Divný sen so synom, ktorý je na internáte

nanda02
5. sep 2024

Dievčatá zaoberáte sa niektorá snami? Syn šiel tento rok prvýkrát na internát a mala som s ním do rána zvláštny sen. Snívalo sa mi,že je na internáte,ale v noci som videla na chodbe svetlo ktorým si svieti ak ide na záchod,čiže už mi v tom sne bolo jasné, že to asi nebude ok a bude to asi duch. Potom sa otvorili na spálni dvere a vošiel jeho duch. Ráno som mu vystrašená písala, je v poriadku ale aj tak mám z toho divný pocit. Možno som len precitlivená a možno to je tým,že som zaspávala s tým, že som rozmýšľala nad tým, že ráno pôjde sám na prax do mesta a bude ešte tma...Neviem

thereisabear
5. sep 2024

To je tým stresom a že sa oňho bojíš, nič viac.

tinqua
5. sep 2024

Sú možné rôzne výklady....niektoré interpretácie, ktoré ma napadli...Starostlivosť a obavy o syna - sny o rodinných príslušníkoch, najmä o deťoch, často odrážajú tvoje podvedomé obavy alebo starostlivosť o nich. Duch, ktorý vstupuje do miestnosti, môže byť projekciou tvojich obáv o jeho bezpečnosť, budúcnosť alebo zdravie, najmä ak máš pocit, že ho nemôžeš ochrániť pred všetkými životnými výzvami. Nevyriešené emócie alebo napätie - ak je medzi tebou a synom nejaké napätie alebo nevyriešené problémy, sen by mohol symbolizovať túto vnútornú dynamiku. Duch by mohol predstavovať tvoj pocit, že niečo "visí vo vzduchu" medzi vami, niečo nevypovedané alebo neuzavreté....Prepojenie s minulosťou - ak bol tvoj syn v sne duchom, môže to symbolizovať, že máš obavy o jeho prechod do novej fázy života, napríklad dospievanie alebo samostatnosť. Duch môže reprezentovať zmenu alebo prechodné obdobie, keď sa mení tvoj vzťah k nemu, či už z detstva do dospelosti alebo z inej významnej fázy života....Tvoja vnútorná starostlivosť a ochrana - syn v sne môže odrážať aj tvoju potrebu ho ochraňovať. Vidieť ho ako ducha by mohlo naznačovať, že sa cítiš neschopná ho dostatočne chrániť alebo sa obávaš, že nad ním strácaš určitú kontrolu, hlavne ak prežívaš obavy o jeho emocionálny alebo fyzický stav....celkovo tento sen môže byť odrazom tvojho silného materského vzťahu a emócií, ktoré s tým súvisia. Duchovné prvky môžu byť spôsobom, ako tvoje podvedomie spracováva tvoje obavy, starosti alebo pocity zmeny v živote tvojho syna.

nanda02
autor
5. sep 2024

Asi to bude tým strachom o neho a tým, že už to nie je to moje malé chlapčiatko,ale stáva sa z neho samostatný človek. Pravdupovediac ten jeho odchod na internát prežívam ja horšie ako on😆

tinqua
5. sep 2024

Chápem, že je pre teba veľmi ťažké vidieť, ako tvoj syn odchádza na internát. Tvoje pocity sú úplne prirodzené..... svet okolo teba mení a ty sa musíš prispôsobiť novým podmienkam. Zatiaľ čo on sa teší na nové dobrodružstvá a príležitosti, ktoré mu internát ponúka, ty prežívaš obavy a nostalgiu za tým, čo bolo. Na jednej strane, pre tvojho syna je to nový začiatok, plný nádeje a očakávaní...zažíva vzrušenie z nových skúseností a výziev, ktoré pred ním stoja, ale zároveň môže cítiť aj strach z neznámeho a neistotu, ako sa zorientuje v novom prostredí. Z druhej strany, ty prežívaš zmiešané emócie....pýchu na jeho pokrok a obavy z toho, ako sa mu bude dariť. Tvoje srdce je rozdelené medzi radosťou z jeho rastu a smútkou za tým, že sa od teba vzdialil....je to ako prechádzať mostom medzi minulým a budúcim, kde sa musíš zmieriť s tým, že sa veci menia, ale zároveň sa tešiť na nový smer, ktorým sa váš vzťah bude vyvíjať...je dôležité si uvedomiť, že tieto pocity sú súčasťou procesu, ktorý obaja prechádzate. Tvoj syn sa učí, ako byť samostatný, a ty sa učíš, ako ho podporovať z diaľky....tvoj podiel je neoceniteľný a tvoja podpora mu bude stále k dispozícii, aj keď bude ďaleko. Všetko je v poriadku. 🙂

hoffmanka
5. sep 2024

Netreba zbytočne za tým hľadať niečo iné, príliš ťa ťo len stresuje. Vážne, sny sú odrazom toho, čoho sa bojíme, čo si prajeme alebo toho, čo sa nám stalo v priebehu dňa. 🙂 Nerieš to.

janinamojka
5. sep 2024

@nanda02 ojoj....úplne ta chápem.. dcéra mi odišla na internát.. Tie obavy a strach ,pochopia iba matky💞