Dom verzus byt v Bratislave

ivet210
10. aug 2016

Chcem sa presťahovať do Bratislavy ale moja dilema je či do domu alebo do bytu. Chcem tam ísť na dlhšie a chcem mať niečo vlastne . Poraďte mi prosím ... 😵

tyelde
10. aug 2016

podľa toho čo od toho očakávaš....v meste nemôžeš čakať, že budeš mať X hektárovú záhradu, čiže až tak veľký rozdiel v tom nie je...všetko má svoje pre aj proti, napíš si zoznam prečo dom a prečo byt, čo bude mať viac pre vyhrá 😎

siska53
10. aug 2016

@ivet210 asi si za vodou,kedze riesit dokocna dom v Bratislave..pozri si ceby nehnutelnosti a nasledne sa rozhodni.
My sme pozerali aj domy,ni zvacsa boli tak drahe,ze sme kupili opat,aj ked o kusok vacsi, byt. Ani nie novoostavbu,lebo to vsetko je nad nase financne moznosti.

librarian
10. aug 2016

@ivet210 podľa mňa to skôr závisí od vašej finančnej situácie. napr. ja by som chcela dom, ale na to proste neboli prachy, tak sa kúpil (vďaka hypotéke) byt. v Bratislave sú drahé aj byty, nieto ešte domy. ja som žila väčšinu života v rodinnom dome v Ružinove a tu sa kľudne cena môže pohybovať aj okolo 300 000 eur. byt sme kúpili za pomerne lacnú sumu - 112 000 eur. a to vďaka lokalite - Vrakuňa je pomerne lacná. ak nemusíš riešiť prachy, tak si porovnaj výhody a nevýhody domu versus bytu.

simsalabim
10. aug 2016

@ivet210 myslim, ze
@librarian to zhrnula uplne presne. A ak peniaze mas, vyberaj lokalitu....podla blizkosti prace...relaxu...vybavenosti a pod.

librarian
10. aug 2016

@simsalabim inak, celkom by ma zaujímalo, že či by sa našiel niekto, kto by mal peniaze na dom v Bratislave - so záhradou, bez nejakých veľkých kompromisov... či by radšej zvolil byt... podľa mňa takmer každý, kto na to má, volí rodinný dom, nie byt. ...zakladateľka má v profile, že býva v Martine. možno netuší, že v BA sú nehnuteľnosti veľmi drahé. v niektorých lokalitách Slovenska máš napr. za 60 000 eur slušný byt, tu za to nekúpiš nič, možno v Pentagone. toto podľa mňa veľa ľudí (mimobratislavských) netuší...

simsalabim
10. aug 2016

@librarian moj kolega...postavil dom v Zahorskej na pozemku po babke a potom ho predal a kupil mezonetovy byt s velkou terasou. Za 370 000, prosim pekne. S ostatnymi kolegovcami uz 2 roky nechapeme....

librarian
10. aug 2016

@simsalabim wau. tak zjavne sa pár bytových "nadšencov" nájde. 🙂 jasné, že nie je byt ako byt... ale rodinný dom, to proste má svoje čaro.

melynda
10. aug 2016

Rodinný dom má svoje čaro, ale ak kúpite dom niekde pri BA tak rátaj s tým, že budeš norvózna z ranného dochádzania.

librarian
10. aug 2016

@melynda veru! už len zo Sv. Jura alebo Pezinka (tiež je v podstate blízko) koľko sa človek nacestuje, ak nevyrazí veľmi skoro ráno či poobede... a to pritom nie sú lacné lokality. Jur je dosť drahý a a v Pezinku som videla cenové ponuky bytov, ktoré boli porovnateľné s tým, ktorý sme kúpili my vo Vrakuni, no boli ešte o cca 10 000 eur (a viac) drahšie... ohľadne dochádzania - sú ľudia, ktorí chcú dom za každú cenu a cestovanie "prežijú". ja by som to nechcela, no musím priznať, že som ani nikdy cestovať nemusela (až na pár mesačnú výnimku), čiže možno je to len sila zvyku. 🙂

melynda
15. aug 2016

@librarian "prežijú" ale myslím, že po pár rokoch ich to prestane baviť každé ráno a každé poobedie trčať a zabíjať zbytočne čas v kolónach.

librarian
15. aug 2016

@melynda hehe, my sme z núdze bývali cca 8 mesiacov v Pezinku (v podnájme) a poviem ti, to cestovanie som neznášala! ale musím dodať, že ja na cestovanie nie som ani zvyknutá, keďže som celý život prežila v BA... no aj keby sme mňa nebrali do úvahy, už len tie peniaze, čo sme prejazdili... teraz bývame dva mesiace vo Vrakuni vo svojom a som šťastná, že do Pezinka už nemusím. 🙂 ...inak, my sa tu snažíme a zakladateľka okrem úvodného príspevku už nič nenapísala. nemám rada také diskusie. napíše niečo príliš všeobecné, že je jej ťažko vôbec niečo odpísať a potom mlčí. 🙄

melynda
6. sep 2016

@librarian ono človek možno na začiatku si ešte aj povie, že v pohode cestovanie aspoň si tú cestu oddýchne, schrupne, ale časom to začne na nervy ísť. A pravda je že do peňazí to ide dosť. To sa potom oplatí ozaj radšej v BA kúpiť niečo a aspoň človek neprecestuje. Zrejme to nie je pre ňu nejaké dôležité keď už sa viac neozvala. Len nechápem načo potom tému zakladala 🤐