Domestos na vaňu

gulka2010
24. feb 2018

Prosím vás, bežne dezinfikujeme doma vaňu savom alebo domestosom.
Chcem sa spýtať, môže sa vo vani kúpiť dieťa, pokiaľ bola a býva dezinfikovana aj týmito prostriedkami? samozrejme poriadne oplachnutá. Čim dezinfikujete vy?
Ďakujem

korunka1
24. feb 2018

Podľa mňa môže...ale nič v zlom , kvôli čomu tu vaňu dezinfikuješ? Akože raz za "uhorsky rok" budiš, ale inač nevidim dôvod..normalne umývam s cifom alebo niečim podobným.Ak nemusíš, tak to nerob a nebudeš mať strach o dieťa.Prehnaná hygiena nerobí dobrotu

gulka2010
autor
24. feb 2018

@korunka1 sme tam doma naučený, že kúpeľku vždy dezinfikujeme, nie každý deň samozrejme 😉 nebývam ešte vo svojom, takže nerobím to ja, mamina, sestry, proste tie, čo upratujú, takže preto sa pýtam, aby som vedela, či im to zakázať či nie.

korunka1
24. feb 2018

Pokiaľ niekto nemá infekčnú chorobu a to by bol niekte inde, tak mi to príde trochu divné, alebo skôr bezdôvodné to robiť. Ak to dieťa nebude vaňu hneď po umytí olizovať , tak nech to robia ak cítia potrebu.

martinka6282
24. feb 2018

Ja doma tiež vaňu dezinfikujem, väčšinou používam fixinelu, keďže mame velmi tvrdú vodu, samozrejme poriadne oplachnem.... Ak sa bojis tak dezinfikuj napríklad octom ale ja v tom nevidím problém....

deti95060810
24. feb 2018

môžeš si kúpiť dezinf. prostriedok aj v lekárni...my sme tak pred prvým kúpaním - Ajatín sa volal ...

gulka2010
autor
24. feb 2018

@martinka6282 áno aj my máme veľmi tvrdú vodu a v dome nás je viac, takže sa vaňa používame dennodenne viackrát a vidno to, preto ju dezinfikujeme. No len sa bojím, aby náhodou ten domestosom neprenikol nejako do kože malého

luliu
24. feb 2018

@gulka2010 ved ten Domestos tam nebude. Ta vaňa bude umyta a oplachnuta. To by si sa musela báť vsetkeho

stankadu
24. feb 2018

volakedy som aj ja takto rozmýšlala, ked boli deti maličké. Musela som používať fixinelu za vodný kamen. Ked som umyla vanu, riadne opláchla a večer som poslala muža sa prvého kúpať, aby "zobral" prípadné zvyšky chémie. 😉

korunka1
24. feb 2018

Žienky, nie som chemik, ale dezinfekciou - napr.domestosom alebo savom sa vodneho kameňa nezbavíte.A ak požívate napr. Fixinelu tak tá zase nezinfikuje.Asi miešate jabka s hruškami

z_schmidt77
25. feb 2018

A prečo nepoužívate na dezinfekciu Sanytol alebo Dettol? Ja použivam rôzne prostriedkt na čistenie vane a deťom nič nie je. Treba dôkladne opláchnuť.

de_monka
25. feb 2018

Ja by som tam neliala savo a domestos....napr nie kazdy povrch vane znasa chlor....
Ja umyvam jarovou vodou a octom....
Nedezinfikujem.... Avsak asi by som skor pouzila sanytol, tak ako na zachodovu dosku....