Dioptrické okuliare - bodky na sklách

nikka055
2. jún 2023

Dobry, mam nove vlastne prve okuliare 😊 čistým ich normalne handrickou na okuliare ale teraz som si vsimla ze mam na nich akesi flaky,ktoré nejdu nijako vycistit skusala som aj prstom a nieje to ani z jednej strany..pripada mi to akoby to bolo vo vnutri skla ....viete mi niekto poradit co s tym 🙈😊 dakujem

miriam11
2. jún 2023

@nikka055 vymeniť

januska12323
2. jún 2023

Skús jarou a teplou vodou, keď sú vnútri skla tak reklamuj.

taktotedanie
2. jún 2023

Kde ste si dali robit okuliare?

nikka055
autor
2. jún 2023

@taktotedanie mania optika

taktotedanie
2. jún 2023

@nikka055 chodte naspat nech vsm to vycistia laserom alebo reklamovat

terezka1947
2. jún 2023

Nové znamená čo?koľko ich nosíte?striekate lak na vlasy?nenechali ste ich na palubovke?niekde za sklom?
Keď ich máte iba pár dní, reklamovať.
Okuliare sa nikdy neutieraju nasucho handričkou,vždy sa najprv musia aspoň opláchnuť vodou,naj je ich umyť pod prúdom teplej vody s klasickou jarou. Prip.aspon nastriekat čistiaci roztok a tak handričkou utrieť,ani vlhčené utierky nepoužívať. Zničia sa skla tými mini čiastočkami prachu a po pár mesiacov vidieť narušenie povrchových úprav.

pallacinka29
2. jún 2023

@nikka055 okuliare cistit len jarovou vodou. Prip. existuje takato “dizajnova vychytavka”: https://eyeshaker.com/en

nikka055
autor
2. jún 2023

@terezka1947 mam ich 2t, ak sa niekde chystam tak okuliare nemam na ociach az ked odchdzam si ich davam cize lak na vlasy to nebude...autom nejazdim nemam auto ...cistym ich tak ze dychnem na ne a tou handrickou pretriem cize nie uplne na sucho 🤷‍♀️

terezka1947
2. jún 2023

@nikka055 je to na sucho. Vy musíte najprv vodou opláchnuť to,čo na sklach je. Tým,že dychnete,iba rozotierate namokro tie všetky mikroprachy.
No a keď používate lak na vlasy,máte okuliare položené niekde,kde na ne ten lak "padnúť"?
Lebo ak striekate lak a okuliare máte pred sebou,ten lak sa na ne dostane.
Ale išla by som do optiky. Po 2t.nemaju byť aké bodky. Keď budú z laku,vyčistia ich niečím na báze alkoholu.
Alebo je to výrobná vada a tiež to vyriešia.

nikka055
autor
2. jún 2023

@terezka1947 okuliare mam v izbe, lak pouzivam v kúpeľni

terezka1947
2. jún 2023

@nikka055 čiže sme všetko eliminovali,tak... reklamovať.

betulienka79
5. jún 2023

pokiaľ sú v záruke, tak by som šla reklamovať ........mne sa to tiež stalo, ale už po záruke......pravdepodobne sa poškodila tá fólia, čo je na sklách (mne sa to poškodilo pravdepodobne od horúcej vody - a to nosím okuliare viac než 30 rokov - teraz 1x sa mi to stalo)