Darujem korelu chocholatú

onino
20. apr 2013

ahojte rada by som niekomu podarovala korolu chocholatu ale iba v pripade ked ich mate doma,dovod je ten ze je sam a potrebuje samicu,je to asi samec.zacal si trhat perie a som citala ze mu chyba spolocnik tak si to robi sam ,je mi ho luto a druhu uz kopovat nechcem tak radcej by som nekomu darovala.iba osobny odber.som z kk.

sissy27
20. apr 2013

@onino nudí a upútava na seba pozornosť... nemusíte ho nevyhnutne dávať preč alebo kupovať parťáka, stačí, ak mu raz za čas vymeníte hračky v klietke, skúste mu dať zrkadielko, dostať aj rôzne iné hračky, a trošku sa mu venujte, porozprávajte s ním, pomaznajte, nechajte polietať po byte... kedysi som korelu mala, v klietke bola len keď som nebola doma a inak lietala po byte, sedela mi na pleci alebo na hlave a keď som sa učila tak sa "učila" so mnou 🙂 chodila po stole medzi učebnicami a zošitmi a pozerala do nich, sem tam nejakú oďobala... a nedajbože aby som meškala zo školy, to bolo kriku 😀 😀 😀

onino
autor
20. apr 2013

@sissy27 no ale ked ju vypustam tak si chodi ale ked ide lietat ta sa furt dakde buchne a je mi jej luto ta radcej je v klietke a sem tam ju deti zoberu.a neviem ci vydrzi tak dlho byt sam uz ho mame rok 🙂

sissy27
20. apr 2013

@onino je mi smutno, keď to čítam...predstav si, že by ti zviazali ruky, nemôžeš ich používať, iba raz za čas... čo sa stane? bude ti všetko z nich padať, pretože orgán, ktorý sa nepoužíva, stratí svoju funkčnosť...a toto sa deje s vašou korelou... veď preboha, zaobstarali ste si živého tvora, vtáka, potrebuje DENNE lietať, aby si precvičil svaly... máš pravdu, bude lepšie, keď ho darujete ho do DOBRÝCH rúk, kde sa mu bude niekto venovať, nie len sem tam... 😖

onino
autor
20. apr 2013

@sissy27 ved hovorim ze mi je ho luto lebo sa furt dakde buchne a nechcem aby si ublizil.tak vetcinou je v klietke.a klietku ma velku meter aj daco.furt mu tam menim konariky bo si ich obhryza.zrkadielko ma , a furt sa hojda na hojdacke.ale mne sa zda ze lepsie keby tam mal niekoho,a dalsieho kupovat nechcem,teraz je von z klietky uz asi hodinu.

onino
autor
20. apr 2013

@sissy27 no uz sa ozval aj buduci majitel