Depresia zo seba

sgp
30. júl 2018

Ahoj, mám 23, ukončenú výšku, snúbenca. Zdalo by sa, že mám byť šťastná. NIE SOM. Nechcem pvoedať, že nenávidím svoje telo, to by bolo viac než cítim. Proste sa za seba hanbím. Hanbím sa za to ako vyzerám, hoci sa snažím a postupne aj znižujem váhu. Hanbím sa za moje prsia, ktoré odjakživa "milovali" gravitáciu a nikdy nedržali. Nosím košík D, ale keď zložím podprsenku, mám pocit, že prsia mám v polke brucha, zvesené, zvädnuté, akoby prázdne. Je mi z toho zle. Vlasy sú zle celé ZLE.

merkelica
30. júl 2018

Ak mate podozrenie na depresiu, chodte na psychiatricke vysetrenie. Psychiater vam odporuci liecbu, v pripade ze sa potvrdi, alebo psychologa, v pripade ze mate len narusene sebavedomie

nika898
30. júl 2018

@sgp ahoj normalny stav. Musis sa zacat pozerat na seba z ineho uhla. Snazis sa sebou nieco robit ale ide to pomaly a to ta depta. Mozno to bude zniet odomna blbo a hlupo ale ak su prsia jediny problem tak si ich daj spravit. Dohodni sa so snubencom a dnes sa daju kupit aj na splatky. Tiez si ich chcem dat spravit ked dokojim tiez mam z toho depky a manzel ma v tom podporuje. A co sa tyka postavy ta sa da spravit dietov a cvicenim ale prsia zial nie. Drzim palce 😉

zuzinapipina
30. júl 2018

@sgp nevazis si samu seba, pravdepodovne ti bolo v detstve velmi ublizene, alebo si bola ponizivana a to ti vytvroilo blok, vinis sa zato, ze ti niekto ublizil a preto sa nenávidíš. Mnohe zeny zajefaju svoju bolest duse jedlom. Skus si precitat knizku od doreen Virtue- https://www.martinus.sk/?uItem=42285
Najdes ju aj na ulozto v pdf

lindusss2016
30. júl 2018

Chod ku kadernicke, ked je sikovna, da do poriadku akekolvek vlasy. Podprsenky kupuj v obchodoch so spodnym pradlom, kde sa predavacky vyznaju, ziadne cinske llacnoty. Spravna podprda tvoj minus zmeni na prednost. No a vyzliekat si ju staci len doma a frajer je s tvojimi priami zjavne spokojny, kedze si jeho snubenica. Ale ak sa chces citit lepsie, kup si na volnocasove vecerne aktivity nejaky pekny korzet. Su to drobnosti, sle kym schudnes, pomoze

asia83
30. júl 2018

@sgp Keď budete mať dieťa a milujúceho manžela, budú sa vam tieto problémy zdať smiešne. Porodenie dieťaťa brutálne zvyšuje sebavedomie. Vydržte.

lindusss2016
30. júl 2018

@asia83 s tymto celkom nesuhlasim, ja som taketo pocity mala zo svojej poporodnej postavy a aj som kvoli tomu manzela odmietala, aj ked on o mna zaujem mal

asia83
30. júl 2018

@lindusss2016 Ale to je normálne. Ja som to myslela všeobecne, porodím dieťa=zvýši sa mi sebavedomie. Väčšina žien má hroznú postavu po pôrode, ono sa to upraví. Ja som dokonca bez chudnutia vážila po cca polroku menej ako pred tehotenstvom. Vyššie sebavedomie, že ste dokázali priviesť na svet zdravé dieťa=menšia potreba prejedania sa. Všetko ide zo psychiky, aj väčšie množstvo prijatej stravy. Žena po pôrode pozerá viac na dieťa než na seba, nerieši sa tak. Aj tak som to myslela.

lindusss2016
30. júl 2018

@asia83 bo toto sa mi podarilo az po druhom porode, po prvom to bolo cele zle, nechudla som vobec a citila som sa hrozne.

bubblegum7
30. júl 2018

Kazdy mame nieco je normalne ze obcas clovek so sebou nie je spokojny. Tvoje prsia nikto okrem teba a tvojho priatela nevidi v skutocnosti ake su takze zbytocne sa trapis aj ked ta viem pochopit lebo ja som sa trapila z toho ze ich mam male a este ked sa niekto vysmieval tak celkom. Odmalicka sa mi smiali pre nos nehovorim ze som s nim uz spokojna ani neuvazujem ze si ho dam spravit ale nejak mi to prestalo vadit a este som si tam dala piercing cim som mozno na neho este viac upozornila kazdy sme nejaky. Som stihla po dvoch porodoch cca 50 kg ale uz mam aj zilky naznaky celulitidy a to mam len 24. Nie su to uplne najpodstatnejsie veci ale viem ze ked na to poukazuje okolie tak to zaboli a prerasta do depresie. Liecila som sa na depresiu viem co to je. Mala som ovela horsie stavy ty si v stadiu kedy ti je lahko pomoct skus psychologa nech to posudi mozno to nebude hned na psychiatra podla toho ako bude tvoja psychika a sebavedomie spolupracovat. Drzim palce zvladnes to si silna ved si zena ☺️

oila
30. júl 2018

Tento problem mame mnohe, aj ja mam dni kedy sa kuknem do zrkadla a placem a na druhy den, ked sa na to vyspim, pekne sa obleciem a uz sa citim uplne inak. Niekedy tie chvilky pridu na kazdu z nas. Ja som sa kedysi nemaala rada, ale riadim sa uz nejake roky vetou "Ako ma moze mat rad niekto iny, ked ja sama sa nemam rada?". Odvtedy som veci rapidne zmenila a je mi lepsie 🙂

sgp
autor
31. júl 2018

Ahojte, u mňa je asi ten problém, že celý život som aj rodičom musela dokazovať, že haló máte aj druhé dieťa a tiež za niečo stojí.....nejak ma nik neviedol k tomu, že si mám samú seba vážiť, skôr som počúvala veci ako pozri na svoju sestru, alebo že som bola nechcená, že som im zničila život a pod. ..... od mala si proste nezapadala do rodiny... rodičia sa mali len k staršej sestre a tak je to aj teraz..... je mi proste ťažko na svete.... aspoň to tak cítim, že všetko si musím doslova sama vybojovať.... ako nemám chuť sa zabiť ani nič také... len proste cítim obrovské sklamanie a bolesť.... viem, že mám úžasného priateľa, že stojí pri mne, zastane si ma.... napriek všetkému sme obaja tzv. čierne ovce rodiny a ja som dúfala, že keď sa ku mne nemá moja rodina, možno budem mať aspoň tú jeho.... žiaľ neviem kde je to horšie.... mám pocit, že celý svet mi stojí na nejak úzkej špajdli a ja len čakám, kedy sa všetko tak pokazí, že nebudem vedieť čo ďalej....poznám sa a viem, že sa otrepem zo všetkého a vždy pôjdem ďalej.... nech sa stane čokoľvek, len sa proste takmer stále cítim ako taký zbytočný kus neforemného mäsa, ktorý zaberá na tomto svete miesto niekomu lepšiemu...

pieksamaki
31. júl 2018

@sgp
každý človek je dolezity....máš mladý vek....A je to obdobie možno aj hľadania....O svojej hodnote sa dozvieš svojimi životnými skúsenosťami....Ak ťa rodina nemusela až tak extra....zober to teraz ako pozitívum,...A slapes si svojou cestou....buď hrdá na svoje činy,rozhodnutia, konania,to si ty....
niekedy to býva naopak....A držím palce

micuss06
3. aug 2018

@sgp napíš mi mail: sabina.almaska@gmail.com

rory267
9. okt 2018

@sgp Žiaľ..toto je aj môj životný príbeh..a žiaľ môj partner sa rozhodol dokazovať rodine, že je niekto..takže sa to skončilo, a áno život je trápenie, keď rodičia ťa berú len ako to druhé dieťa čo sa ,,pritrafilo,,..zdieľam tvoju bolesť, lebo moja cesta životom je tŕnistá a kľukatá a nikomu neprajem aby zažil a zažíval to čo ja...nie si v tom sama..ale ak tvoj partner si ťa váži, váži si, že ťa má, tak to je aspoň svetlo v tvojom živote, avšak vyliečiť sa z citových rán je ťažké...ak potrebuješ oporu, som tu pre teba..hoc aj IP.

jana_eyre
9. okt 2018

@sgp poznam take pocity, sama ich niekedy mavam a pozeram na svet ciernou optikou.. ale sice som prislovie "nikdy nie je tak zle aby nebolo horsie" vzdy neznasala, musim uznat, ze ma nieco do seba..

ludia maju tendenciu pozerat na vsetko vzdy z horsej stranky, tu lepsiu si nedokazu vazit, a mozno sa aj boja.. ale preco?

preco nevidis to, ze mas super priatela, co pri tebe stoji, co ma rad tvoje prsia aj ked ovisaju, ze sa mu pacis aj s vlasmi ake mas? ano vzdy sa da co zlepsovat, o tom je zivot - vediet napredovat.. ale mam za to, ze zivot je aj o uvedomeni si, ze nemame riesit to, co nemame, ale mame sa tesit z toho co mame.. tak si zacni uzivat zivot, pre psychohygienu zajdi ku kadernicke, kup si dobru podprdu, namaluj sa a uzivaj si pekny zivot s dobrym muzom po boku.. co bolo v minulosti, to bolo, neries.. teraz mas priatela s ktorym snad zalozite rodinu, kde budete k svojim detom pristupovat spravodlivo..

kllamarka
9. okt 2018

@sgp Tak sup so sebou nieco robit. Nebudes prva, ktora si da vylepsit prsia a zvysi si sebavedomie. Aj na zvysku sa da celkom zamakat, a s urcitou velkou mierou sa treba aj sama so sebou zmierit ;)

zuzinapipina
9. okt 2018

Všetkým dievčatám odporúčam pozrieť si film I feel pretty alebo Jsem božská,,,,,, Som sexy, najdete ho aj na bombuj...
https://www.bombuj.eu/online-film-jsem-bozska

Viem, že to neodhali príčinu, prečo máte malé sebavedomie a takéto myšlienky o sebe a to treba naozaj vyriešiť,ale tento film vám povie niečo do vášho srdca a budete sa cítiť psie. 💯 % lepšie.

igores
12. okt 2018

prestan sa opustat a radsej na sebe zacni makat. zdrava strava, sport a uvidis, ze to pojde. len okolo toho zbytocne neries 500 dalsich dovodov,
ze sa nieco neda atd. a hlavne sa prestan lutovat. bud vdacna za to co mas a snaz sa byt lepsim clovekom. drzim palce 👍