Divná móda

mareri
28. sep 2021

Ahojte všetci. Dnešna moda mi prijde velmi divna, oblečenie male ako na babiky (pritom nosim XL) a v žiadnom obchode sa mi nič nepači. Kde si nakupujete oblečenie?

bublanina1
28. sep 2021

@mareri súhlasím ...dosť divná móda....ja nosím 38-40ale ťažko niečo pekné kúpim....

stanulienkat
28. sep 2021

Mne naopak. Oblecenie ako pre hrochy. Neviem najst normalnu velkost.

mimuska125
28. sep 2021

@mareri ahoj vazne ja jedine skušam nakupovať cez internet alebo sem tam tráfim nieco pekné v Reserved ale vážne ta dnešná móda. Ked vidim tie mladé dievčatá čo maju na sebe mam dosť. Možno už neviem čo je moderné 😀

sandyan
28. sep 2021

Ja to mam tiez naopak,vsetko je visiace ako vrece😀

maggie1978
28. sep 2021

Tiež sa mi zdá že všetko akési veľké, široké, a celkovo zvláštna móda. Nevedela som si nič vybrať, nič sa mi nepáčilo...😔

anickaaa6aaa
28. sep 2021

ja mám v poslednej dobe tiež problém kúpiť niečo vkusné čo by sa mi páčilo. strihy sú divné.. veľkosti každý obchod inak... takže nákup cez net je pre mňa kríž... tričká sú kadejakými nápismi alebo teraz moderné.. tak crop... som už z toho na nervy :(

katarinaba
28. sep 2021

Ja som si v poslednom case zvykla kupovat z bazara. Mam overene dve predavajuce, ktore dost casto nahadzuju, maju moju velkost a "moj vkus". Uz viem co mi pride, maju krasne nafotene. Nikdy som sa neobliekala podla mody, ale podla toho, co sa paci mne a v com sa citim dobre.
V obchodoch som si uz velmi davno nic nekupila. A ked, tak radsej cez net kupim, nech doma v pohodli vyskusam, pokombinujem. Ak sa mi paci, necham, ak nie vratim.

abbey1
28. sep 2021

V dnešnej dobe je taký neskutočný výber a toľko obchodov rôznych cenových kategórií. Nie je možné, aby si človek nevedel vybrať podľa vlastného vkusu.
Možno by som popracovala na zmenšení veľkosti. XL je predsa len už príliš. Ale i také ženy vidím vkusne oblečené.
Čiže skôr je dôležité nájsť svoj štýl a k tomu obľúbený obchod.

unicornlady
28. sep 2021

Ja som zvykla napr. svetre v Kenvele také jednoduchšie nakupovať (len teraz akoby nebolo Kenvelo, ale len tá značka Le Cooper a Time out, čo sú podstatne drahšie), potom v Emmsi (ale tie svetre sú jednej veľkosti, takže dosť často malé).
A potom sa mi skôr podarí v nejakej dedine v schovanom obchodíku nakúpiť.
Kedysi som v Terranove občas vedela nájsť, ale v Nitre zrušili.
Teraz strašne krátke je všetko, široké a krátke po pupok (ale tak je to už asi 3 roky)

falbala132
28. sep 2021

ja som akurat vcera obdrzala zasielku z HM, kde nakupujem roky velkost S alebo 36 a vzdy mi to sadlo. a tu zo vcera idem celu vratit, 36-ku nezapnem v pase a kosela velkosti akoze S je jak po mojom dedovi, ako take XXL-ko. neviem co sa to deje.

elysiacik
28. sep 2021

Mám pocit, že teraz veľa vecí sa vracia, stretávam dievčatá vo veľkom oblečení, vo zvonových nohaviaciach, ja teda som si na seba niečo pekné nekúpila už ani nepamätám.

maggie1978
28. sep 2021

@falbala132 presne !!! Bola som v šoku, keď som si minulý týždeň v H&M skúšala rôzne rifle veľkosť 36 a boli mi tesne! Ledva som ich zapla. Pritom váha stále rovnaká, 36-ku nosím už roky rokuce, a mám aj staré rifle z HM 36 a oblečiem ich normálne.... Tak nechápem 🙉

mareri
autor
28. sep 2021

suhlasim, je to všetko divne. Včera som bola v ocbhode a polovica veci boli teplaky, mikiny, velke svetre ako po mojej prababke, topanky na šialenej podražke. Rychle som sa otočila a išla preč.Ono nie j eproblem kupit oblečenie vo velkosti XL, problem je kupit pekne oblečenie. Niekedy mam pocit, že nastala teniskovo teplakova moda :(

asia83
28. sep 2021

@stanulienkat Presne. Všetko také rozgajdané, veľké. Žena v tom nepôsobí žensky, ale vyzerá, akoby si práve odskočila z gauča. Veľmi treba hľadať, keď si chcem niečo pekné kúpiť.

asia83
28. sep 2021

@mareri So stočeným copom hore. Ja si robím taký “účes”, keď sa idem sprchovať.

mareri
autor
28. sep 2021

@asia83 presne tak! 🙂))))

abbey1
28. sep 2021

@mareri Osobne nemám žiadne tepláky a žiadnu mikinu. Skriňu mám plnú šiat. Obchody sú plné krásnych ženských šiat.

janetinka27
28. sep 2021

@mareri v niektorych obchodoch ako napriklad orsay si mozem kupit iba satku na krk alebo nausnice. v mojej velkosti tam nemaju nic. nakupujem obycajne v c&a, lindex, bonprix a niektore veci mam z tchibo.

nevenka
28. sep 2021

@abbey1 co je prilis? Staci, ze ma zena vacsie prsia a hned si kupuje cislo 42 a pri tom nie je tucna. Ale tie vacsie cisla su potom velke na pase napriklad. Tak to vyzera ako vrece.

matabb73
28. sep 2021

@mareri neviem aký štýl nosíš, ale ja si väčšinu veci objednávam z Tchibo. Mne ten štýl vyhovuje a aj veľkosti mávajú aj pre silnejšie ženy. Nosim veľkosť 44 a nohavice 44 mi sedia ako uliate. Tričká si kupujem M, tie bývajú väčšie. Aj spodné prádlo si tam objednávam, majú dobrú kvalitu. Mala som rada aj Camaie, či ako sa to píše, ale ten obchod u nás zrušili.

nevenka
28. sep 2021

@mareri ale inak aj tie teplakoviny, latky, myslim, su krasne, elegantne. Nasla som krasne, aj mam kupene, len nemam cas si usit a mam nekonfekcnu postavu, velmi velke prsia a aj strihy musim upravovat. Ja som kupila teraz veci z Bonprix, idem 3/4 vratit. Tricka nejake basic kusky, mam 36/38, v tom som ako hurka po porode, okaaa, kupim vacsie. A ono je to cele nejake velke, kopa latky mi trci vzadu na chrbte a cez prsia mi to taha tak ci tak. Ako na chlapa. Mam strih so zasevkami a fakt si nemam co obliect, tak musim sa nejak prekonat a ked bude drobec spat, tak skusit. Mozno mi to bude trvat tyzden. Ale bude daco pekne. Lebo fakt je to zufalstvo.

unicornlady
28. sep 2021

U nás zrušili Tchibo aj Camaieu v Nitre.

anika
28. sep 2021

@mareri a co take znacky ako s oliver, tom tailor, esprit, street one, vyzeraju dobre, prepracovane strihy, ceny primerane

lenka2710
28. sep 2021

@mareri ja som to do teraz neriešila, ale ako začala chodiť mala do školy, tak kukám po tých mladých babach a ja neviem, či ja som stará už alebo co, ale všetky vo veľkých vytahanych mikinách, zvonovych nohaviciach, rozgajdanych tričkách, to fakt je teraz taka móda??
Inak ja mam dobru skúsenosť s bonprixom, aj šaty aj tričká, svetre, mikiny, všetko mi doteraz sadlo až na pár ks, ale tam bol skôr problém blbý strih, ale ja neviem, bola som síce naposledy po obchodoch v lete, ale ja som si nič nekúpila, ozaj nič! Bud ozaj starnem alebo neviem 😂😂

kiki68
28. sep 2021

@mareri no neviem, u nas maju vo Velden vsetko z Talianska a teda pekne veci. Furt tam cosi kupim. Hlavne celkom dobre ceny. Jedna pani tu ma taky butik, cenovo tak do 50eur Max za jednu vec a super. Asi zalezi kde clovek je. Ja som sa jej pytala, ze odkial to vlaci a ona ze priamo Taliansku produkciu

abbey1
28. sep 2021

@nevenka 42 nie je XL. A nie, ani obézna žena nemusí byť oblečená ako vo vreci.

nevenka
28. sep 2021

@abbey1 no niekedy je, vetrovku mam XL, napriklad. Z Lidla nosim M, saty na svadbu som si kupovala z Bonprix 40/42.
Otazka je, co si predstavime pod XL, lebo tieto cislovania dnes, to nema ani hlavu, ani patu.
No nemusi byt ako vo vreci, ale dnes ta moda je taka, ze fakt kratke, este ked ma zena vacsie prsia, tak sa to zoberie na ne a je to o to kratsie. Bez zasevkov veci,...vrecoidne...
Ked som zhanala na tu svadbu saty, tak som v niektorych obchodoch nezapla 44, mam este po porode kila navyse, ale obezitou by som to nenazvala. Zufalstvo to bolo. Proste ja sa na to pozeram z toho pohladu, ze som nizka s velkymi prsiami a oblecenie nenozem mat oversize, lebo vyzeram ako strasiak do maku a velkost, ako keby som mala 80 kilo. Co teda nemam...Tak kazdy ma na to iny nazor a zavisi to od konkretnej postavy...🤔😊

matabb73
28. sep 2021

@abbey1 XL je vo veľa obchodoch 42, napríklad Orsay. Ja som 44 a často musím pozerať XXL.

abbey1
28. sep 2021

@nevenka A od predajne a značky, ktorú vyberieš. A teda skutočne nie je problém kúpiť pekné šaty aj na veľké prsia. Ja úprimne nechápem túto debatu, že teraz je taká móda.
Čo sa mi páči, to si oblečiem.
A tvrdiť, že veľkosť 44 nie je obezita či aspoň slušná nadváha. Nuž, neviem. Ale každý si to ospravedlňujeme svojsky.
A v dnešnej dobe ,s týmto množstvom obchodov tvrdiť, že sa pevná žena má problém obliecť? ;)

simca06022011
28. sep 2021

No oblečenie je kapitola sama o sebe.. Bud športové alebo take divne veci. Materiály nic moc... Ale take topánky, to je vec... Ja so nedokazem kúpiť topanky, uz ani tenisky... Vsetko take lacne handrove haraburdy na 4 pouzitia s divnymi podrazkami🤷🏻‍♀️ hlavne nech su co najkriklavejsie 😄
Ja som roky nakupovaka uz len v s.Oliver ale bola som pred par tyzdnami a normálne som bola zhrozene, nemali ani len jedno tricko. Cize ja mam najnutnejsie kusy napr z tchibo, niekedy bonprix... Skusala som aj online od roznych znaciek objednat ale nic moc. Sem tam orsay mal nieco pekne....