Dávajú v Coop jednote stravné lístky?

lentilka640
6. jún 2020

Dobrý deň, mám v pláne pracovať v Coop Jednote. Je to len dočasne riešenie. Chcem sa ale opýtať, aké benefity prináša táto práca, či dávajú zamestnancom stravné lístky a podobne ? Ďakujem za všetky odpovede

evittam
6. jún 2020

@lentilka640 Kazdy zamestnávateľ je povinný zabezpečiť stravu ci stravne ak pracuješ denne nad 4h. Akym spôsobom záleží od neho-obedy, stravne listky, karta,...

sara07
6. jún 2020

stravné lístky nie sú žiadny benefeti, máš na to nárok zo zákona, je to jeho psia povinost ti ich dat nie láskavo že ti ich dá
pokial zamestnavatel neposkytne stravu v jedalni alebo stravné lístky treba ho nahlasit jednoducho a hned budu

lentilka640
autor
6. jún 2020

@evittam ahaaa ja som doteraz ešte nerobila takto na tpp lebo som študovala tak sa vôbec nevyznám v týchto veciach...

mavema
6. jún 2020

@lentilka640 robim v jednote a máme stravnú kartu s ktorou môžeme platiť len v predajniach coop jednota.

korunka1
6. jún 2020

@mavema to je zaujimave...ako si nou dokažes kupit teple jedlo v obchode? Dobre sú vychcaný

evittam
6. jún 2020

@korunka1 Ja na svoju nakupim kdekoľvek. Niekde s obmedzením.

evittam
6. jún 2020

@korunka1 Je to tvoja vec ako to minies. Zamestnávateľ si svoju povinnosť splnil. Napr. mi nemame moc možnosť ísť do reštaurácie t.j.bud donaska-mozes platiť len v hotovosti....

korunka1
6. jún 2020

@evittam no ale oni maju jednotacku kartu a len v jednote plati.dost obmedzujuce

mavema
6. jún 2020

@korunka1 takto vyzerá naša karta,ako nám pošlú peniaze na kartu tak poplatím pár nákupov v obchode v ktorom robím.

evittam
6. jún 2020

@korunka1 Aha. To som nevedela. No, nejak to však musia mat ošetrené. Pochybujem ze si taky obchodny reťazec dovoli porušovať zakon....

lentilka640
autor
6. jún 2020

@mavema a prosím ťa koľko peňazí mesačne máš na tej karte ?

mavema
6. jún 2020

@lentilka640 okolo 100eur,keď mam dovolenku tak menej

sara07
6. jún 2020

@mavema tak to trocha davaju viac ako maju lebo cca priemer je 80-85 podla mesiaca

evittam
7. jún 2020

@sara07 Mozu dávať kolko chcu. Minimum je 3.83/den.

nika995
7. jún 2020

@lentilka640 dobrý deň ja pracujem už 4 roky v Coop som momentálne na materskej. V rámci možností som spokojná. Na otázku stravné lístky je ťažko odpovedať. Každá Jednota patrí pod nejaké mesto a všade to je inak riešené. Ja pracujem pod Turčianske Teplice a my máme stranu kartu s ktorou sa dá platiť ale iba v Coop (vrátane drogérie, cigariet aj alkoholu). Zistila som však, že v Žiline alebo Prievidzi táto naša karta neplatí a pani pri pokladni nemala ani tušenie s čím chcem platiť žiaľ nestihla som sa opýtať ako to oni majú riešené bolo v tej chvíli veľa ľudí a teda nechcela som zdržovať.

sara07
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bibusik28
8. jún 2020

@lentilka640 robila som v jednote teda stale aj robím len som na rizikovom. Dávajú stravné calio karty 🤗