Dobierka

peterszekely22
5. sep 2016

Dobry den prajem, chcem sa opytat, posielala som dobierkou na ucet mobilny telefon, dobierka bola v hodnote 200€.Dotycny mi pisal ze dobierku videl a ze nechce taky telefon,ze si myslel ze je to iny typ mobilu.aj ked foto videl aj vsetko k tomu,da sa dobierku pozriet aj bez zaplatenia? myslim to ze ci mu postarka dovoli otvorit balicek bez zaplatenia??,

ale_na
5. sep 2016

@peterszekely22 prv musi zaplatit az tak moze otvorit 🙂

ivanka12311
5. sep 2016

Iny typ telefonu?co bol slepy?ved vedel co si objednava...velmi neseriozny kupujuci :/ ..Tiez si myslim ze musi najskor dobierku uhradit az potom otvorit balicek 🙂 tak aapon nech neklame

zacik
5. sep 2016

@peterszekely22 kazda zasielka na dobierku by mala mat podacie cislo, cez ktore si vies pozriet na strankach slovenskej posty ci to bolo dorucene alebo nie. Podla mojich informacii dobierku pred otvorenim MUSIS vzdy zaplatit, avsak mozes ju otvorit v pritomnosti zamestnankyne posty ak mas podozrenie ze tam je nieco ine a hned spisat reklamaciu a zamestnankyna posty bude svedkom. Avsak ak sa niekto pozna s postarom tak sa to mozno da nejako "obist".
Telefon by som v ziadnom pripade nebral naspat, netusis co vsetko s nim mohol niekto za tych par hodin spravit...

nyusika
5. sep 2016

@zacik
lahko sa napise, ze nebral spat...ked je vsak niekto takto vychcany, ako sa potom predavajuci dopracuje k zaplateniu ??

waitinka7
5. sep 2016

@nyusika dobrá otázka 😀

peterszekely22
autor
5. sep 2016

podacie mam ukazuje ze je ulozena na poste,a on mi pise ze videl obsah a ze sa mozem aj..... ze nepreberie.pri tom videl foto aj dokonca video.volala som na postu vraj nemoze otvorit bez zaplatenia.

dominika6
5. sep 2016

@peterszekely22 na doklade máš podacie číslo,to si napíš do okienka na www.posta.sk kde ti vyhodí presný pohyb zásielky...ak je prevzatá,najprv musí za ňu zaplatiť,kým mu vydajú balík..ak ho tam rozbalil a hned podal žiadosť o vrátenie,mal by mať od toho formulár,nech ti to skopíruje..+ doklad od zaslaní donierky spaäť..o tom že kúpil niečo iné ako si myslel,nekomentujem,to je iná vec

peterszekely22
autor
5. sep 2016

a ten pan uz ani nekomunikuje

dominika6
5. sep 2016

@peterszekely22 ak je ešte len uložená na pošte,nieje vyzdvihnutá...čiže skúša ťahy aby si mu vrátil 200,- a on si prevezme aj mobil aj dašie prachy...

best4you
5. sep 2016

peterszekely22 - jednoduché ----- tovar určite nevidel nakoľko najprv musí zaplatiť až potom ho môže vidieť. z toho čo píšeš, je jednoznačné, že si to rozmyslel, tovar nechce prevziať a to že ho videl si len vymyslel aby mal čo napísať. zasielka by mala byť uložená cca 18 dní potom sa Ti vráti späť a zrejme zato ešte aj zaplatíš.

zacik
5. sep 2016

@nyusika ako som pisal, posta by nemala vydat zasielku bez zaplatenia. Ak sa tak stalo tak boli porusene pravidla a riesil by som to s postou.
pri dobierke taha za kratsi koniec obvykle "kupujuci". Ak autorka poslala vec na ktorej sa s kupujucim dohodli a v stave bez zamlcania nejakych skrytych vad tak pravdepodobne narazila na "spekulanta" ktoreho by som ignoroval. Predsa telefon mohol za 10min pouzivania padnut 3x na zem a uz nie je v stave ako bol poslany
P.S. v zivote by som nekupoval mobil na dobierku bez vyskusania

peterszekely22
autor
5. sep 2016

ano len ulozena ukazuje.ano na to som myslela ale pisal ze ju neprevezme.a pokial ju neprevezme ja mu nemam co vratit

best4you
5. sep 2016

peterszekely22 - samozrejme že nie žiadne peniaze nikomu nevracaj nemáš začo, to len skúša ťahy aby zarobil...

zacik
5. sep 2016

@peterszekely22 nemas ho ako prinutit aby si zasielku prevzal. Zasielka sa ti za par dni (myslim ze 18dni) vrati a tvoja strata bude postovne.
Toto je riziko dobierok a preto tento sposob dorucenia niektore e-shopy aj prestali ponukat....

dominika6
5. sep 2016

@peterszekely22 prídeš len o poštovné..príde ti žltá oznámenka,po 18dňoch,že zásielka je vrátená - neprebratá..k tebe na poštu..tam uvidíš,že bude v pôvodnom obale,bez poškodenia...potom mžeš vyhodnotiť,že klamal,že ju rozbalil...

peterszekely22
autor
5. sep 2016

no tak uz len cakat kedy sa mi zasielka vrati,Dakujem vam za rady

simca06022011
5. sep 2016

@zacik neda sa to obist, postar ani kurier nema ziadne pravo otvorit zasielku. Zasielka sa otvara, resp. kontroluje s postarom/kurierom iba ak je viditelne poskodena a vtedy sa spisuje reklamacia. Ak baliku nic nie je, je to bezpredmetne.

@peterszekely22 zasielka pride spat ako neprebrata, prides o postovne, zvykne sa aj spatne postovne uhradzat este poste. Pripadne ak nechces cakat 18dni, zavolaj na danu postu nech ti zasielku s tym cislom vratia skor,ak sa bude dat. Resp. seriozny kupujuci mohol hned povedat zeodmieta prevziat a vtedy to ide spat ihned. Nedonutis nijak cloveka prevziat tovar co si objednal ani ako fyzicka osoba ani keby si bol nebodaj napr. eshop. To je riziko... ja odporucam prave kvoli tomuto pri bazaroch platbu vopred, minimalne v hodnote postovneho x2, keby neprebral zasielku. Vtedy je to take vyrovnane a ani jedna strana nic extra neriskuje.
Inak on chce od teba co vracat? ved ti nic nedal 🙂))

peterszekely22
autor
5. sep 2016

ved to neviem co on chcel spat,nic nedal v minuse som ja iba

clodika22
5. sep 2016

@peterszekely22 to poteší. Smutné je že takýchto ľudí ako je ten pán je čoraz viac a človek už ani nevie či má vôbec na dobierku posielať ☹

jacenkopp
8. feb 2017

zdravim nevie niekto kolko trva dorucenie penazi z ciech? poslal som dobierkou tovar a adresat si riadne dobierku prevzal v piatok doobedu a peniaze mi domov na adresu este neprisli...