Dezinfekcia po Covide-19

16. sep 2022

Ahojte. Hádam ma nevysmejete, ale ja by som najradšej vypucovala a vyprala hádam všetko. K veci: sme doma Covid pozitívni. Ja už už budem rodiť, takže čoskoro budeme mať doma novorodenca. Chcela by som vedieť, čo všetko ste doma dezinfikovali po covide? Také že periny, obliečky, deky, uteráky, kľučky, vypínače, podlahy to mi je jasné. A okrem toho? Najradšej by som vyprala všetko, ale to už zjavne nestihem. Ako ste to riešili vy? Najmä kvôli bábätku. V spálni sme mali už všetko prichystané pre babätko. Vetráme denno-denne.
Ďakujem pekne za odpovede. Prosím Vás posmešné komentáre si nechajte.

petamich
16. sep 2022

nic, upratala som ako obvykle, ziadne dezinfikovanie nicoho, vymenila postelnu bielizen a uteraky a hotovo 🙂 a to sme mali covid a doma male 9 mesacne dieta, virus predsa bez hostitela neprezije, takze akekolvek prehnane opatrenia su zbytocne 🤷‍♀️

uhnakova
16. sep 2022

Ja som nedezinfikovala nič. Prezliekla som postupne periny a oprala uteraky a osusky. Vírus mimo človeka prežije krátko, rádovo hodiny.

autor
16. sep 2022

Ďakujem vám baby ... aj muž mi povedal, že to preháňam 🙂

autor
16. sep 2022

Ale radšej sa spýtam, ako mám niečo zanedbať 🙂

dankanka
16. sep 2022

Klucky by som umyla a inak ako baby vyssie...

matkahelka
16. sep 2022

covid sme mali na jar, ked mala mladsia 3 mesiace. upratovala som pred covidom, cez covid a po covide vzdy rovnako. ziadne dezinfekcie sa nekonali. covid nepovazujem za tyfus ani mor.

elizabet173
16. sep 2022

je to zbytočné, na povrchoch sa vírus drží krátko, ja som nedezinfikovala vôbec nič

autor
16. sep 2022

@matkahelka som rada, že je to takto...horšie by bolo ak by som niečo zanedbala ...skôr toho som sa bála 🙂

jaskolka
16. sep 2022

Mali sme covid, keď mal syn 3 mesiace. Nedezinfikovalo sa vôbec nič, okrem ruska pri dojčení takisto nijake opatrenia som nerobila. Syn absolútne zdravý, potom bola asi o pol roka pozitívna babka, takisto nič sme nerobili, ani rusko už nikto nenosil. Skratka vírus, a hotovo.
Nikto iný nič nechytil.

merlinja
16. sep 2022

ja som okrem, toho čo si písala, oprala aj paplón a vankúš.

uhnakova
16. sep 2022

Inak bábätko bude mať protilátky proti covidu od teba a nejakú dobu mu vydržia, ak budeš kojiť, tak ešte dlhšie vydržia. V podstate si mu zabezpečila imunitu na tento variant covidu.

andrea_82
16. sep 2022

Po mojom prvom prekonani som dezinfikovala vsetko to, co si napisala. Ked sme ho mali doma druhy raz, tak uz som nedezinfikovala nic.

autor
16. sep 2022

@merlinja áno áno to sa chystám, mali sme horúčky a treba to vyprať

autor
16. sep 2022

@merlinja ďakujem

autor
16. sep 2022

@uhnakova naozaj? To som nevedela...ďakujem pekne 🙂

matkahelka
16. sep 2022

@uhnakova toto vobec neplati pausalne. u kazdeho sa tvoria protilatky inak. aj sabaka to mal na profile, aj mne to moj gynekolog vravel. babatko nemusi mat ziadne protilatky - ani po prekonani ani po ockovani. a obzvlast pri omikrone, kde sa netvoria takmer ziadne protilatky a ludia ho maju aj po mesiaci ci dnoch znova

autor
16. sep 2022

@matkahelka ďakujem za objasnenie...budem sa potom ešte informovať v pôrodnici ...hlavne nech je zdravé

akinom0077
16. sep 2022

Nie ze po covide ale po kazdej chorobe ci uz chripke angine, prechladnuti, kasli a pod hoc aj jedneho clena domacnosti robim velmi dokladne upratovanie so Saytolom, plus vymena a vypratie postelneho pradla na vyssej teplote, a dokladne vetranie

katulienkax
16. sep 2022

@akinom0077 a možno preto toľko choriete

lindusss2016
16. sep 2022

Nebola som v tvojej situacii, ale mna by ani nenapadlo doma dezinfikovat 😃 pri virusovych ochoreniach max pustim do difuzera nejaky silnejsi esencialny olej, na covid sa osvedcil napr.klincek, alebo oregano. Ale povrchy urcite dezinfikovat nemusis. Kym sa vratis z porodnice, virus davno nebude zit na povrchoch a ak by aj, tak novorodenec doma nic nechyta 😃 a ty si aj tak budes umyvat ruky, ked budes s babom manipulovat. Nestresuj, daj sa do pohody, vyliec sa a uz sa sustred len na porod, vsetko bude ok ♥️

autor
16. sep 2022

@lindusss2016 ďakujem pekne a ja som sa fakt bála, že čo mi tu poviete, ešte že budem za nejakú humusáčku, takže som v podstate rada, že len stresujem...zastihlo ma to žiaľ v najnevhodnejšom čase, v nedeľu mám totiž termín...

autor
16. sep 2022

@lindusss2016 a to s tým difuzérom je skvelý tip...ďakujem, určite to vyskúšam 🙂

lindusss2016
16. sep 2022

Len ked uz budes mat doma babatko, tak s difuzerom opatrne 🙂 resp.v izbe, kde bude, vobec nezapinat. Zacat najskor od pol roka 😊 a aj to postupne.
A zahumusacku urcite nie si 😃 prehnana dezinfekcia moze viac uskodit ako pomoct, chapem, ze toto je vynimocna situacia, ale neboj, babatko nemusi prist do sterilneho prostredia. Sustred sa najma na seba teraz, nech si zdrava a nech mas hladky priebeh porodu, potom uz bude vsetko ok. V nemocke ostanete tri dni a kym sa vratite, tak uz doma po covide nebude ani stopy 😁

optame
16. sep 2022

Pradlo postelne,uteraky periem s dezinfekciou na 90tke. Zubne kefky, kvapky do kosa vyhadzujem a ostatne ako vypinace,klucky iba orebehnem dezinfekciou.
Ale ako uz spominali, babo bude mat protilatky od Teba a ostatne nech operie manzel pokia budes v porodnici 😉 drz sa 🙂

babulkomale
16. sep 2022

Nechala som si poradit od kamaratky lekarky.
Ale spytala som sa jej az ked som vystriekala Sanytolom aj steny v izbe kde lezal manzel, kym ho vzali do nemocnice. Nebolo to treba az tak.
Vsetko co pises som urobila...ale skor pre dobry pocit.

zelenejablcko
16. sep 2022

My sme mali covid aj s malym 2 mesacnym, a teda specialne sme potom uz nedezinfikovali nic. Ale svokra mi vtedy vravela o takej nejakej lampe/svetle, ktore sa da do miestnosti, necha sa nejaky cas svietit a vydezinfikuje vsetko. Kebyze mam priniest domov po cerstvom covide novorodenca, tak by som skusila cosi take, len neviem ako presne sa to vola.

sszuzu8
16. sep 2022

Sprej sanytol na kľučky stoly nabytok a deky a periny som menila každý deň

danyelia
16. sep 2022

Ahoj, absolútne nič, normálne bežne som upratovala 🙄

autor
16. sep 2022

@lindusss2016 ďakujem pekne si veľmi milá 🙂

autor
16. sep 2022

@zelenejablcko áno áno to je ten žiarič čo spomínali babyz používajú to v nemocnici na dezinfekciu, ale to už mi príde príliš ani neviem odkiaľ by sme niečo také zohnali...ale vetráme dosť a manžel vetrá až prehnane, takže to určite odvetrá kým budeme v pôrodnici