Darovanie psa polícii

zzuunnaa
24. feb 2024

Ahojte, ďakujem za prečítanie. Mame doma 2 fenky: bernsky salašnícky pes (s PP) a kríženec labrador a čosi. Narodila sa nám dcéra a na psíky nemáme už toľko času, čo sa najmä prejavuje na krížencovi - stále hrabe, všetko ničí, steká (pritom má výcvik poslušnosti, poslúcha na povely, keď sme boli ešte bez dieťaťa a bola “vybehana” tak všetko bolo OK). Ona je pes, ktorý dokáže do nemoty aportovať a pol hodinový výbeh na poli za domom jej nestačí, toho psa nejde unavit 🙂. Teraz bola chorá, tak bola dnu a kým sme boli v obchode (cca 1,5 hodky) zničila komplet dvere, oskriabala steny, zozrala jedlo z kuchynskej linky (pritom majú oba psi zakaz vstupu do kuchyne čo aj rešpektovali do teraz). Muž sa na ňu nasral a dal ju na bazos :/ (hádame sa kvôli tomu, neriešte ale papierovo je to môj pes tak aj tak musím s darovaním súhlasiť ja). “Problém” je, že sa na ňu ozval jeden pán, ten tvrdí, že cvičí záchranárske a policajné psi a že by sa prišiel na ňu pozrieť, že by ju chcel na výcvik na drogy. Znel seriózne a kebyže som si 100% istá, že by išla k psovodovi a bolo by s ňou pracované, tak by som sa bola jej ochotná vzdat, lebo je to fakt pes čo potrebuje k zivotu prácu (bernak sa 3x prebehne po poli a ide domov
spokojná spat, toto druhé je nezmar 😀) a vzhľadom na malú najbližšie 3-4 roky nejaký extra čas na psíky nebude :/ Len mi je podozrivé, že chcú 2 rocneho psa? Neberú len šteňatá? Nemáte niekto skúsenosť? Čo take by som si mala všímať? Nechcem aby skončila niekde zle, na nejakych nelegálnych zápasoch alebo čo (je kastrovana tak aspoň mnoziaren nehrozí).. Nemáte nejaké rady? Ďakujem 🙏 A prosím nesúďte, že sme sk vzali psa a nemáme čas atd. Život sa vyvíja a nik nevedel čo sa sidlo z toho bude. Len mi ide o to, aby mala dobrý život, ak sa mi ten pán nebude pozdávať, tak ostáva doma.

tundra
27. feb 2024

@zzuunnaa Ahoj,psy na vycvik,pre potreby armady,policie sa vykupuju aj do 4 rokov,ked je pes dobry.Velka vyhoda,ze je psik s PP.Pokial,je pes vyborny aporter,ma predpoklady na dalsi vycvik.
Urcite ho nedavaj zadarmo.Uvidis,ako bude zaujemca reagovat.Ak ho este mas,napis mi sukromnu spravu,skusim pomoct.

sandra49
20. máj 2024

@zzuunnaa ahooj ako to u vás dopadlo? Veľmi ma to zaujalo ze sa niekto ozval na psíka prave za takýmto účelom. Ešte som o tom nepočula.

zzuunnaa
autor
20. máj 2024

@tundra ahoj, neviem prečo som nereagovala hneď, asi som prečítala a odložila na neskôr 🤦🏻‍♀️ na teraz sme to vyriešili, že si ju občas berú rodičia, keď už je to s ňou neunosne ale hneď ako príde domov tak zase robí neplechu… 🤦🏻‍♀️

zzuunnaa
autor
20. máj 2024

@sandra49 ten pán prišiel, ale (našťastie) aj môj muž urobil dosť chyb, rozdelil psov, zahovoril ich do klietky predtým a pod a psi boli z toho dosť v strese tak nereagovali ako bezne, napríklad nosila lopty len nám a k tým pánom sa ani nepriblížila 😀 Tak skonštatovali, že by nebola dobrá na výcvik, lebo že je bojko.. 🤷🏽‍♀️ popravde kebyže má nás niekto ochrániť tak tej malej verím viac ale možno len jej nebol ten pán sympaticky 🤷🏽‍♀️ aj tá skuska bola len taká, že jej hodil 2-3x loptičku 🤷🏽‍♀️no ostala doma nakoniec

sandra49
20. máj 2024

@zzuunnaa jeej tak aj dobre ze nakoniec zostala doma. Niekedy sa časom ukáže nejaká chyba alebo santo samo nejak uprace 😅 no keď není psovi sympatický človek tak to není o com..psi vedia vycítiť🙂 dakujem ze si odpísala, bola som len zvedavá 😁 prajem vám všetko dobre aby ste to zvládli spolu 🩷