Depresia z tejto tmy a zimy

6. jan 2024

Ahojte, dajte dake tipy co porabate v tieto dlhe zimne vecery a uprsane dni s detmi aj s partnerom.
Keby bola aspon poriadna zima so snehom, to sa da vyblaznit, ale takto je to hrozne, aspon pre mna. So synom chodime po ihriskach, kde nikto nie je, lebo je vsetko mokre (neviem kde su ostatne panelakove deti), asponze uz do skolky ide od pondelka, ale zasa po veceroch bude nuda. Doma sa zahrame, ale prideme domov z prace a skolky o 15.30 a do casu spanku dalekooooooo 🙄

pribinak
6. jan 2024

Klzisko? Plaváreň? Hracie kútiky? Pozvať kamosov?

egonsk
6. jan 2024

niektore stolne spolocenske hry su aj na par hodin jedno kolo, skus sa take s nimi zahrat ;)

victoriab
6. jan 2024

Tak my po skolke ideme automaticky von, neviem si predstavit byt dpma a cakat na vecer, vzdy ideme von za kazdeho pocasia, ja po sedeni v robote na home office sa toho neviem dockat a zima vobec nie je, vsak je 11 stupnov, od zajtra ochladenie, ale akoze to pre nas nie je prekazka, tma tiez uz nie je, vsak uz je svetlo ovela dlhsie a tma nam rovnako v aktivitach nebrani

akvi
6. jan 2024

My sme chodili von aj potme, aj teraz sa kludne idem prejst potme. Lahsie sa mi prezije vecer, ked dam hodinovu prechadzku. Ale inak ta chapem, mna toto pocasie tiez nesmierne ubija, hlavne teda ten vytrvaly dazd, to uz fakt nie je normalne, ako prsi pomaly od Vianoc..

autor
6. jan 2024

@pribinak dobre napady, dik 👌

autor
6. jan 2024

@egonsk syn ma 3.5 roka, este ho take veci moc nebavia, ale pracovne zosity a omalovanky, na tom celkom frcime. Ale to nie je na dlho.

minenkak
6. jan 2024

My sme chodievali von aj po tme a naháňali sme tiene,alebo skákali po kaluziach

autor
6. jan 2024

@victoriab no u nas su 3 stupne a chladny vietor, takze pocitovo brrr. Ale jasne, da sa obliect, to by az tak nevadilo, ale ked ste von aj po tme, co robite? My sme sli parkrat ma prechadzku cez mesto s baterkami, ale tak tiez ma to nebavi kazdy jeden vecer.

ivangeline
6. jan 2024

My vela tvorime a pocuvame audiorozpravky..Nejaka navsteva. Indoor ihrisko.

autor
6. jan 2024

@akvi presne take ubijajuce, ja sa citim totalne bez energie, aj ked spavam dobre v noci. Ani ma nic nebavi. Uz asi len ozaj pockat dako na tu jar, spev vtacik, slniecko. 🙂

babulkomale
6. jan 2024

Ja si to uzivam, ja sa citim dobre 😃
Mna ubija leto, nekonecne svetlo do noci a rano od stvrtej, nekonecne horuce dni, spoteni ludia, sopel z klimy 🤪
Energie mam dost, akurat ako sme boli teraz doma tak vcelku otrava, umyvacka, bahnove veci prat, stale varit a piect, tesim sa do prace, uz to bolo pridlho tie nekonecne prazdniny...

maryetta
6. jan 2024

To ze je tma. Ale u nas je blato vsade. Po clenky ak nie viac. Fakt hroza deti uz ani nebavi byt vonku. Dobre ze uz ide skola ze aspon doobedu maju ten cas vyplneny.
Mna ale celkovo to pocasie ubija. Tolko dazda … hmla… ja nutne potrebujem slnko 😂😂

ariannazara
6. jan 2024

Nič sedíme doma pozeráme tv a flákame sa celý deň 😂 z jednej izby do druhej. A tak prejde den😂

vyrovnanaosoba
6. jan 2024

Zo škôlky kým prídeme je aj pol šiestej. Lebo chodíme pešo a vždy sa prejdeme či do parku, alebo na Ihrisko. Doma tancujeme, spievame, pečieme, skladáme lego, kreslime, stávame bunker, pozeráme rozprávky, čítame, strihame atď. Ale väčšinou sme vonku. Koľkokrát sa len tak povozime vlakom jednu zastávku, prejdeme sa a ideme naspäť domov 🫢
Keď prsi, dám prsiplaste, zateplené gumáky a ideme aj tak vonku. Nazbierajú si kamienky a hádžu do mláky. Jedine keď fúka a zároveň prší nejdeme von, vtedy je to horšie, lebo ich treba zabaviť o pár hodín dlhšie, no je to výnimočné.

vyrovnanaosoba
6. jan 2024

@maryetta aj ja, deťom nevadí ani blato po kolená, ale ja neznášam to počasie.

niekto2hy
6. jan 2024

😎

dzejny656
7. jan 2024

Ahoj, ja tiež toto obdobie neznášam a hrozne ma to ubíja. Našťastie môj muž je úplne opačný typ, on tmu a zimu miluje, takže malú (4 roky) berie často poobede a podvečer von, jej je to tiež jedno aké je počasie. Môj obľúbený program je ísť s malou do kníhkupectva, kúpiť nejakú knižku a potom si ísť citat do kaviarne na kávu a koláčik, to máme raz do týždňa väčšinou v piatky. Raz do týždňa s ňou chodíme podvečer do soľnej jaskyne, ona sa tam zahrá a my relaxujeme a raz do týždňa chodíme spolu na plaváreň. Zvyšné dva dni je väčšinou s mužom na prechádzke alebo na ihrisku. Keď sme doma, tak u nás dosť fičia pracovné zošity a čítanie kníh.

victoriab
9. jan 2024

Moj ma tolko co tvoj, prechadzame sa po meste kade tade ulickami, svetlo ci tma, to je jedno, rozpravame sa, co bolo v skole, skolke, rozpravame sa o tom, co vidime, sem tam sa niekde zastavime, niekam vylezie, ale ja teda si hlavu s aktivitami nelamem, ale deti su naucene, ze proste sa ide von a hotovo