Domáci miláčik

evamalinova
4. júl 2022

Ahojte baby
Moje dve dcery by si strašne priali psíka. Bývame v mezonete. Takze si nemyslím že by mal problém s malým priestorom. Z mužom zvažujeme labradora alebo malého pudlika. Čo si o tom myslite? Je to dobrý nápad? Napištemi vaše názory. Ďakujem🙂

janai1
4. júl 2022

@evamalinova my máme labradora a na jar strašne plzne... Z chlpov si aj druhého psa poskladáš 😂 nechcela by som ho mať v byte

nwnw
4. júl 2022

@evamalinova radsej pudel, koli srsti

evamalinova
autor
4. júl 2022

@janai1 Dakujem aj som si myslela že bude plznut

bosorka2302
4. júl 2022

takze treba zvazit vela moznosti, nas prvy pes v pohode prespal ked sme boli v praci, druhy pes trpel ked ostal sam a stekal cca 4h v kuse. Susedov islo rozdrapit, nevedeli sme si s nim rady, nepomohli lieky, oblbovaky proste nic. Prezival obrovsku uzkost. Treti pes ked sme boli prec komplet demoloval byt. takze je to vysoko individualne.

syslik81
4. júl 2022

co my nato? prepac ale ani len netusime ako sa volas ... mas nanhocas? mozes ho vodit niekolko x denne na dlhe prechadzky? mas na veterinu a zdravu stravu? mas ho kam dat kedpojdete na dovolenku? si si ista ze nik z nvas nema alergiu? ze nebudu problemy so susedmi? na 80% starostlivost on padne na teba,,, rano vstat vyvencit -ci prsi snezi etc....zo zaciatku xy x za den lebo je to stena.. treba cvicit lietat okolo neho -je ako dlasie dieta ... chlpy v byte .. chlpy v aute .. ak na to mas kup si -dieta a pes super .. ak skusenost nemas zvaz to

betulinka1
4. júl 2022

@evamalinova do bytu jedine maly pes, ktory neplzne. Samozrejme aj malemu psovi sa musis venovat ale je kopec mini plemien, ktore nepotrebujú behat hodiny vonku. Labrador je teda dost náročný na starostlivost o srsť ale potrebuje aj vela pohybu. Plus ked pridete z vonka v daždi , neviem akoby som ho natrepala do vane na umytie labiek 🤣🤣. Pudel ma tiez náročnú starostlivost o srsť ale to vies riesit v salóne pre psov raz do mesiaca. Odporucam pred tym ako zoberiete psa, nosit dievčatám do utulku aby vencili, cistili hovienka, starali sa o psikov tam. Ak ich to bude bavit ok, kup psika ak to nevydržia, lebo sa im nechce akurat ist lebo prsi, je teplo a tak, tak psika nekupuj.

evamalinova
autor
4. júl 2022

@syslik81 mam skusenost mas pravdu treba okolo neho vela skakat. Pracujem z domu takze cez pracovny den to problem nebude. Aj peniaze na veterinara. No skôr som sa chcela spytat na tu rasu. Nahodov ci nemas skusenot z jednym s tychto plemien?(čo som pisala hore)

syslik81
4. júl 2022

labrador je ok ak mas zahradu - inak zlenivie a bude tlsty .. oba su rovnakjo inteligentne ale pudla tu iteligenciu treba ucit .. jeho vyhoda je ze ho mas v niekolkych verziach vysky , neplzne a treba akurat obcas zastrihnut .. byt tebou pri malych detoch a mensich podmienkach byvania volim maleho pudla ... a cvicak k nemu

evamalinova
autor
4. júl 2022

@betulinka1 do utulku chodievame skoro kazdy vikend(teda baby). No mate asi pravdu s tym labradorom to neni najlepsi napad. Dakujem za nazor

54tinka54
4. júl 2022

@evamalinova mala som labradorku ale v dome s veľkou záhradou. Do bytu by som ho určite nechcela, je to temperamentné a aktívne plemeno, potrebuje veela pohybu.
Za mňa teda do bytu radšej malého pudla.

evamalinova
autor
4. júl 2022

@syslik81 asi mas pravdu. Dakujem😘

ivka185
4. júl 2022

Do bytu je najlepsi yorskhir je to zlate stvorenie,neplzne take nase babetko,nevymenila by som za nic.

monillia
4. júl 2022

Známych deti tiež veľmi chceli psa do bytu,rodičia s tým neboli stotozneny, lebo vedeli, že starosť padne len a len na nich. Deti slubovali ako sa budú starať. Tak sa dohodli, že jeden celý mesiac budú deti vstávať o hodinu skor, oblečú sa a budú 20-30 minút pred panelakom "vencit" ani nie po dvoch týždňoch po tom psovi už netuzili.

andrea112255
4. júl 2022

@evamalinova
Ahoj.. Mam takmer 11 mesačného labradora mame ho vnútri v dome.. Popravde bolo by mi ľúto ho nechať napríklad v zime vonku ale v lete ho púšťame cez deň hoci mame malý dvor a musím s nim aj tak chodiť vonku na prechádzky

Keď bol ešte maličké šteniatko tak to teda bolo niečo... S priateľom sme si zobrali dovolenku tak aby mal raz on týždeň voľno a raz ja týždeň a takto to trvalo asi mesiac a pol aby proste s nim vždy niekto bol doma a učil ho hygienickým návykom.. Zdržiava sa len na prízemí, hore nechodí tak my sme vtedy normálne spali na gauči v obývačke a na obojku mal taky malý zvonček a vždy keď sa zobudil tak sme sa zobudili aj my a to hneď ho treba pustiť vonku lebo automaticky po každom prebudení cikal.. Keby sme nespali s nim dole tak by sme mali doslova celé podlahy ocikane.. Takže zo zaciatku takto a potom keď už dostal druhu vakcínu a mohol už chodiť aj von mimo domu tak sa už poriadne naučil že v dome nemá robiť potrebu ale poviem ti netrvalo to až tak dlho ako som cakala.. Je to veľmi múdre plemeno.. Za každú dobrú vec dostal odmenu a labradori si to veľmi rýchlo zapamätajú lebo to sú veľký jedáci.. Všetko chcú jest.. Nonstop... O chlpoch sa ani nevyjadrujem tie sú úplne všade.. Brutal.. To je snáď najhoršia vec.. Strasne plznu.. Każdy deň treba minimálne raz do dňa vysavat takže ak máš rada úplnú čistotu tak na labradora vnútri zabudni lebo inak budeš celé dni len vysavat..

Dalej je to veľmi živý pes a potrebuje sa veľa hrať a mat veľa pohybu.. Ja s nim bežné chodím na 2 hodinové prechádzky spojené s hadzanim loptičky aby sa poriadne unavil.. Ked nemám čas na dlhú prechádzku tak ideme s priateľom spolu a obidvaja mu hádžeme loptičku, utekáme z jednej strany ihriska na druhú aby za nami behal, aby sa vybehal poriadne

Taktiež pozor lebo ničí nábytok.. Konkrétne u nás prvý schod..roh schodu je okusany bohužiaľ.. Našťastie sa do ničoho iného nepustil a robí to samozrejme len vtedy keď nie sme doma a je mu smutno alebo je nervózny že je sám.. S tým musíte počítať ak ho budete nechávať niekedy samého.. A ma veľké ostré zuby keď vyrastie takže rozkuse hocičo bez problémov.. Pokiaľ stále niekto z vás s nim bude doma tak máte vyhraté.. My keď sme doma tak stále je pri nás a kľudne leží a oddychuje s nami.. Potrebuje vás cítiť pri sebe a vtedy je úplne pokojny zlatý maznáčik 🙂 akonáhle je sám tak ho napádajú blbosti.. Potrebuje veľa veľa veeeela lásky 🙂

A treba spomenúť aj to ze musíte k nemu skoro ráno vstať a pustiť ho na toaletu.. Hlavne keď je malý.. Teraz už vydrží bez problémov celú noc kým nevstaneme ráno bud do prace alebo keď sme doma tak o tej siedmej vstaneme aby sme ho pustili na toaletu..bud ja alebo priateľ.. Ked už nemôže náhodou vydržať tak pekne príde za mnou na na gauč a búcha do mňa z labkou a to už viem ze chce ísť na toaletu.. Poprípade začne knucat ale to už si sama odsledujes jeho správanie keď si na seba zvyknete

Aj napriek tomu ze už nejaké tie veci doma zničil ho zbožňujem.. Niekomu by to veľmi vadilo a chcel by sa psa zbaviť preto ti radím že musíš mat naozaj cit k tomu psovi a čas hlavne .. Je to úžasné milujúce plemeno

bbebe
4. júl 2022

Ja mam psa pri dietati a moja rada znie: nechala by som si zajst chut na to mat psa 😀🙈

gertys
4. júl 2022

Moje skusenosti. Labrador urcite nie do bytu. To je pes do domu na dvor a zahradu samozrejme som zastanca celorocneho pristupu dnu ale v byte by mu veru dobre nebolo. Navyse extremne plznu. Urcite chod do pudlika. Ma krasnu srst neplzne je to taky bytovy psik ale nepodcen vychovu od steniatka. Su to neskutocne ubrechane psy. Musis ho od mala naucit krotit stekat najlepsie odnaucit. Da sa to v pohode lebo inak ta susedia zozeru.

1mika1
5. júl 2022

@evamalinova a co takto psa z utulku?vyberate iba ocami a mate len nizke poziadavky na psa..maly alebo velky? To je to posledne co by ma zaujimalo ak nemate skusenosti so psami..o par tyzdnov ho darujete kvoli ,,rodinnym problemom"

nika523
5. júl 2022

Ja tiež odporúčam psíka z útulku, pozrieť si útulky akých majú psíkov veľkých, malých aj šteniatka, pri každom psovi je písané akú má povahu, dá sa vziať aj do dočasky a po čase adoptovať ak si nie ste istí, aj spravíš dobrý skutok, dáš pekný príklad deťom....

evamalinova
autor
5. júl 2022

@nika523 Skvelí nápad 😃! Asi to tak aj urobím. Bude ro rozumnejšie. Ďakujem 😘

maxiva
6. júl 2022

@evamalinova ja mam dve labradorky vo vnútri v dome. Áno chlpy mame všade.. Ale nevadí mi to. Je to úžasné plemeno. Majú skvelú povahu. Ale originál labrador s PP... Sú temperamentné, to je pravda, ale vekom sa ukludnia.ku deťom najlepšia voľba. Sú láskavé, milé, voči psom nekonfliktne.. Držia sa stále pri mne. Akurát sme na dovolenke pri mori. Nemám problém, že by neposluchla. Drží sa stále pri mne. Cudzie psy ju nerozhadzu, ani bicykle, deti.. Im stačí, že sú pri tebe a tak sú spokojné. Čokolády sú viac pojasene.. Bledé sú kľudnejšie.ale samozrejme ich cvicim od mala. Správnym vedením z nich vyrastie úžasný rodinný pes. Co sa týka výcviku veľmi rýchlo sa učia, urobia čokoľvek, aby si bola spokojná. Moje feny sú kľudne, poslušne, ale nie je to zadarmo. S mladou fenou robím zachranarstvo. Za rok výcviku sme zložili medzinárodné skúšky.. A to mi hovorili dva, tri roky.. Za mňa naj plemeno ľahko ovládateľné, vhodné aj pre človeka, čo nemal psa. Ale počítaj s tým, že prvé dva roky sa mu musíš intenzívne venovať. Ukázať mu co je správne, žiadny pes to sam nevie.

maxiva
6. júl 2022

@evamalinova a ešte niečo, hovorím to v dobrom. Z útulku psa ku deťom nie. Nevieš čo zažil, deti môžu urobiť niečo nechtiac a pes môže neprimerane reagovať. Áno sú tam aj psy, ktoré nezažili zle, ale na čele to nemajú napísané. Dobre to zvaz.ja ti to neradim.casto treba riešiť ich traumy z minulosti.. A to už potrebuje skúseného... Áno nie sú všetci taky, ale to ti nik nezaručí. Ak sú kúpiš psa s PP.. Vieš aké má vlastnosti, ako s nim mas pracovať. A chovatelia ti vždy poradia, ak by bol problém.

fiafia
6. júl 2022

@evamalinova pudel do bytu, jednoznačne

abet
6. júl 2022

Súhlasím s komentárom že yorkshir je najlepší do bytu a hlavne k malým deťom lebo ten pes je stále malý deti to tak neodradí lebo steniatko je krásne vtedy sa budete starať celá rodina oň no on potom vyrastie a deti stratia hneď záujem že už to nie je pes na mojkanie o venčení ani nevravím predsa mu také veľké plemeno nedáš venčiť. V mojom okolí čo majú rodiny s deťmi yorkshira tak tie deti nestratili záujem o toho psa lebo je malinký za to moja vlastná skúsenosť zadovážili sme si veľké plemeno ale starám sa oň sama deti úplne stratili záujem lebo je veľký 🤷
Skúste tieto malé plemená pokukat

maxiva
6. júl 2022

@abet ono to podľa mňa není veľkosťou, ale tým, že deti zistia, že o psa sa treba starať. Stále, nie len týždeň.. A jasne, máš pravdu, že veľkého psa, by samé dieťa nevyvencilo.. Ale osobne by som ani s malym psom nepustila dieťa samé. Bohužiaľ je strašné veľa nezodpovedných psickarov. kedy môže napadnúť vaše dieťa aj psa,volne pobehujúci pes

1mika1
6. júl 2022

@maxiva uz ste mali niekedy psa z utulku? Hovorite z vlastnej skusenosti alebo iba z toho co ste si precitali alebo co vam tretia strana povedala?ja pracujem v utulku a mam psa z Lunika IX ktory si zazil traumy ake nezazil hocijaky pes ale ziadne traumy unho ani po rokoch netreba riesit a uz vobec nie to co vy opisujete ako nevyhody

maxiva
6. júl 2022

@1mika1 nezdá sa mi, že tam pracujete, lebo by ste toto v živote nenapísala milá pani. Ako som napísala sú aj také psy, aj také. Jedny sú veľmi vďačne dobre, druhé agresívne hneď a tretia skupina je, že pes sa tvári normálne, chová sa tak a po mesiacoch v rodine mu niečo pripomenie nejakú situáciu a bum.. Mam vlastné skúsenosti. Nie vždy dobre. Sestra ta ma utulkacov stále. Ale nemá deti. Staršia jej už prehry zla stenu na druhú stranu, čo ma také stavy, keď je sama. Mladšia ide zabiť každého pocernejsieho na ulici. Dva roky nas uhryzla zakaždým do zadku, keď sme sa jej otočili chrbtom. Počas štúdia sme so sestrou pomáhali v útulku, videli sme strašne veci. Tak ma nepoucujte o tom aké sú tie psy.. Pozrite si príspevky u útulku toho vrátili, toho, toho.. A čítajte aj prečo.. Napadol dieťa, jedno, druhé... Ďalší neznesie mužov, ďalší ma veľké stavy úzkosti. Treba povedať nie len a, ale aj b... Véd sa poobzerajte a prestaňte sa tváriť a rozprávať, že sú tam vyrovnané psy vhodné k malým detom. Ty vole ak tak fakt pracujete, ako môžete vôbec povedať takú vec!!?lebo ste mala šťastie a vzala ste si toho dobrého psa. Tak gratulujem.

maxiva
6. júl 2022

@1mika1 a precitaj si láskavo môj príspevok, na ktorý si reagovala poriadne. Lebo úplne od veci..

nika523
6. júl 2022

@maxiva ty píšeš úplne od veci, ja pomáham v útulku aj v slobode zvierat aj som pár krát bola odoberať týraného psa raz aj u rómov a potom som ho mala v dočaske a bol to najlepší, najvďačnejší, múdry, prítulný pes, už má svoj domov, a nikdy s ním žiadne problémy neboli a v útulku nie sú len týrané psy ale aj šteniatka čo niekto vyhodil, psy ktorých majitelia opustili alebo zomreli atď... A v každom útulku vedia ktorý pes má akú povahu a záujemcom to povedia tak nepíš tu nezmysli keď o tom nič nevieš!

nika523
6. júl 2022

@nika523 a veľa psov z útulku som docaskovala a žiadny ma neuhryzol ani syna ani manžela, ty si nejaká divná asi

maxiva
6. júl 2022

@nika523 ty si cela divná a vieš o tom veľké... Nestojís mi za to