Dostali ste dôkaz, že váš blízky dáva po smrti na vás pozor?

red_cat
20. feb 2021

Umrel mi ocko dnes rano. Velmi som bola nanho naviazana a odkedy bol chory,tak este viac.
Mate skusenost s tym ze vam dal blizky znamenie, ze je po smrti v poriadku a ze proste existuje nieco dalej?
Nechcem ziadne svedectva z ameriky, len povzbudive nadejne skusenosti zienok z modreho konika.

kristina3791
20. feb 2021

@red_cat moja mamina napriklad vzdy zvrdila to ze ak sa ti o nom snivalo alebo bude snivat a ak v tom sne bude vesely alebo sa bude mat dobre tak je vraj na lesom mieste a ma sa dobre😊

suzitok
20. feb 2021

V prvom rade prijmi úprimnú sústrasť , je mi to ľúto...
Mne sa raz snivalo, že prisiel za mnou dedko, lucil sa so mnou, ze odchadza..bol spokojný, šťastný, za chrbtom som mu videla stat aj babku... tiež sa usmievala, cakala nanho...chcela som ist snimi, ale povedal mi, ze tam, kde oni idu, ja nesmiem, ze musim zostať tu kde som...
Zobudila som sa, spokojná, ze aky prijemny sen, videla som babku (umrela niekolko rokov predtym) spolu a dedkom..
Rano som isla do prace ako vzdy,mala som strasne dobrú náladu a celkovo som bola spokojná...okolo obeda mi volal otec, ze ma zlu spravu, ze dedko nadránom zomrel..
Vzdy som si myslela, ze mozog funguje na podvedomi a sny tiez...preto do dnesneho dna nemam na toto logické vysvetlenie, nemohla som predsa v noci vediet, ze dedko presne vtedy zomrie...
Mala som stretnutie v sne aj s inymi príbuznými, ale to bolo po ich smrti, co povazujem za prirodzené, logické... človek na nich myslí,tak sa mu sniva...ale toto s dedkom, to mam pred ocami denne a mam z toho dobry pocit, že su spolu a je im dobre...a ako cakala babka v pozadí, mozno raz tak na mna budu cakat...

rosabel
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kristina3791
20. feb 2021

@rosabel mne to tak mama vravela ked som jej povedala ze sa mi snivalo o dedkovi. Pytala sa ma ci bol stasty povedala som ze ano usmieval sa. A oba bola spokojna ze je uz na lepsom mieste 😊ja si myslim ze je zo pravda ze sa s tebou vlastne takto rozlucil

rosabel
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jana_eyre_2
20. feb 2021

Úprimnú sústrasť.. strata rodiča je strašná...

Moja mama zomrela keď som ešte bývala s rodicmi, vo vedľajšej izbe.. v noci som sa zobudila na to že skrieka papagáj čo mala v izbe (ten to inokedy nikdy nerobil proste ako bola tma, spal) ja som sa zľakla.a šla počúvať za dvere, mama chrapala tak som šla ďalej spat.. ráno som zistila že už nežije.. obvolala som záchranárov súrodencov.. brat vravel, že mu v noci prestala ísť chladnička a keď ju vypol a zapol z elektriny tak znova šla a tak šla niekoľko rokov.. to sme dodatocne brali ako znamenie..

Taktiež o pár mesiacov neskôr po jej smrti, keď som sa cítila maximálne opustene a zúfalo (bývala som už sama) tak som si raz tak pred sprchou vzdychla "mami pošli mi niekoho kto za to a o to bude stáť".. presne to som nahlas povedala.. šla som do sprchy a keď som vyšla na mobile som našla sms-ku od môjho dlhoročného kamaráta, s ktorým som sa náhodne stretla v autobuse pred pár dňami po par rokoch bez kontaktu.. pozýval ma von, šli sme spolu na rande.. ten kamarát je teraz môj muž už 16rokov, bývame spolu ododna prvého rande.. neviem či to bola náhoda, alebo to mama naozaj tak urobila... V každom prípade môj muž je presne typ čo by sa mame pacil, to viem, má totiž jej kľudnu a rozvážnu povahu..

Stalo sa ešte pár udalosti mojím súrodencom, ktoré som presvedčená že suvisia s mamou, ale o tom nebudem písať, lebo to by trebalo vysvetliť súvislosti.. môj brat mi raz hovoril, že vždy keď chce odpoveď na nejakú otázku, prisnije sa mu s mamou kde mu poradí... Zvláštne že mne sa s mamou snívalo za tých 16r.len raz a aj to si nepamätám ten sen...

janedoe
20. feb 2021

@suzitok moja starka mala 94 rokov, ked zomrela a velmi uz chcela odist skor, ale ja som tu predstavu nedokazala spracovat v mysli. Raz sa mi s nou snivalo, sme sa dlhe hodiny rozpravali, tuliluli sa k sebe, jednoducho krasny sen, v tu noc, v tom sne, som ju v dusi pustila odist. Na druhy den mi mamina volala, ze starka v noci zomrela. Takze ja verim, ze len moj strach ju tu drzal a ked som jej dovolila podvedome odist, tak odisla.
@red_cat uprimnu sustrast prajem. Ja si myslim, ze davaju na nas pozor ❤

janedoe
20. feb 2021

@jana_eyre_2 moj dedo sa bol takto rozlucit. Vtedy som si myslela, ze sa mi to len zdalo, kedze som bola dieta, ale kto vie... mozno som ho naozaj v tych dverach videla, je to jedina vec, ktoru si na neho pamatam. A nam sa stalo nieco podobne, ako bratovi s chladnickou s hodinami. Ked manzelova babka zomrela, tak sa zastavili, presne v predpokladany cas smrti. Boli si velmi blizki.

Juj... a teraz mi behaju zimomriavky po chrbte a este k tomu zavyja vonku pes 😂🤦‍♀️

suzitok
20. feb 2021

@janedoe tiež krásne ❤️ , ja sa tu dobre vyplačem na tých príbehoch 😏

rosabel
20. feb 2021

Este na jednu vec som si spomenula, tiez to bolo v rovnakom pripade...velmi kratko po pohrebe som 2-rocnu dcerku prezliekala na posteli a ona sa zrazu zahladela na strop, zacala mavat a volat, "ahooj, papaa"...nikdy predtym to nespravila a veru uz ani potom...aj muz vtedy vravel, ze sa s nou babka prisla rozlucit a ja som v podobnom case mala s nou sen

jana_eyre_2
20. feb 2021

@rosabel presne ako toto čítam som si spomenula na ďalšiu vec.. v roku 2017 zomrel môj svokor.. (zvláštne je, že moja mama zomrela 4.7. a svokor zomrel 3.7. len teda o dosť rokov neskôr, takže s mužom máme rovnako smutné výročia v živote) prvé dve deti neboli na jeho pohrebe, iba najmladší lebo bol bábätko.. po pohrebe som ich zobrala na cintorín aby sa šli rozlúčiť.. išli sme zapáliť sviečku aj mojej mame a potom sme kráčali smerom k dedkovmu hrobu.. na vlasoch mojej dcery si zrazu sadol motýľ obrovský farebny.. zastavili sme sa a doslova všetci cumeli.. hodnú chvíľu sedel na vlasoch a vzlietol.. musím povedať, že dedko bol trocha svojsky človek, čo nemal nejaký vrúcny vzťah k mojim synom, hoci ich určite mal rád.. ale svoju jedinú vnučku moju dcéru zbožňoval.. verím, že motýľom sa s ňou rozlúčil..

Svokra dedka dlhé mesiace v byte počula a prestalo to až keď dala slúžiť omsu.. ja však verím, že hlavne ona ho po nej nechala ísť, pomohlo jej zmieriť sa s náhlou stratou, prišlo to nečakane..

jumama
20. feb 2021

Ked nam zomrela mama, vsetky muskaty na balkone boli do rana pozhadzovane. Bola v v noci aj burka, ale ten balkon bol kryty, tak hlboko dovnutra nikdy neprsalo, nefukalo, boli tam roky rokuce. A ked zomrel nas tato, tak mali sme taky kvet, cca uz 10 rokov, nekvitol nikdy. A vtedy zakvitol. A ked kvietok zvadol, zvadol a odisiel aj cely kvet. Bol u dcery v izbe, ona bola mala, nebrali sme ju do nemocnice rozlucit sa s dedkom, on bol dlhodobo chory... som neveriaca, a mozno to boli nahody, skor zbozne zelanie, aby rodicia neodisli “len tak”. Moja mama odisla necakane a nevedela somsa s tym zmierit. Aj v praci som hladela do obrazovky naprazdno, pustila som si video s mojou mamou, a pocitila som akoby objatie od mojej mamy. Neviem to vyjadrit ako, ale proste ja som si ho dokazala predstavit, bola to asi skor predstava. Citala som si vtedy clanok, ze myslienkami sa mame rozlucit a ja som si povedala, ze tu moju maminku teda pustam, ze ju tu nebudem drzat, toto objatie mi pomohlo.

anniii
20. feb 2021

@red_cat To je mi veľmi ľúto, úprimnú sústrasť. Môj ocko nečakane zomrel v septembri, môjho mladšieho synčeka, ktorý sa narodil v júni, videl iba raz. Už počas tehotenstva našli malému v hlavičke cystu a je kvôli tomu sledovaný na neurológii. Keď sme pár dní po pohrebe boli na kontrole, neurologička cystu nevedela nájsť. Všetci mi vraveli, že tento typ cysty sa nezvykne vstrebať, ale na kontrole pred mesiacom zase to isté: sono hlavičky bez nálezu, žiadnu cystu nevidno. Moja prvá myšlienka bola, že sa ocko niekde hore za malého prihovoril

suzitok
20. feb 2021

Este som si spomenula na taky zvláštny ukaz, stalo sa to na pohrebe mojem krstnej mamy..zomrela mlada, po chorobe, mala nieco po 40-tke...na cintoríne nemali ziadne stromy, iba okolo domu smútku zopar ihlicnanov... bol teplý, jarny deň, úplne bezvetrie..ked davali dole truhlu do jamy, spustil sa obrovský, silny vietor a husto začali lietat drobné ruzove lupienky kvetov... keď truhlu spustili dole, prestalo to, vsetci sme mali toho plné vlasy, zem posiata tymi lupenmi...

andrejka1974
20. feb 2021

Zazila som n8eco podobne, zomrela mi dcerka ako 4 mesacna preslo tazkych 24 hodin a vtedy sme s manzelom pocuvali hudbu oblubenu na kazete a hudba stale vypinala nikdy predtim ani potom sa to nestalo bolo to posledne zbohom odchadzam povedala som s placom laska mozes ist a potomvzd, ked mala narodeniny tak sa mi s nou snivalo cely jej zivot vzdy som sa na to zobudila presne o 3.20 presne v tom case ako sa narodila proste je to nejake jej znamenie opakovalo sa to asi 10 rokov potom to prestalo neviem preco a viemze moje deti ako malinke ako keby sa s nou rozpravali, vzdy sa zadivali do rohu izby a povedali pred spankom papa a zakyvali robili to do jedneho roku vsetky moje deti co sa narodili po nej bolo to zaujimave a viem ze drzi nadmojimi detmi ochrannu ruku

malia18
21. feb 2021

@andrejka1974 wau zimomriavky mám na tele a slzy v očiach niečo tak smutné a nádherné zároveň som dlho nečítala....prajem dcérke pokoj v dušičke tam hore určite na vás všetkých dohliada 😔😔

lula313
21. feb 2021

Úprimnú sustrast😢 Moja babka bola zvláštna(konfliktna) povaha. Ja s otcom sme s nou mali trochu narušené vzťahy. Asi 4 roky po jej smrti sa mi s nou sníval zivy sen, kedy som sa jej spýtala, čo tu robi, keď je mŕtva. Nič nevravela, len som ju presviedčala, že som ju mala rada. Potom som sa dozvedela od Maminy, že v tu noc prišla aj za otcom a to iste jej vravel on. Vraj mamina videla ako ocino strašne tazko dýchal. Bolo to divne, ale mala som pocit, že si s nami prišla urovnať vzťahy, ale nechapem, prečo prišla až po toľkých rokoch.

slniecko_12
21. feb 2021

@red_cat áno, mali sme takú skúsenosť, a to hneď dve 🙂 ešte pred pohrebom...

Jedenkrát mi v deň pohrebu zvonil dvakrát mobil, no žiadne číslo tam nebolo, a druhýkrát prišla sms-ka a tiež tam nič nebolo, plus som v deň smrti počula také šušťanie ako igelit, pritom som bola v spálni, nemalo tam čo byť, a v deň pohrebu to isté počula babka.

bella617
21. feb 2021

Mne do nášho domu, keď mi zomrela maminka, priletela holubica do kuchyne a sadla si na linku.V zivote sa nám to nestalo...syncek mal jeden rok, nespal celú noc,sedel na hupacej stoličke a celý čas sa smial,ako keď bola s ním a stále pozeral do rohu, zboznoval ju, mali sme úžasný vzťah,malá 47 rokov:(ani nie za dva mesiace mi zomrela 16 ročná sestra, z ničoho nič,jednoducho zaspala a viac sa nezobudila...často bola u nás, a naposledy, dva dni pred jej smrťou išla ku nám späť, manžel bol preč,išli sme si ľahnúť do spálne, ako si tam sestra ľahla, syncek začal nevysvetlitelne plakat,až revat, musela som ho zobrať zo spálne, vtedy prestal, po chvíli som ho išla dať znova do spálne, a to isté,nemohla som ho utíšiť...prestal,az ked som ho znova zobrala z izby prec, vtedy hned zaspal...
Potom neskor sme sa isli pomodlit do kaplnky a tam ku nam prileteli dva motyle, jeden vacsi a jeden mensi...boli tam s nami cely cas

elenita
21. feb 2021

@bella617 Nadherny, ale velmi smutny pribeh 😪❤ Muselo to byt pre Vas ako rodinu neskutocne narocne obdobie ☹

raszuz
21. feb 2021

Mne sa snívalo s otcom asi pred rokom a pol, a jedinú vetu, ktorú mi povedal bolo, že "L... bude treba pomôcť". Keď som to mame povedala, že sa mi to snívalo, tak akosi nereagovala a že nemám trepať. Za tri mesiace došlo na otcove slová, ale zatiaľ ja sa k tomu staviam ako sa staviam, lebo jej celý život otec pomáhal, ja som ju ťahala a akosi ma to prestalo baviť. Je dospelá, má svoju hlavu a mňa už prestalo baviť robiť pajáca, ktorý chce poradiť, lomôcť a nič z toho, aj tak si robí po svojom. Mám ju rada, ale teraz som si povedala dosť. Momentálne jej dosť pomáha mamina.

raszuz
21. feb 2021

A ešte často po otcovej smrti, keď sme tam boli, sme počuli jeho kroky, mamina vraví, že to je bežné. Sranda je, že nikdy, keď som ich počula, tak som sa nebála.

soldi
21. feb 2021

@red_cat uprimnu sustrast 😔 zaregistrovala som ze ocko bol v nemocnici aj s cim, velmi ma to mrzi. Maminka je v poriadku?

mimka11111
21. feb 2021

@red_cat ahoj, úprimnú sústrasť 😟...ja ti k tomu napíšem len toľko,za moja mamina zomrela pred 14 rokmi, veľmi sme boli na seba naviazané...asi po polroku od jej smrti sa mi s ňou sníval sen...v ňom sme sa obidve objímali a plakali sme, obidve sme v sne vedeli,že zomrela a povedala mi niečo zvláštne " niečo si musím vybaviť a potom sa vrátim "....v Tom momente mi napadlo len jediné .......o 10 rokov na to som otehotnela a momentálne mám 4 -rocneho synčeka ...

kamajka
21. feb 2021

@red_cat ahoj prijmi prosím moju úprimnú sústrasť... mne sa snívalo s ocinom nadránom keď zomrel. Iba toľko mi povedal v sne, aby som sa netrápila. Je to už 5 rokov a stále mám pocit, keď prežívam ťažké chvíle, že je so mnou. U mňa sú to motýle. Sadnú si blízko mňa a neodletia. Je to asi blbosť, ale mňa to ukľudňuje 🙂. Drž sa.

pragmaticka
21. feb 2021

Niekoľko dní po ocinivej smrti ho moja vtedy skoro 2 rocna dcéra videla. Ukazovala v obývačke na neho že tam je ujo a teta (vysvetlila som si to ako jeho mamu, ktorú stratil keď bol ešte chlapec) . Bola úplne pokojná,usmievala sa na nich.
So starkou sa mi par rokov po jej smrti sníval krásny sen. Ukazovala mi jej novú izbičku, bola nadšená a stastna. Veľmi sa tešila z toho pekného miesta. Keď som volala hneď ráno mame a rozprávala som jej ten sen, tak mama že dnes má akurát narodeininy(všetky dátumy fakt nemám v hlave).

angelyana
21. feb 2021

@red_cat uprimnu sustrast. Viem, co prezivas, prisla som o svoju milovanu mamku minule leto a stale to boli. Uz 6 mesiacov tuzim, aby mi dala znamenie, ze je tu so mnou a nic:/ snivali sa mi s nou kazdu noc nepekne sny, ako zomiera a my jej nechceme povedat, ze jej ostava len par dni (tak to bolo aj v skutocnosti). Potom som sa spojila s mojou osobnou numerologickou, ktora mi robi rozbor kazde 2 roky a povedala mi, ze mamka je tu “zaseknuta”, lebo si neuvedomila, ze zomrela. A je nahnevana, ze sme
Jej to nepovedali. Tak som podla instrukcii zapalila
Sviecku a poslala ju prec, do svetla. Opakovala som to asi 2x na cintorine a odvtedy nemam ziadne zle sny s nou...
A co sa tyka nejakeho znamenia: ked som mala 9, zomrela mi 19rocna sestra. Ked bola mala, s dedkom
Si hovorili, ze ked jeden z nich zomrie, da nakrivo jeden konkretny obraz-mali sme hov kuchyni, taky hackovany.. a den po smrti sestry sme ten obraz nasli uplne nakrivo (prievan to byt nemohol, nebol pri okne)...

babababka
21. feb 2021

V roku 1990 mi zomrela 90 ročná babka.Mala som ju veľmi rada,pomáhala mi,rozumela mi.V roku 2000 som ťažko ochorela bola som na pokraji smrti.V jednu noc sa mi snívalo,že v cintoríne kopem hrob.Prišla ku mne babka sa spýtala,čo to robím v noci,v daždi na cintorína.Som jej povedala,že kopem vlastný hrob a ona odvetila,že:vnučka moja,ty máš ešte času dosť,nikam sa neponáhlaj.Vyzdravela som,mám len mierne obtiaže.V roku 2007 mi zomrel syn,ktorý bol neskutočne dobrý,milý k ľudom.V 2014 a 2016 sa mi narodili vnučky a odvtedy nanich dáva pozor,tá staršia ho aj videla a cítila,že je s nami.Verím,že sú tu s nami a dávajú na nás pozor.A viem,že keď ja odídem tak isto nenechám "na holičkách" mojich milovaných.Úprimnú sústrasť.

kulumulu123
21. feb 2021

@red_cat ja som úplne presvedčená že áno existuje miesto kde sa raz stretneme... Keď som čakala svoje prvé bábätko dievčatko zomrelo ešte v brušku... Dlho som sa s tým nedokázala zmieriť, nedokázala som nájsť chuť ďalej žiť... Myslím ze som bola takmer na konci fyzických aj psychických síl... Bola som na to všetko sama ale o tom sa nechcem rozpisovať.... Už som nemala ani slzy ktoré by sa dali vyplakat len neskutočnú bolesť a prázdnotu.... Trvalo to cele mesiace. Potom som raz mala sen kde som sa ocitla na prekrásnej rozkvitnutej lúke naproti mi bežalo dievčatko povedala by som ze malo tak 3rocky. Zrazu zastavilo a povedalo "maminka neplač ved mne je tu dobre" bolo to veľmi zvláštne lebo tie slová som pocítila akoby v hĺbke srdca. Potom sa tento sen rozplynul a ja som sa zobudila s neopísateľným pokojom v duši. Po tej obrovskej bolesti neostala ani stopa.. Nezabudla som ale zrazu akoby niekto so mňa zobral všetku tú bolesť... Prešlo niekoľko rokov a s mojou terajšiou láskou sme sa začali snažiť o dieťatko. Nedarilo sa strašne dlho. Mali sme za sebou neúspešne ivf a ja neskutočný počet orplakanych cyklov... Potom sa mi stalo niečo neuveriteľné. Prišla za mnou moja prvá dcérka opäť som vnímala jej slová akoby v hĺbke srdca iba sa opýtala "maminka chceš aby som ti poslala bábätko" mne v tom momente prebehlo mysľou iba proste "áno" akoby som nemala kontrolu nad tým co poviem vyšlo to z hĺbky duše... Odpovedala mi "dobre". A bolo to cele preč trvalo to cele iba krátky okamih ako keď ti prebehne hlavou myšlienka ktorá príde a hneď aj odíde. Mala som z toho zvláštny a zároveň krásny pocit. A po nekonečnom snažení som na konci ďalšieho cyklu nasla vytúžené //... Nemám na toto logické vysvetlenie ale viem ze tam niekde sa raz stretneme...

red_cat
autor
22. feb 2021

Velmi Vam dakujem za Vase pribehy a kondolencie. Hrozne sa trapim a este asi dlho budem. Ocko mal videnia par dni pred smrtou.. prosil ma v telefone o pomoc aby som prenho prisla, lebo ho vraj vezme niekto iny (teraz uz viem ze smrt). Bludil na vlakovej stanici a po chodbach.. hrozny pocit, ktory ma bude tyrat este dlho, ze som nemohla za nim prist a pohladkat, drzat za ruku..3 tyzdne bojoval na kovidovom oddeleni na kysliku.
Hladam aspon takto utechu, ze mi mozno da vediet, ze je stastny a vporiadku.😢🖤