Doplnková dôchodková poisťovna. Ako dostať peniaze?

baambulka
3. mar 2011

Ahojte,chcem poprosit o radu,ma niekto skusenosti s vypovedanim zmluvy Z DDP?
Maznel ma uzatvorenu zmluvu s DDP Stabilita,prispieval tam on aj zamestnavatel.Od roku 2009 je zamestnany v novej firme a zamestnavatel platit nechce ☹
Prisiel nam vypis a zistili sme,ze za vedenie uctu mu rocne strhnu 40euro.Tj ze prerobil a ak situacia bude pretrvavat tak mu siahnu na uspory, nie len na vynosy.Tak manzel chce zrusit ucet a poziadat o vyplatenie penazi,informoval sa telefonicky a bolo mu povedane,ze az vo veku 50 rokov ma narok na peniazky 😕 😖
Preto by som sa chcela spytat, ako sa dostat k usporenym peniazom, ci ma niekto skusenosti s touto DDS, alebo aj s inou? PORADTE mi prosim.
VDAKA

bosoriak
3. mar 2011

@baambulka Treba si precitat podmienky, ktore podpisoval so zmluvou. Vacsinou to byva tak, ze dostane naspat len to, co vlozil on plus pripadne uroky. Cize velmi sa to neoplati, ale ak by im mal len platit za spravu, tak ano.
Telefonicky nic nerieste, vacsinou na call-centrach nevedia spravne povedat ani svoje meno 😀 Treba im napisat ziadost, na nu musia odpovedat.

macka01
4. mar 2011

môj muž rušil,lebo výnosy boli také,že na konci roka mal pripísané menej než vložil.No to už by len bol raz dôchodok 😝
V Tatrabanke sme vypísali jeden papier po týždni boli peniaze na našom účte.To,čo sme za pár rokov vložili-20 %.Samozrejme že sme boli statoví,ale máme od nich už pokoj

baambulka
autor
4. mar 2011

@macka01 a ked sa mozem spytat v ktorej spolocnosti ste mali ucet?
s tymi -20% pocitame,ale co nas prekvapilo,ze ucet mozme zrusit ale peniazky nedostaneme.... 😕 😕
aj sme skusali zmenit spolocnost,previest peniazky a vybrat ich cez inu spolocnost,ale ani to sa neda STABILITA to ma v zmluve 😒

simona55
5. mar 2011

aj v 2pilery sa da zrusit zmulva ,a vybrat peniaze? no myslela som nato ze hned ako zrusi mm zmluvu a potom hnded sa aj prihlasy slo by to? neviem ze CSOB ake ma podmienky. 😝

lenka311
12. mar 2011

Ja som zrušila 3DDP a vyplatili mi aj peniaze, aj od zamestnávateľa aj odo mňa. Najskôr nechceli, ale potom som im nedala pokoj a poslali ma do miestnej pobočky a tam bola ochotná pani, ktorá mi zmenila nejaké veci v tej zmluve - tuším to prehodila na vyplatiteľný fond, alebo čo. Do mesiaca som mala peniaze na účte s pokutou 20percent. Potrebujete len schopnú a ochotnú poisťováčku - potom sa to dá.. 😎 😎 😎

macka01
14. mar 2011

@baambulka odpovedám neskôr,tiež sme boli v Stabilite a bez problémov

baambulka
autor
17. mar 2011

@macka01 dakujem za odpoved 🙂
zajtra sa chystame na pobocku v BA,dufam,ze nebudu robit ziadne problemy 😨

sulaco
19. mar 2011

@lenka311
Tí, ktorí majú "novu" zmluvu (uzavretu po roku 2007) maju narok na odstupne vo vyske 80 % vsetkých prostriedkov. Plati to aj pre tých, ktorí majú zmluvy "staré" - uzatvorené pred rokom 2007, ALE museli podpísať dodatok (inými slovami nový dávkový plán) do termínu 30.06.2010. Ja som v podobnej situácii ako baambulka. Mam totiž staru zmluvu a žiadny dodatok som nepodpisoval, takže nemám nárok (podľa DDP STABILITA) na žiadne peniaze, až dovŕšim 50 -ku. Bol som osobne v Stabilite a volal som aj na call centrum a nevybavil som nič. Ale pomohla by rada právnika, pretože som si prečítal zmluvu, a mál by som mať nárok na peniaze, ktoré som tam dal a peniezie, ktoré tam vložil zamestnávateľ ostávaju v Stabilite. Pokúsim sa ich na to spýtať písomnou formou a uvidím.
P.S. Pozor na tie zmluvy, pretože existuje viacero zmlúv (dávkových plánov 2Z, 3Z, 4Z, 5Z, 2,3,4 ) a každá má iné podmienky vplácania ako som už uviedol na začiatku.

robertos86
4. dec 2012

Zdrávím baambulka, mám podobný problém ako ty... včera som bol v pobočke v KE a vraveli mi tie isté veci, že až po 50-tke atď. Chcel by som sa ťa preto spýtať že ako si dopadla s týmito vybavovačkami? Podarilo sa vám získať svoje peniaze? Ďakujem za odpoveď 🙂

kakabus
7. jan 2013

Dobrý deň, nebudem sa opakovať, manžel má presne ten istý problém.Budem rada ak sa od Vás dozviem či je nejaká možnosť ako sa dostať k peniazom , pokiaľ tam vôbec ešte nejaké zostanú ☹ .Pekný večer.. ☹ ☹

baambulka
autor
7. jan 2013

@kakabus zial k peniazkom sa dostat neda.Je to postavene na hlavu,ale je to tak 😒

kakabus
8. jan 2013

@baambulka
No to si ma nepoptešila, kým bude mať manžel 50rokv na účte bude veľká 0. Ale zajtra máme v pláne ísť znovu na pobočku, tak potom sem hodím info ako sme pochodili.Pekný večer.

baambulka
autor
9. jan 2013

@kakabus moj manzel kym bude mat 50 rokov tak bude dokonca v minuse 😨
daj prosim vediet ako ste dopadli.

kakabus
10. jan 2013

Ahoj, včera sme neboli. Manžel chce počkať na vyúčtovanie. Ale všetky recenzie čo som čítala sa zhodujú v tom, že záleží akú zmluvu máš podpísanú, alebo aký dodatok je podpísaný.Keď budem vedieť niečo nové pridám info.Pa

kakabus
31. jan 2013

Takže, dop´ňam novinky.
Manžel poslal písomnú žiadosť o zrušenie zmluvy na adresu DDS do Košíc. Asi po týždni mu volali, že sporenie sa nedá zrušiť, lebo nepodpísal v roku 2010 dodatok a či napriek tomu žiada zrušenie účtu.Manžel potvrdil výpoveď a teraz čakáme na písomné info , inak sa dostane k peniazom po 50 roku života. Čo v reále znamená že po 15 rokoch tam bude veľká 0.

kakabus
31. jan 2013

Takže, dopĺňam novinky.
Manžel poslal písomnú žiadosť o zrušenie zmluvy na adresu DDS do Košíc. Asi po týždni mu volali, že sporenie sa nedá zrušiť, lebo nepodpísal v roku 2010 dodatok a či napriek tomu žiada zrušenie účtu.Manžel potvrdil výpoveď a teraz čakáme na písomné info , inak sa dostane k peniazom po 50 roku života. Čo v reále znamená že po 15 rokoch tam bude veľká 0.

baambulka
autor
20. feb 2013

@kakabus ako vam to dopadlo?dostali ste nejake peniazky spat?

kakabus
20. feb 2013

Od poslednej správičky nemám nič nové.Koncom Februára má prísť výpis. Ak sa do konca mesiaca spoločnosť nevyjadrí bude tam manžel znovu volať.

kakabus
25. feb 2013

@baambulka Ahoj, zakže dnes prišlo vyrozumenie, peniažky dostane mm až po 50 roku života. Žiadne € nebudú 😠 .Spoločnosť bude pekne profitovať z jeho úspor!!!!

baambulka
autor
25. feb 2013

@kakabus clovek si naozaj nepomoze...pritom tie peniaze niesu ich,len ich spravuju...je to smutne...ach
dakujem za info.

jasaci
30. mar 2013

som v stabilite, niekolko rokov tam uz neplatim kvoli zmene zamestania, mam tam cez 800 eur, viacero ludi dostalo peniaze tak, ze odislo s odstupnym. je to ich tlacivo a znamena to, ze dostanes 80 percent. ja som tam uz napisala dvakrat, aby mi ho poslali, ale vobec nereaguju. pockam este chvilu,potom skusim najst nejaky dozorny organ,ochranu spotrebitela a ked ani to nepomoze napisem do roznych novin alebo aj dp telky. vacsinou sa veci pohnu, len ak sa zverejnia.

baambulka
autor
3. apr 2013

@jasaci drzim palce. 🙂

gangula
8. apr 2013

@lenka311 ahoj chcem sa opitat aku DDS si mala

lenka311
9. apr 2013

@gangula ING /pod krídlami leva....xixi/ to ma vždy napadne z tej reklamy 😉 Pekný deň

aneet112
9. apr 2013

no ja to prave rušim,lebo zamestnavatel už neprispieval dlho a ja tiež......všetko v pohode nerobili problemy akurat si strhaju 20 %z celej nasporenej sumy je to dost ale takto dostanem aspon čast penazi,do dochodku by tam nebolo nič....

mariga
11. apr 2013

nezufaj budu sa znova menit podmienky, tak mozes prejst na novy davkovy plan..
Svoje prispevky mozes vybrat v roku 2014 a od zamestnavatela az na dochodku.
vid.

http://openiazoch.zoznam.sk/cl/132757/Sporiteli...
http://openiazoch.zoznam.sk/cl/132761/Danova-ul...
http://peniaze.pravda.sk/dochodok/clanok/277188...
zaujimave je aj vyjadrenie DDS na spominany problem:
http://peniaze.pravda.sk/dochodok/clanok/25808-...

mariga
11. apr 2013

otazne je ci by sa nedalo prestupit do inej dds a zrusit to tam, prestupom by sa ziskal aj novy davkovy plan.
poistovne sa neradi vzdavaju svojich penazi, tak mozno zavadzaju, treba sa poradit zo zakona je:
Nárok na odplatu za prestup účastníka do inej doplnkovej dôchodkovej spoločnosti nevzniká v dvoch prípadoch:

ak od uzatvorenia účastníckej zmluvy uplynuli viac ako tri roky,
ak sa jedná o účastníka, ktorý je zamestnancom zamestnávateľa, ktorý nemá uzatvorenú zamestnávateľskú zmluvu s doplnkovou dôchodkovou spoločnosťou, s ktorou má prestupujúci účastník uzatvorenú účastnícku zmluvu.

podla mna toto musi platit aj retrospektivne

mirki11
19. aug 2013

@macka01 Mám rovnakú skúsenosť aj Macka.

chiquita83
19. sep 2013

Ahojte... asi sa vyjadrujem k tejto téme už dosť neskoro, ale aj tak pridám príspevok. Možno niekomu pomôžem a niekto pomôže mne 🙂
Som tiež v DDS Stabilita už od roku 2006 a preto, že som zmluvu uzatvorila po starom a nepodpísala žiaden dodatok o zmene dávkových plánov, mám teraz problém vydobiť si vlastné úspory. Prispievala som tam cca. rok a pol a prispieval mi aj zamestnávateľ. Potom som zmenila prácu a nový zamestnávateľ mi už neprispieval a samej sa mi to tiež už neoplatilo. Žiadala som už niekoľko krát osobne, telefonicky aj zaslaním na pobočku vyplnené tlačiva so žiadosťami o vyplatenie dávky, ale stále neúspešne. Dokonca som skúšala požiadať o presun do inej DDS, no tiež neúspešne. Vždy sa odvolali len na paragrafy a tie mne ako bežnej fyzickej osobe veľmi veľa nehovoria. Vraj som nesplnila všetky ich podmienky, ktoré boli podpísané v zmluve. Takže buď si budem musieť počkať na nejakú zmenu v zákone, alebo počkám do 50-tky (ktorej sa ani nemusím dožiť, vtedy už moje deti budú nadávať pri dedení, že akú veľkú nulu zdedili 😀).
A našla som niekoľko článkov na internete, v korých sa píše, že možnosť prechodu medzi fondmi a jednotlivými spoločnosťami sa týka len novších účastníckych zmlúv uzatvorených po roku 2006. Rozdiely sú aj v odstupnom. Kto si podpísal zmluvu o zmene dávkového plánu, môže požiadať o odstupné kedykoľvek. Nedostane však celú nasporenú sumu, ale iba 80 % z hodnoty majetku na svojom osobnom účte. Nuž mňa sa ani to netýka ☹
Verím, že niekto sa ešte nájde kto je na tom podobne ako ja.

maculkac
17. nov 2013

@aneet112 Ahoj, môžem sa spýtať, v ktorom roku si mala zmluvu uzatvorenú, keď ti bez problémov vyplatili peniaze? Lebo ja mám v roku 2004 a samozrejme som nepodpísala ten dodatok o novom dávkovom pláne, tak už svoje úspory asi neuvidím ☹