Do akej krajiny sa oplatí presťahovať?

annamarin
7. apr 2024

Caute baby, tie co zijete v zahraničí alebo mate sirsi prehlad. Do ktorej krajiny sa oplati presťahovať? Kde sú dobre podmienky pre zivot?

tttbb
7. apr 2024

Vsade je trava zelena a vsade musis robit. Ak sa nevies presadit na Slovensku, myslis ze ako cudzincovi ti bude niekde lepsie? Kazdopadne ak by som mal niekde ist tak USA, nemecko, svajciarsko.

nelca0510
7. apr 2024

@annamarin týmto vyvolas len vášne. Dostane sa ti odpovede,že nezvládas prehru a máš ťahat do p....

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
loolaa
7. apr 2024

Vieš nejaký jazyk? Aké sú tvoje pracovné skúsenosti? To nie je len tak. Treba zvážiť či sa ti to vyplatí.

btus
7. apr 2024

@annamarin ja síce žijem na SVK, ale už aj Česko je lepšia voľba, ako SR. Ale ja osobne si mylím, že Kanada, Nórsko, Švédsko. A niektorým by som odporučila Rusko. 🙂

lienka.7
7. apr 2024

@annamarin určite to zo Spisskej skus najskôr do Popradu a potom uvidíš 👌🤣

loolaa
7. apr 2024

@btus V Česku žijem a vyzerá to, že budúce voľby vyhrá Babiš alebo SPD, takže to tu bude to isté ako momentálne na Slovensku ☹

btus
7. apr 2024

@loolaa jaj, tak už len ďalej na západ. 🙂

stanka_k
7. apr 2024

Načo sa pýtaš? Aj tak 99% čo majú takéto potreby po prvotnom rozčúlení ostanú sedieť doma na riti a je to stratený čas odpovedajúcich 😉 tam kde ti vyhovuje podnebie, mentalita a zvyky, ekonomika, sociálny systém, ovládaš reč, si schopná si tam zabezpečiť bývanie a živobytie.....

loolaa
7. apr 2024

@btus Uvidíme, budúci rok budú v Česku voľby, som zvedavá ako dopadnú. Fiala stráca voličov, Babiš a Okamura získava.

sense
7. apr 2024

V každej krajine sa budeš mat dobre ak máš danej krajine co ponúknuť. Zvyšok záleží na tvojich prioritách a životnom nastavení. V zahraničí nie je tráva zelensia. Len zmýšľanie ľudí je sa líši. A ak chceš mat slušný život, robiť a platiť dane musíš všade.

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
muchotrafka298
7. apr 2024

V kazdej krajine si musis vybudovat zazemie. A nikde nepadaju do ust pecene holuby. Aku mas pracu? Co tam budes robit? To su zasadne otazky. Dalsia vec je, ze musis mat dostatok financii na zivot v inej krajine, pretoze si budes musiet prenajat dom/byt, nieco jest, platit energie. Pokial uz so SR neodchadzas s vybavenou solidnou pracou, tak to nema vyznam. Do krajin mimo EU potrebujes pracovne povolenie, ktore Ti nedaju len tak a musis mat pracu vacsino dohodnutu uz dopredu. Co sa tyka vzdelania, tak nase vzdelanie (napriklad zdravotnicke) nie je automaticky akceptovane v inych krajinach. Klucova je aj znalost cudzieho jazyka, pretoze nie vsade a s kazdym sa dohovoris po anglicky.

ivana1592
7. apr 2024

Žila som v ČR, ale bola som tam nešťastná lebo mi chýbala rodina. Proste cítila som sa tam ako cudzinec. V robote som bola jediná slovenka a teda vždy som tak nejak vytŕčala a bola tá iná. Dobre možno to dosť extrémne pripisujem ale mala som také pocity. Teraz sme 3 roky naspäť na Slovensku a bola som tu šťastnejšia. Tiež neviem ako to tu bude v budúcnosti bojím sa. Lebo sťahovať sa nechcem.

zuzanockamt
7. apr 2024

@annamarin Aké máš vzdelanie, koľko jazykov ovládaš/aké jazyky to sú?
Pokiaľ si úplne bežný človek, s bežným povolaním, máš deti, tak nie si pre hocijakú krajinu zaujímavý.
Všade je potrebné makať, budeš len cudzinec, netreba mať veľké oči, že hneď zoženieš super prácu, bývanie, školy pre deti. Iba ak máš veľké finančné zabezpečenie - môžeš si kupovať nehnuteľnosť, platiť súkromných lekárov, školy atď.
Dnes som tu čítala príbeh panej, ktorá sa s dospelou dcérou presťahovala do Nemecka, nemčinu moc nevedeli, angličtinu áno - tá im bola prd platná. Podradná robota, ťažko zohnať lekára. Dcéra sa vracia po roku späť na SR.

oli18
7. apr 2024

Po vysledku volieb do Ruska. Moskva je krasne rozvinute velkomesto. Slovaci tam teraz budu preferovani.

terezka1947
7. apr 2024

@annamarin
@zuzanockamt presne tak,keď sa doma nedokážeš presadiť,v zahraničí nebudeš za hviezdu.
Vždy budeš cudzinec a ten musí vždy 2x ukazat viac,ako "domorodci". A vždy bude aj tak cudzincom.
Ale šikovní ľudia dokážu tvrdou prácou niečo dokazat aj tam.
Len mám pocit,že mnoho ľudí si idealizuje cudzinu.
Stačí trošku pochodit okolité staty,resp.ststy,kt.si glorifikujeme.

kikiballa
7. apr 2024

@annamarin keď sa toto musíš pýtať na modrom koníku, tak radšej ostaň kde si.

zuzanockamt
7. apr 2024

@terezka1947 Ja som si takmer rok zažila život a prácu v cudzine. Jazyk som ako tak zvládla (doma som si myslela, že ako perfektne ho ovládam 😂😂😂), prácu sme mali, žili sme v podnájme, potraviny, oblečenie atď. lacnejšie ako u nás. Plat raz taký ako som mala doma. Nie, nevydržala som to tam. A to sme nemali deti. Neviem, čo by sa muselo stať, aby sme sa zo SR odsťahovali, asi priama vojenská hrozba, inak už nikdy. Ale nech si to každý skúsi.

janaolas332
7. apr 2024

@annamarin bože,bože tieto reči,aj tak všetci zostanú doma.

doriiis
7. apr 2024

Ako to tu už včera niekto napísal ....všetci pôjdu maximálne tak po branicku.,🤣

mima1608
7. apr 2024

@lienka.7 no keď sa musí pýtať na Koňovi, tak aj na ten Poprad nech radšej zabudne 😅

joesvk
7. apr 2024

Žila som v Česku necelé 2 roky,bolo to super obdobie. Kebyže sa mam dnes sťahovať do ineho štátu, tak Česko-je 1.voľba.

kiki68
7. apr 2024

Som v Rakusku roky ( cca 400km od sk hranice) a super.

katica06
7. apr 2024

@annamarin no zbohom, každý sem dáva statusy že balí kufre a odchádza do zahraničia a tebe nepovedia kam to idú

kofa77
7. apr 2024

nie je az taky problem, ak odidu "maminy od plotny", ktore nevedia jazyk a aj tu robia nic moc kvalifikovanu pracu, resp. pracu bez nejakych specialnych skills.
problem je odchod mladych, ktori uz na VS odchadzaju prec, ti sa malokedy vratia. ale ano, treba sa vysmievat, urazat, ale ked budete mat po 5O-tke a pojdete do nemocnice, mozno sa uvedomite, ked budete pozerat na plesnive steny a cakat na jednu sestru, aby vam vymenila plienku, lebo na vecko vas nebude mat kto odprevadit. a cakat na vymenu klbu viac ako 2 roky a na onkologicku liecbu cakat ovela dlhsie ako len hen v CR.a ked pojdete do dochodku a dostanete nejaku minimalnu davku, lebo na jedneho dochodcu bude pracovat asi tak 1,5 pracujuceho, z toho vlastne aj ta polovicka bude asi nezamestnany rom, takze nic., tak mozno tiez si nieoc poviete.
alebo aj nie. tak sa vysmievajte, ale sami sebe.

mamina7070
7. apr 2024

v cechach bude po case babis a v usa tento rok trump tak si vyber

otazka je ovladas jazyk co vies ponuknut aku mas prax podla toho sa rozhoduj

niekto2hy
7. apr 2024

Mozno nam dovolia emigrovat z politickych dovodov. https://www.europarl.europa.eu/topics/sk/articl...

pr85
7. apr 2024

Ak by som sa mal niekde presťahovať, tak asi len do Tuniska (s dobrým francúzskym dôchodkom). Tam by sa dali žiť ako kráľ. Prípadne s nemeckým dôchodkom do Turecka. Keďže pracujem na Slovensku a som maďarskej národnosti, ostávajú mi len 2 možnosti - Slovensko alebo Maďarsko.

stanulienkat
7. apr 2024

Nemusis sa nikam stahovat. Slovensko sa cele stahuje-do riti.