Darovanie tela na vedecké účely

10. máj 2024

Chcela by moja babka darovat telo na vedecke ucely do BA

Zmluva o poskytnutí tela k vedeckým a výučbovým účelom sa vyhotoví a podpíše v 4 exemplároch – 2 pre fakultu, 2 pre Vás ako darcu (za fakultu podpisuje zmluvu dekanka fakulty). Z toho jeden exemplár zmluvy si ponecháte Vy, druhý odovzdáte svojmu lekárovi, aby bol informovaný o Vašom rozhodnutí. Je potrebné, aby Váš podpis na dvoch zmluvách, ktoré zostanú na JLF UK, bol overený overovateľom (napr. notárom).

Úradne overenú zmluvu je potrebné doručiť (zaslať poštou alebo osobne) na Ústav anatómie JLF UK v Martine, Malá Hora 4, 036 01 Martin po overení notárom.

—- toto znamena ze 2 overene posiela postou na fakultu a dve overene si nechava? 1 lekarovi 1 sebe?

melanta
10. máj 2024

Áno, presne tak.

maranco
10. máj 2024

Podpis si daj úradne overiť na matrike na obecnom úrade, je to lacnejšie ako u notára.

teki1
10. máj 2024

Áno.Potom bude mať pri sebe kartičku,preukaz alebo niečo podobné,čo bude súčasťou zdr. dokumentácie,aby lekári vedeli o jej poslednom želaní.
A všetka moja úcta babke,že sa tak rozhodla.Budúci lekári jej sú už teraz vďační.

autor
11. máj 2024

@teki1 babka ma rozne ochorenia tak dufa ze aspon po smrti niecomu pomoze, dakujeme za info

eva8
11. máj 2024

❤️