Decká na elektrokolobežkách chodia po chodníkoch

5. jún 2023

7,8,10ročné decká dá elektrokolobežkách chodia po chodníkoch

Kedy už začne polícia dávať pokuty rodičom keď kúpia takto malým deťom elektrokolobežku? To už memôže matka ísť s malým škôlkárom ani po chodníku aby sa nebála že jej dieťa zrazí decko nezodpovedných rodičov???!

vanilkovazmrzka
5. jún 2023

No keby len deti, nebezpecnejsi su tinedzeri a dospeli, co sa rutia 30km rychlostou… po chodniku.

janetinka27
6. jún 2023

Ahoj, u nas to bolo otrasne, v meste sa dali elektricke kolobezky pozicat. Boli odstavene na zastavkach, ludia nasadli a isli.potom ich hocikde odparkovali, nechali vykotene na zemi abo aj v rieke ci na strome. Kolkokrat si ich pozicali decka a dve naraz na jednej krizom cez najvacsie krizovatky bez pravidiel. Alebo po chodniku isli cloveka odzadu prevalcovat. Tento rok ich uz zakazali, uz ludia chodia iba na svojich sukromnych a tych je ovela menej. Na svojich ludia jazdia uz zodpovednejsie ako na pozicanych, no aj tak sa najdu taki, co nedbaju na pravidla. Clovek aby bol stale v pozore,.odkial ktosi vyleti

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
derdia
6. jún 2023

Na toto lahka odpoved pre Slovakov. Pokial nepozabijaju par ludi a nepomrie ich par.
Potom mozno sa to nejak bude riesit... Bohuzial.

oonnaganamakusai
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
svetlonos
6. jún 2023

Vyskusat hrat akoze mas turetov syndtom. Vzdy ked pojde nejaka taka mamuska po chodniku s dietatom na ekektrokolobezke. Jednu jej plesti, vynadaj a chod dalej 😁. Tu pomoze len sebajusticia. Mas zo pobcelom sveteca co cakas od deti, ked uz dospeli su debilni a absentuje zdravy sedliacky rozum?

ivana11155
6. jún 2023

Dospela zena cca 30rocna a viezla na tej kolobezke este aj psa...som myslela ze odpadnem ze take nieco niekoho napadne.

unicornlady
6. jún 2023

Ja neviem, o akom meste/dedine sa bavíme, ale ja v Nitre stretávam tie kolobežky asi iba na chodníku. Po ceste neviem, či som ich videla. (u nás v dedine je to tak pol na pol).
A bežne aj dvoch ľudí na jednej kolobežke. V prípade detí, neviem, či som aj troch nevidela naraz na jednej elektrokolobežke.

annm81
6. jún 2023

Niektoré krajiny už majú povinnosť mať pre určité typy elektrokolobežiek povinné poistenie a vďaka EÚ to čoskoro bude platiť aj pre Slovensko. Zatiaľ sú tam dosť benevolentné limity pre rýchlosť (tuším nad 25km/h) a váhu, ale myslím, že je len otázkou času, kedy sa tie limity posunú nižšie a keď poisťovne (a poškodení) budú po takýchto kaskadéroch žiadal uhradenie škôd.

jesenzima
6. jún 2023

@sheila121 v zdravom tele zdravý duch. Presne tak. Koľkokrát mi príde vtipné a zaujímavé, že 60-70 roční dedkovia a babky sa terigaju poctivo na bicykli, šlapu hore kopcom, a mladí ľudia so zdravými nohami okolo nich na ele. kolobežkách .... Veľmi pohodlná a lenivá generácia vyrastá ...

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvetinka75
6. jún 2023

@unicornlady tak na chodníku aj ja. Hlavne keď idú decká z gympla z Klokočiny . Dvaja na jednej a rúti sa to dolu kopcom. Otáča sa to, nepozerá pred seba.

slavomira236
6. jún 2023

@janetinka27 u nas sa tiez poziciavaju kolobezky...a neznasam ked to niekto necha lezat na chodniku a lezi to tam aj 3 tyzdne uzkom chodniku a neda sa prejst po nom. Po parku na tom mlady lietaju ako blazni

aandrea9
6. jún 2023

Keby len po chodníkoch. Mne minule vybehol rovno z chodníka na cestu pubertak s mladším súrodencom vpredu, išli rovno zo škôlky 🤦‍♀️ jaaaa bych to bila a zacala rodičmi.

zuzulka558
6. jún 2023

No ja už takto, preč 2 týždňami mi do karicky z malu napálil tínedžer na bicykli na chodníku v zákrute z kopca, nemal šancí vidieť ledva brzdil malej ostali len oskrete nohy chvalabohu viac nestihol,, odvtedy kolobežkar, cyklista na chodníku nech sa páči nech zlezie a môže ísť ja sa obzerať stále nebudem aby som sa na chodníku bála ísť peši,, písala som na mesto žiadna odpoved

zuzulka558
6. jún 2023

@aandrea9 no tu takého tínedžera na kolobežke zrazilo auto, v protismere a letel,, no nepoucil sa už lieta zase

oonnaganamakusai
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monika185243
6. jún 2023

Neznášam tie kolobežky, chvala bohu nemám žiadnu osobnú skúsenosť, ale ja by som dala zákaz v pešej zóne a po chodníkoch viesť sa na kolobežke, tak isto na bycikli, lebo keď idem s deťmi na prechádzku a aby som stále pozerala či niekde nevyletí blázon na kolobežke, bycikli je na palicu...

zuzulka558
6. jún 2023

@oonnaganamakusai utiekol mala som ruku nachystanu no nakoniec by on udal mňa že som mu treskla