Dobrovoľná pomoc mamičkám v núdzi

martinjasen
20. nov 2012

Pekny den Vam prajem,

Rad by som sa s Vami porozpraval, ako by sa dalo na koniku pomahat mamickam, ktore su v nudzi a pritom by nedochadzalo k hadkam a nevrazivosti, ale by sa skutocne pomahalo tam, kde je pomoc potrebna.

Prosim napiste tu svoje napady ako si myslite, zeby sa mala takato pomoc na koniku realizovat.

Dakujem vam za vase postrehy.

Martin Durina
Asmira Team

bodka13
20. nov 2012

@martinjasen krásny nápad a viem,že je tu veľa mamičiek ktoré sú ochotné pomôcť a ktoré si už aj pomáhajú -zazrela som to vo fotoblogoch 😵
...mňa napadlo,aby bolo hlavne nejako preukázateľné že tá mamička naozaj potrebuje pomoc a aby sa potom nestalo,že sa z nej vykľuje len špekulantka,ktorá potrebuje tovar do svojho bazárika - hoci osobne si myslím a nevadí mi ,že ak darované veci nemôže nosiť a podarí sa jej ich predať,tak jej pomôže tá hotovosť ...no to sa tu veľa mamičkám nepáči(množstvo diskusií a statusov v tomto duchu)

martinjasen
autor
20. nov 2012

Zatial zvazujem taketo podmienky:

- overenie ziadajuceho (admin) (ci sa nejedna o duplicitny login, je podozrenie na podvod)
- overenie ziadajuceho prostrednictvom ostatnych, ktori ho na stranke poznaju (tych tiez admin preveri)
- dodatocne overenie - niekto navstivy ziadajuceho a potvrdi stav
- ziadajuci popise situaciu v ktorej sa nachadza
- ziadajuci napise aku pomoc potrebuje
- ziadajuci nemoze na MK ziadat verejne o peniaze, iba o hmotnu pomoc, pripadne sluzbu (kto ma odvezie, kto mi donesie nakupy...)

- pomohajuci daruje veci dobrovolne, bez naroku ako sa ma s darovanou vecou nalozit

bodka13
20. nov 2012

@martinjasen dobré 😉 ...ešte by som navrhla následné preverenie ako darované veci použil 😉 ale podľa posledného tvojeho bodu je to asi zbytočné

martinjasen
autor
20. nov 2012

@bodka13 Darovanie je darovanie. Ak by si chcela mat kontrolu nad tym co darujes a ako sa s tym naraba, uz to je skor obchod.
Dar ma byt uprimny, nezistny. Ak ma niekto podmienky pri darovani, nic z toho dobre nebude. Na koniku si pomahame nezistne, tak by to malo byt.

Chapem, ze preverenie ako boli darovene veci pouzite riesi to, ci dar pomohol a ci nebol zneuzity. Toto sa vsak neda overit. Dar je ako podana pomocna ruka, to ci bude priata, zalezi iba od obdarovaneho a tu slobodu by sme mu mali ponechat. Stale mi z toho vychadza, ze nemozme si cinit narok na nieco co sme darovali. V momente darovania, uz to nie je nase.

bodka13
20. nov 2012

@martinjasen zastávam o daroch rovnaký názor ako ty 😉 🙂 ....napadlo ma to iba na základe nekonečných diskusií kde sa mamičky=darkyne sťažovali keď našli niečo z darovaných vecí v bazáriku a označili to ako nemorálne 😉

...ale tuším si tu píšeme zatiaľ iba my dvaja ☹ ...halooo! ostatné mamičky aký máte na to názor ?

martinjasen
autor
20. nov 2012

@bodka13 Myslim, ze nie je dobre, aby boli na MK financne zbierky, ale darovanie napr. oblecenia, ktore by mohla nasledna mamicka predat v bazari sa mi zda ako velmi dobra cesta ako nepriamo pomoct financne.

martinjasen
autor
20. nov 2012

Davam do pozornosti. Ide o ziadost o pomoc - https://www.modrykonik.sk/fotoblog/novomamina/c...
S mamickou uz dlhsie komunikujem, ako to urobit, aby pomoc mamickam v nudzi na MK skutocne fungovala. 😉

mummy01
20. nov 2012

@martinjasen velmi pekny napad...mna by ale zaujimalo kto je vlastne mamicka v nudzi...podla akych kriterii by sa postupovalo a ci by slo len o oblecko ci aj o ine veci.
A este si dovolim pridat moj navrh...co tak vytvorit bazarik kde by maminy v nudzi a maniny ktore potrebuju peniazky pre svoje chore deticky mohli predavat svoje vyrobky a kupou tej ktorej vecicky by kupujuca vedela komu konkretne pomohla...

stefit
20. nov 2012

aj mna uz viac krat oslovili, ja som ale rozmyslala si overit ziadajucu zavolanim na jej miestny obecny urad, ti by mali svojich obyvatelov poznat.Aj ja rada darujem , ked viem , ze obdarovany, je v nudzi...

bodka13
20. nov 2012

@martinjasen prečítala som si ten príbeh ☹ a aj komentáre pod ním .....podľa nich súdim,že mnohým maminám tu na MK by nerobilo problém poslať nejakých pár eur rodine,v ktorej bojuje malý človiečik s ťažkou chorobou ...mamičky si pýtajú číslo účtu samé,nezávisle od seba 🙂
...posielať oblečenie a hračky,možno nejaké el.spotrebiče je skôr výhodné pre rodinky, ktoré sú v hmotnej núdzi ,alebo sa momentálne nachádzajú v zlej sociálnej situácii 🙂 ale rodina,ktorá bojuje o život dieťatka v nemocnici a trávia tam veľmi veľa času, nebude mať čas predávať oblečenie na nete,aby získala financie 😒
Po "preverení" žiadajúcej by som to nechala na dobrovoľnom rozhodnutí darkýň - či darujú nejaké veci,alebo pošlú peniažky- je to ich spontánna reakcia,konajú tak ako to cítia ....."nepovolila" by som asi len spomínanú finančnú zbierku vyhlásenú samotnou žiadateľkou ,hoci chápem že to nerobí z rozmaru a ja v jej situácii by som určite robila a skúšala všetko možné aj nemožné
...som sa trochu rozpísala,až som sa do toho tuším zamotala,ale hádam je to zrozumiteľné 😕 😉

monika15
21. nov 2012

@stefit

Presne tak... admin by to vzdy mal potvrdit ze ide to fakt tam a atma a maju overenu rodinu !!!!!

slonisko
22. nov 2012

je to velmi pekny napad pomahat tu na MK 🙂 @novomamina drzim silno palce aj ked nemozem financne prispiet sme v podobnej situacii ale aspon Samka postrazime v postielke na rukach v izbicke ked ocino potrebuje s niecim pomoct. Katka a Lucka

martinjasen
autor
23. nov 2012

Davam do pozornosti dalsiu ziadost o pomoc, ktoru aktualne riesime:

https://www.modrykonik.sk/fotoblog/renatka65/cl...

zuzana581
30. nov 2012

@martinjasen nemohla by byť v bázari napríklad sekcia pomoc, kde by mali overené maminky v núdzi svoj akože inzerát, že potrebujem oblečenie velkosti, potrebujem žehličku, potrebujem... a tie ktoré chcú pomáhať by si len klikli na "pomoc" a pozerali by si tie maminy (ich inzeráty), že či môžu niektorej s niečim pomôcť.. Tak ako píšeme v bazári podmienky predaja, tak tieto maminy by tam napísali svoj príbeh. Niečo také ma zrovna napadlo.. 🙂

martinjasen
autor
30. nov 2012

@zuzana581 Urcite to nebudeme miesat s bazarov. Chapem, ako by to mohlo pomoct, ale ked vidim, kolko problemov by mohlo vzniknut, tak ma prechadza chut. 😉

zuzana581
30. nov 2012

@martinjasen a nemohlo by to byť mimo bazáru, na hlavnej lište ale formu by to malo ako bazár? Ide o to, že tam tie maminy budú prehladné. Ak to bude v jednej téme, tak sa to bude strácať.. Potom jedine, že by sa urobila nová kategoria a každá mamina by si vytvorila novú tému, kde by si s ňou ostatné mohli aj písať.. Nadpis by bol krátky a stručny, prípadne s menom tej maminy, aby sa to dalo rozlišovať a tak.. To bol taký rýchly druhý nápad 🙂

zuzana581
30. nov 2012

@martinjasen
Modrý koník
Fórum
Fotoblogy
Bazár
Profesionáli
Shopy
a "pomoc"

martinjasen
autor
30. nov 2012

@zuzana581 To by nepreslo. My chceme pocet zaloziek znizovat a nie rozsirovat. Pomoc mamickam by sa mala propagovat cez magazin, ktory pripravujeme.

solcanka
30. nov 2012

@martinjasen Podla mna poskytovat pomoc maminkach pri tolkych poziadavkach je velmi tazko a hlavne selektovat ktora tu pomoc naozaj potrebuje a ktora nie.Podla coho chcete overit ci je maminka v nudzi a ci nie?Overenie ci pobera na urade davku v nudzi?Tu pobera 99% romov,kt.by aj mohli robit,len su lenivy,radsej cakaju od druhych co im kto da zadarmo,no na cigarety a alkohol vzdy najdu.Podla mna vsetky maminy co su doma s malymi detmi a nemaju muza,kt.nosi tucnu vyplatu a starych rodicov,kt.este nie su na dochodku a fin.pomahaju,tak su v nudzi.Maminka,kt.je fin.zabezpecena,tak urcite nebude prosit zadarmo obnosene veci,lebo pre dieta kupi nove.Myslim si,ze vela maminiek sa najde v situacii,kedy radi a s vdakou prijmu vecicky zadarmo,radi ich budu sv.dietatku obliekat a tym zas mozu sv.peniazky usetrit a kupit nieco ine-co by si inak nemohli dovolit,keby minuli tie peniaze na kupu tych veciciek.A ked aj niekt.preda nej.darovanu vec-tak zas za tie peniazky kupy nieco ine dietatku,co prave potrebuje.Stale je to pomoc,len v inej forme.Naco sa zamyslat co urobi s darovanou vecou?Aj tak sa pravdu clovek nedozvie a darovana vec v momente,ked uz je darovana,ma ineho majitela,tak ten darca uz na nu straca narok.Ked darujem,tak darovat chcem a nekladiem podmienky.Mnoho mamiciek,kt.je finan.tazko sa nechce verejne "odhalovat" a pisat svoj pribeh,chce byt v anonymite,lebo pisat o sebe verejne osob.udaje je v dnes.dobe riziko.Nestaci teda normalne v bazariku dat do nadpisu Darujem(lebo uz ja tie veci nepotrebujem) a komu sa hodia,tak napise predajcovi-darcovi spravu.A darca sa sam rozhodne uz z tej komunikacie,koho si vyberie,nemusi to byt vzdy ten prvy.To je len moj nazor 😉

martinjasen
autor
3. dec 2012

Pekny den,

davam do pozornosti dalsiu vyzvu na pomoc mamicke v nudzi: https://www.modrykonik.sk/fotoblog/monika76/cla...

S pozdravom,

Martin Durina
Asmira Team

martinjasen
autor
7. dec 2012

Pekny den,

dalsia vyzva na pomoc mamicke v nudzi: https://www.modrykonik.sk/fotoblog/hrnka/clanok...

Martin Durina
Asmira Team

monika15
7. dec 2012

@martinjasen
Otazka 🙂)
nedalo by sa tiez na forume urobit taka tema ze DETI V NUDZI alebo nieco take podobne aby tam vsetky boli....
po kope.... aby sa ich dalo najst.... ??
=)=)

martinjasen
autor
7. dec 2012

@monika15 Tu ich mas po kope, https://www.modrykonik.sk/fotoblogy/?h=pomocvnudzi

Ak klikne v clanku na mriezku: #pomocvnudzi

monika15
7. dec 2012

@martinjasen 🙂 hehe vcera som ich hladala cely vecer... 🙂))
a na co mam klikat aby sa mi tak pekne ukazali vsetky ?

martinjasen
autor
7. dec 2012

@monika15 pod kazdym clankom v ramci pomoci je linka, ktora vyzera takto #pomocvnudzi . Klikni na nu a zobrazi ti aktualne ziadosti o pomoc.

garzonka
13. dec 2012

@martinjasen Ahoj Martin, na ceskom koniku som nic take nenasla, funguje nieco take aj tam?

martinjasen
autor
14. dec 2012

@garzonka Na ceskom koni sme tento projekt zatial nespustili. Zatial je to pilotny projekt, nie su k tomu ziadne pravidla, kazdy pripad hodnotim individualne.
Ked bude koncepcia jasna, tak to aplikujeme aj tam.

martinjasen
autor
14. dec 2012

Pekny den,

davam do pozornosti dalsiu ziadost o pomoc : https://www.modrykonik.sk/fotoblog/kaciatko1909...

Asmira Team

martinjasen
autor
14. dec 2012

Pekny den

dalsia ziadost: https://www.modrykonik.sk/fotoblog/silvia10131/...

Asmira Team

vefi89
17. dec 2012

vážim si toho, čo robíte, sama som nie raz pomohla. len by ma zaujímalo, prečo tu sú len srdcervúce žiadosti o pomoc? ja samozrejme nezávidím, ani nič podobné, ale myslím si, že takisto treba pomáhať aj mamičkám so zdravými deťmi (nechcem aby to vyznelo zle) ale sama poznám pár mamičiek, ktoré sú v takej núdzi, že nemajú z čoho chlieb kúpiť a nieto ešte oblečenie..