky vsimla ale nenakupujem, tak dam nikdy? Ak som si taketo ponuky vobec nevsimla, ale keby som o nich vedela, tak by som nakupila? Nemozes sa pytat na 2 veci naraz

Co si myslite o takomto druhu reklamy?
- neviem pausalne posudit len efektivna alebo neefektivna, zalezi na okolnostiach, na konkretnych produktoch, na tom ako su spropagovane atd
- formulacia - myslite si ze takyto sposob propagacie moze byt efektivny? Vtedy vies odpovedat ano, moze byt, alebo nie, nemoze.

Vuyzili ste zlavove kupony?
- ano, pravidelne
- ano, ale iba raz
- nikdy
- a co tak moznost ze ich vyuzivam prilezitostne? Cize viac ako raz ale zas nie pravidelne?

To iste co sa tyka ucasti na sutaziach
- chyba moznost obcas, napr. zalezi na konkretnej sutazi a pod.

Odporucam poradit sa s veducim, nastudovat si teoriu k zberu dat a vytvarania dotaznika, poriadne popracovat na teorii a potom finalne zostavit kvalitny dotaznik.

makova333
25. feb 2021

@nafka0483 mna zaujalo aj to, ze robi vyskum v bakalarskej práci. Na našej škole sa vyskum robil az v diplomovke. V bakalarke teoria a max kazuistiky.

bgazdikova69
autor
25. feb 2021

@makova333 áno robím ho k bakalárskej práci.

bgazdikova69
autor
25. feb 2021

@nafka0483 školiteľka ho práveže videla a povedala, že ho môžem dať do obehu. Ďakujem za Vaše návrhy a idem určité z nich aj uskutočniť, ďakujem krásne!!

bgazdikova69
autor
25. feb 2021

@nafka0483 zároveň, sú tam preto 4 sociálne siete lebo práve tieto 4 rozoberám v BP. Pri ekonomickom statuse mi stačí základné delenie, nepotrebujem to az tak do hĺbky.

nafka0483
25. feb 2021

@makova333 U nas sa praveze vyzadovala prakticka cast aj k bakalarskej praci.

@bgazdikova69 Ach jaj, to nebude kvalitna skolitelka :( a nastudovala si si predtym teoriu ohladom zberu dat a tvorby dotaznikov?
Vies, ze ak teraz dotaznik zmenis, tak vsetky doterajsie odpovede su neplatne a nemozes ich zahrnut do vyhodnotenia? Nemozes miesat odpovede z predchadzajuceho a zo zmenenho dotaznika.
Radsej by som si naozaj nastudovala ako sa tvori dotaznik a az potom ho urobila raz a poriadne. Ono to nie je len tak, ze si napisem otazky, za tym je vela prace a formulacia otazok je az uplne posledna.
Ked chces pomoct, tak napis aku mas hlavnu hypotezu a ake vedlajsie.

makova333
25. feb 2021

@bgazdikova69 v tom prípade súhlasím s @nafka0483, ze dotazník nie je ok

@nafka0483 hmm asi každá škola to má inak, ale zas ja som zo školy už veľmi dlho mimo a už nerobím ani oponenta.

alexk12
25. feb 2021

@bgazdikova69 si na fóre pre mamičky s deťmi kto už by s prepáčením také chujoviny sledoval....

alexk12
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nafka0483
25. feb 2021

@bgazdikova69 Potom to treba rovno napisat na uvod aby dotaznik vyplnali iba respondenti, ktori pouzivaju prave tieto 4 socialne siete.
Alebo dat na uvod otazku, ci pouzivaju aspon jednu z tychto 4 socialnych sieti a ak napisu, ze nie, tak doatznik nepokracuje, dakujes za zaujem o vyplnenie. Ak ano, tak potom sa zobrazuju dalsie otazky.
Alebo vymenovat tieto socialne siete a ku kazdej nech oznacia - poznam / nepoznam a v dalsej otazke nech napisu pouzivam / nepouzivam. A zas ak na kazdu ztychto daju ze nepouzivaju, tak nie su vhodni na prieskum, tak ich to hodi na koniec.

Ten ekonomicky status - pouzila si tam padom zle pomenovanie. Namiesto zamestnany, daj napr. "vykonavam ekonomicku cinnost (som zamestnanc, SZCO, slobodny umelec...)". Vzdy musis mat robene odpovede tak, aby kazdy vedel odpovedat. Nie, ze nesedi mi ani jedna moznost, tak tam buchnem hocico.
A po dalsie - potrebujes vobec vediet odpoved na tuto otazku?

Vyzera to naozaj tak, ze nevies ako sa tvori dotaznik. Napis prosim tie hypotezy, poradim ti podla toho co dalej.

@makova333 Urcite sa to lisi, lebo sestra na svojom odbore nerobila prakticku cast na bakalarske, az na diplomovke. U nas sme robili (samozrejme nie v takej obsiahlej miere) aj na bakalarku.

bgazdikova69
autor
25. feb 2021

@nafka0483 napísala som ti súkromnú správu

vollino5
25. feb 2021

máš to tam 🙂