Doporučené poštovné

luciakk
7. feb 2013

Má niekto skúsenosť s posielaním doporučene?Posielala som doporučený list(balík) do Bratislavy a pani mi napísala že jej žiaden balíček neprišiel. Pozerala som zásielku no balík bol prebratý. Pani písala že ona ho neprebrala a už sa bola opýtať aj na pošte a že to bolo posielané na inú poštu v Bratislave....Ja som ju posielala na nou uvedenu adresu..... a po overení správnu🙂 Zaujímalo by ma či má niekto takúto skúsenosť a ako je možné že to mohol prebrať niekto iný, veď predsa musíte dať občianský preukaz aby vám dali balík,......nechápem tomuto. Na pošte mi povedali že vracajú 4-5násobok postovného takže ak kupite vec za 30€ tak vám vratia max12€,tak nejako hovorila poštárka.Takže vlastne je jedno ci to mate poslané doporučene a že vraj treba vec poistiť..........to je suuuper

luna22
7. feb 2013

@luciakk tak ja mám takú osobnú skúsenosť, dokonca DO VLASTNYCH RUK 😠 a ani meno nesedelo ☹

sissy27
7. feb 2013

@luciakk nič nie je nemožné v prípade slovenskej pošty... mňa takto do krvi presviedčali na pošte, že moju zásielku prebrala moja sestra - aj by som im uverila, keby nežila na opačnom konci zemegule a celkom určite na SK nebola...
nakoniec sa zistilo, že doručovatelka to šupla niekomu inému s podobným menom a že mám si ísť ja pre to k tomu dotyčnému 😝

luciakk
autor
7. feb 2013

@luna22 a čo vám povedali na pošte?

luciakk
autor
7. feb 2013

@sissy27 to je sila a boli ste?

sissy27
7. feb 2013

@luciakk no to určite, som jej vynadala jak svini do hrantu, nech pekne ona k dotyčnému nakluše a vypýta zásielku a donesie mi ju, prečo ja mám niekam behať a vysvetlovať, že ona nevie čítať?? ale ten pán mi to medzičasom doniesol sám, na jej obrovské šťastie...

luciakk
autor
7. feb 2013

ešte že sú aj čestnejší ľudia 🙂

luna22
7. feb 2013

@luciakk nemala som energiu to riešiť

luciakk
autor
7. feb 2013

@sissy27 chcem sa opýtať takže na pošte vedeli presne kto to prebral a dali vám aj adresu dotyčnej osoby?Lebo tejto mojej kupujúcej nepovedali nič len že mam napísať reklamaciuOni spravia chybu a ja mám behať ako blbec

sissy27
7. feb 2013

@luciakk áno, lebo som si od odosielateľa vypýtala podacie číslo, na čo mi na pošte po tel. povedali, že som si to prebrala vtedy a vtedy, tak som tam vbehla a chcela vidieť podpis, ktorý samozrejme nebol môj, tak volali doručovateľke (to oni majú zaznačené, ktorá to bola), tá sa do krvi hádala, že moja sestra to prebrala, nakoniec teda povedala, komu to doručila (neviem či si len spomenula alebo má nejaký záznam, ale vedela aj poschodie aj meno...)... bolo to v našom vchode ale iné meno...
ak jej na pošte povedali, že to prebrala, nech si pýta záznam a že chce vidieť svoj podpis, veď aj č.OP sa opisuje keď si niečo preberieš...

alami
7. feb 2013

@luciakk na Slovenskej pošte je všetko možné. Ja som raz reklamovala balík, že neprišiel. Z reklamácie mi prišlo, že balík bol adresátom prebraný vtedy a vtedy. Ešte ma to naštvalo, či ma chcela pani takto os..kať a tvrdila mi, že balík neprišiel a on prišiel. AŽ RAZ zrazu prišiel balík ako nedoručený mne späť!!!!
Tak ako mi mohli tvrdiť, že je doručený???

luciakk
autor
7. feb 2013

@alami toto je fakt sila

luciakk
autor
7. feb 2013

@sissy27 napišem jej,dík za radu 🙂

majamat
18. feb 2013

nahodou som na toto natrafila. mm ma bohate a casto negativne skusenosti s postou. aj ja mam vela negativnych skusenosti, aj ked nie pri posielani balika, ale skor s tym, ze mne a aj mojej rodine a znamym sa casto stava, ze im nevhodili oznamenie o zasielke. uz si to stirehnem a stalo sa tu parkrat uz davnejsie, no co ma zaraza, nie je to len jedna posta, pripadne jedno mesto/dedina, kde sa to stava. viem najmenej o troch, aj ked v jednom okrese.

majamat
18. feb 2013

no ked to tu citam, to je sila. posta si robi co chce. nas casto presviedcali, ze nam to oznamenie muselo niekdevypadnut. vsak v schrankach byva plno letakov, ale my ich vsetky nosime domov a keby nieco letelo, tak vidim. nevyberam postu otocena do druhej strany a schranky su vysoko - na urovni mojich oci.

amadea3
10. jún 2013

dievčatá, viete mi poradiť? už týždeň čakám balíček poslaný II. triedou doporučene. Dnes mi odosielateľka poslala číslo zásielky, keď som si ho vyhľadala cez sledovací systém pošty, skoro ma kleplo, pretože bol už vydaný na pošte v Nových Zámkoch... a ja som z Bratislavy, rovnako ako odosielateľka ! fakt nechápem, ako sa teda balíček dostal do Zámkov a že ho tam vydali dakomu úplne cudziemu 🙄
Chcela by som to ísť zajtra reklamovať, prosím viete mi poradiť, či to môžem urobiť ja ak budem mať so sebou naskenovaný doklad, alebo to musí urobiť odosielateľka s originálom toho lístočka? vďaka za každú radu 🙂