Depresia a pocity vyhorenia

20. júl 2021

Predpokladam ze dostanem len hejt ale potrebujem sa vypisat, lebo opät placem .Pred rokmi som napriek antikoncepcii otehotnela . Dieta som si nakoniec nechala. Uz ma 5 rokov. Ide o to ze ja stastna niesom, vobec. Myslim ze skoro vsetko je ovplyvnene tym ze moj muz pracuje zväcsa skoro denne do vecera, rodinu tu nemam a ja niesom schopna si pri malom dietati pri ktorom stale niekto musi byt najst pracu.Poslanych xy zivotopisov a zakazdym aj ked uz cosi risovalo tak tam bola sem tam poobedna smena alebo do vecera a nic z toho. Uz sa citim ako v base,nestastna, niekedy sa pristihnem pritom ako placem a v hlave citim ze mi dieta znicilo zivot. Mozno som len vyhorena tym ze som doma. Muz mi pride ze mu to ani nevadi ze som doma lebo ved on ma stabilnu pracu , o dieta je postarane, to ma vsetko co potrebuje a ja som 5te koleso na voze ktore sa z domu nepohne dokedy.. do jeho takych 12rokov kym bude schopne byt aj sem tam same doma ?
Nemozem robit od skoreho rana, ani do vecera, aj na skolu by som sla ale zas dieta.Ja neviem ci len ja mam tento problem alebo je tu niekto podobny. Kazdy den revem a cakam na ten den kedy budem mat opät svoj zivot. Som nestastna ze nemozem ist kam chcem a kedy chcem, zit ako chcem. Kedysi som si myslela ze dieta je nepisana vyhovorka ale ked Vam nema kto sem tam pomoct tak je to zial realita. Ja svoj zivot priam nenavidim lebo nezijem :( ani lasku necitim, nic, som ako prazdna diera. Psycholog nevm ci by pomohol, ved ani nemam na drahe sedenia len aby som sa vyrozpravala a nic mi to nepomoze

vilma7
20. júl 2021

Žijete na Slovensku? Dieťa nechodí od 3 do škôlky?

pribinak
20. júl 2021

Dieťa ti zničilo život? Načo si sexovala? Sama si si zničila život

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ella_price
20. júl 2021

Tvoj partner ťa vôbec nepodporuje? Dieťa nemáš vôbec rada a ani si si k nemu nevybudovala vzťah?
Plakať v kúte a čakať na zázrak vie ktokolkvek, ale ver, že poznám xy párov, ktoré začínali od nuly, ale pracovali na sebe, držali pri sebe a vypracovali sa. Takto poznáme len jednu stranu, ktovie ako sa na celú vec pozerá tvoj partner.

duracellko
20. júl 2021

a hlavne vyrevuj a lutuj sa pred deckom, nezabudni nanho kazdu chvilu vrieskat a vycitat svoj skazeny zivot, ked uz mas skazeny zivot ty, nech ho ma aj tvoje dieta, nie?

autor
20. júl 2021

@duracellko o moje dieta je postarane ovela lepsie ako mozno o x deti ktorych matky sa tvaria ako matky roka a za dverami bytu po detoch len skriekaju, biju ich a deti z detstva nic nemaju takze si nedovoluj pisat mi sproste ustipacne pripomienky bez toho aby si poznala nas zivot. V statuse su pisane moje vnutorne pocity,nic viac. Moje dieta sa ma doslova ako prasa v zite

slovakboy
20. júl 2021

Chápem ťa. Je to všetko uhol pohladu a sú jektivne vnímanie. Moja manželka by sa hneď s tebou vymenila. Môcť byt doma s dieťaťom a starať sa len o neho je výsada a je to najosožnejsia vec pre spoločnosť. Zarábať prachy? Nechaj to na muža asi ti má rad. Realizovať sa? Toto je realizácia ktorú prežívaš teraz a nebude sa opakovať. Robotu ktorá sa ti bude páčiť ešte nájdeš neskôr neboj sa. Viem ak plačeš tvoj mozog vníma celu situáciu inak. Ale neboj sa si úžasná a skvela a snaž sa nájsť si aspoň pozitívne momentky a tie rozvíjaj. Ešte sa ozvem

duracellko
20. júl 2021

si egoisticka a drza, preto mas problemy, vidis iba seba, nevies sa vcitit ako posobis na svoje okolie, hmotne postaranie nie je dolezite, dolezita je pre dieta emocna podpora a istota v zivote, ked robis cirkusy a si nervozna a mas vselijake pocity, myslis, si, ze dieta to neciti, ze je robot, a propos ako je o tvoje dieta postarane? ty nie si pri nom, ty sa nestaras? a ak je o dieta postarane, preco teda mas akoze depku? liek na tie tvoje akoze depresie sa vola - robota, poriadna, fyzicka, manualna. asi ani tvojho muza netesi tvoja spolocnost, ked si nevies kontrolovat pocity

slovakboy
20. júl 2021

@duracellko ty brďo nadpis diskusie je Depresia. To vy takto hovoríte s človekom v smútku? A hodnotite a súdite bez znalosti vecí? Ej koťuhy.

ella_price
20. júl 2021

@slovakboy Ty vieš vôbec ako vyzerá depresia?
Človek s depresiou dokáže ledva niečo napísať a nie ešte napísať takúto otázku.

sanssa
20. júl 2021

kam sa ponahlas? preco sa ponahlas do prace? dieta nechodi do skolky? nemas priestor na nejake konicky?

tara42
20. júl 2021

Cele dni sama len s dietatom bez muza, rodiny a kamaratov? Vacsine zien by preplo. Najdi si nejaku kamosku, zalubu, porozpravaj sa s muzom nech vybehnete na vylet castejsie, medzi ludi. Tebe chyba spolocnost, chodievaj s dcerou viac von, zoznam sa s mamickami. A popritom hladaj pracu alebo aspon brigadu na odreagovanie. Kludne aj na 4 hodinky ak mala chodi do skolky ako obedova casnicka.

janka_23
20. júl 2021

Ja sa vyjadrím iba k jednej veci. Keď si vybavíš doporučenie od obvodného lekára máš nárok na cca 10 sedeni u psychológa zdarma. Možno by si mala skúsiť, poskytol by ti iný pohľad na zivot

janach123
20. júl 2021

Milá pani, veľmi jednoducho povedané, všetko je vždy uhol pohľadu. Vy ste sa asi v materstve nenašli ( čím Vás nechcem uraziť) alebo prišlo skoro, avšak ste matka, skúste nájsť to krásne, čím deti náš život obohacujú, áno veľa vecí musíme odložiť na neskôr/na potom/ keď deti vyrastú, ale to nie je trest, skúste sa zamyslieť, čo všetko ste vďaka svojmu dieťaťu získali a myslím tým tie ,, obyčajné" veci, keď ku vám niekto vzhliada, že ste tou najdôležitejšou bytosťou, ktorú má, že ste odpoveď na jeho otázky.... Ja mám deti tri a verte, že tiež sa mi chce niekedy kričať.... ale to k tomu patrí, aj v slze je sila, emóciu treba dať von a možno treba viac s manželom komunikovať, otvoriť sa a určite príde niečo, čo prinesie zmenu

mabenn
20. júl 2021

Ja si myslím, že si to správne všetko identifikovala. Ono keď je toho veľa, hoci to je aj dobré, je toho veľa...poznám na sebe, dieťa do 2rokov takmer nonstop so mnou. Ale ty máš už 5 ročné. Chodí do škôlky? Čo robíš vtedy? Ak chodí, na koľko?