Dieťa má kiahne

sida456
13. mar 2019

Dobre ráno. Syn 4 ročný dostal na kiahne len kvapky fenistil. Žiadny puder 🙈 nechcela mi ho predpísať že ten pupak musí dýchať 🙈 len maly sa stále škriabe a tato noc bola hrozná 🙈 stále sme boli hore ja kvôli tomu že som ho počula jak si to cez pyžamo škriabe a on preto že ho to svrbelo. Ani Vám nedala puder ? Ako ste to riešili vy ? Dakujem

marthuska
13. mar 2019

Betadine potierat, bkomplex na hojenie, paralen na zníženie teploty

pribinak
13. mar 2019

Puder sa uz nepoužíva. Kup si v lekarni mlieko Tanno Hermal a hypermangan.

hettinka
13. mar 2019

@sida456 puder sa už našťastie nedáva, len to pod tým mokva a zle sa hojí.
Skús ho 1-2x za deň oplachnut v slabom roztoku hypermanganu, dostaneš v lekárni a ten fenistil. Od teploty paralen.

sida456
autor
13. mar 2019

@hettinka našťastie nedáva ? Veď nás všetkých ako malých pudrovali 🙈🤷‍♀️

pavucikvet
13. mar 2019

@sida456 a niektorí doteraz majú nepekné jazvy...Tak ako ti baby pisali.. okupat v slabom roztoku hypermanganu, lahko vysusit, fenistil a paralen.

mondolina
13. mar 2019

Moje dieťa malo kiahne pred mesiacom, potierala som s Tantum Verde, a keď svrbelo tak dithiaden, plus Bkomplex, c vitamín, iné nič

anesim
13. mar 2019

Ja som aj potierala tantum verde, zelenym. Chladilo to a nesvrbelo ju to tolko.
A puder sa da aj kupit

lea202
13. mar 2019

No ak by si veľmi chcela púder ti predajú aj bez receptu ale ako baby píšu tak sa to už teraz tiež moc neodporúča

sense
13. mar 2019

Skor kratky kupel tanno hermal je, super al aj ovsennt je na upkojonie ako tekuty puder...je aj pena proti skriabaniu...ak ma teplotu paralen, a pomoct mozu aj fenistil kvapky...

To ze nas natierali pudrom neznamena ze to bolo lepsie... ja osobne som sama jazva,mala som, razsi priebeh...

Ked mala pred vyse rokom dcera ta mala lahky priebeh aj ked vyrazok vela ale nema jedinu jaxvu a nicim sme ju nepatlali len kratke kupele robili a raz al dva krat dali fenistil

miska_kal
13. mar 2019

vies co, mne sa na kiahne osvedcilo tantum verde, to zelene. celkom to kiahnu zachladilo a potom to tak nesvrbelo. mam to vyskusane sama na sebe. lahko sa aplikoval aj do vlasov a musim si zaklopat, celkom rychlo mi aj presli. este som sa kupavala aj v hypermanganovom roztoku

renatka100
13. mar 2019

@sida456 bolo zistene ze zlozky v pudre su karcinogen ☹ odporucam - telo sa nesmie zachladit - rychly teply kupel v kokosovom oleji, borakovom...teple oblecenie. Vela c vitaminu a b vitaminu a vela troezlivosti - drzim palce

bobulka109
13. mar 2019

@renatka100 o tom karcinogene pocujem prvykrat, tekuty puder nie je nic ine iba tekuta suspenzia oxidu zinocnateho, cize karcinogen asi tazko, to by potom bol aj sudocrem, bepanthen apod., ktore ho obsahuju, som dermatolog, takze by som to pocula, jazvy po kiahnach zostavaju kvoli tomu, ked ten pluzgier je ulozeny hlbsie, strhne sa, tak sa takto zhoji, ak je ulozeny nad tzv . bazalnou membranou tak jazva nema preco vzniknut, tanno hermal tiez nie je nic ine ako tekuty puder, niekto si to mozno myli s obycajnym zasypom, ten sa neodporucal kvoli moznemu vdychnutiu ciastociek, pri kiahnach sa vo vseobecnosti odporuca symptomaticka liecba, kiahne susit, antihistaminika proti svrbeniu, antipyretika pri zvysenej teplote

pokemonkaa
13. mar 2019

my sme mali kiahne pred 2 rokmi a okrem fenistil kvapiek sme natierali emulziou, ktoru nam odporucila detska lekarka, je volno predajna. chlapci nemaju ziadne jazvy. mali aj vysoke teploty, na tie som davala paralen. Emulziu sme mali tuto:
https://www.pilulka24.sk/tanno-hermal-lotio-emu...

lubik87
13. mar 2019

@sida456 potierať tantum verde podávať fenistil prípadne dithiaden ale to si odkomunikuj...žiadne pudre..pupaky budú mokvat dlhšie sa hojiť...tantum verde výborne pomáha
A veľa piť vody a vit c .

janulka2811
13. mar 2019

Na puder netreba predpis do lekarne 😊 natieraj aj s alpou zried.Nepocuvaj dr v takychto veciach.
Moja mala bola tak natierana,ze kade isla iba sa puder za nou sypal 😂

ucholacik
13. mar 2019

Syn ma tiez kiahne a nam sa osvedcila obycajna alpa+fenistil.Kiahne rychlo vyschli a cakame len kym sa stratia aj chrasty.Celkom dobry priebeh sme mali

hettinka
13. mar 2019

@sida456 no a koľkí majú jazvy...

marthuska
15. mar 2019

Aano tanno hermal je super