Darčeky pri narodení dieťaťa.

19. feb 2020

Ahojte,
Chcela by som sa opýtať, či ste dávali kolegom v práci nejakú malú pozornosť, alebo niečo pamätné keď sa vám malo narodiť dieťa. A ak áno tak môžete dať aj nejaké nápady. Ďakujem ☺️

petkaaa
19. feb 2020

Ja mám dať darček kolegom pri príležitosti toho, že mne sa narodí dieťa? URČITE NIE! To už čo je za blbosť

yanni
19. feb 2020

Ähm a to uz preco? Skor opacne. Pred odchodom na matersku som dostala ja. Muz v robote zase po narodeni malu pozornost od kolegovcov.

sasanka605
19. feb 2020

Kolegovia davali mne, naco by som ja davala im to netuším

dominiknoemi
19. feb 2020

Pri rozlúčke keď som odchádzala na MD mi darovali krasnu plienkovu tortu a oblecko pre dcérku, ja som pripravila pohostenie.. Tak to chodí bežne 😉

evamea
19. feb 2020

Nikomu nič dávať nebudem, nie som v škôlke, kde sa rozdávajú cukríky aj pri meninách. 🙂 Pohostenie ok, darčeky nech dajú oni tebe. :D

martinals
19. feb 2020

Ahoj ja som nedávala nič,myslím si že by to malo byť naopak.U nás v práci sme mi ako kolegovia dávali malú pozornosť pre budúcu mamičku. Dostala veľkého plysaka a od každého ešte maličkosť. Ja som dala bodíčko a zavesnu hračku na kočík.

ajka0207
19. feb 2020

Doniesla som zakusky pri príležitosti odchodu na matersku, ak sa narodilo bábätko kolegovi (chlapovi, co normálne dalej chodil do prace) tak on doniesol zakusky po porode a my sme mu dali pohladnicu s venovanim.

mila23
19. feb 2020

akoze aby mali kolegovia pamiatku na to, ze sa mne narodilo dieta? a naco si to maju pametat?

fokuska
19. feb 2020

Kolegyne doniesli kolace, alebo nejake pohostenie ked odchadzali na matersku, kolegovia ked sa narodilo babo a my sme sa im poskladali na darcek alebo poukazku do detskeho obchodu.

Neviem co ine pamatne by nam mali davat, my si nepotrebujeme pamatat a pripominat narodenie ich babatka :D
Praveze im sme dali napr. detsky album, pamatnu knihu, sadu na odltacok nozky...

elinosar
19. feb 2020

tak toto je co za blbost. rozum mi to neberie

lucyluv
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
acrobaleno
19. feb 2020

Nedáva sa to naopak? Že keď sa mne narodí dieťa, kolegovci sa môžu ale aj nemusia skladať mne. A nie, že ja im mám dávať niečo.😂

mogaa
19. feb 2020

@acrobaleno ty môžeš urobiť pohostenie keď odchádzaš na materskú - t.j. nejké misy, zákusky, chlebíčky.....ono záleží aké máte v práci vžťahy, ale patrí sa pohostenie urobiť ak niečo od nich dostaneš....ak si na PN tak prípadne poslať d práce po narodení dieťaťa - ale to sa robí pohostenie z tvojej strany nie darčeky

miriam11
19. feb 2020

Oni dávali mne. Nejaké vetvičky pre babo. Ja som doniesla zákusky, chlebíčky na rozlúčku.

acrobaleno
19. feb 2020

@mogaa U nás to nie je tak zaužívané, hlavne pri materskej. Jediné na čo sa skladáme sú narodky.

lubi40
19. feb 2020

zijem v zahranici a tu je zvykom davat malickost vsetkym (teda aj kolegom), ktori pridu babatko navstivit.
Tiez sa nosia do prace cukriky (oni tu maju na ke specialne, ktore sa kupuju pri narodeni dietata), tie sa daju na recepciu spolu z oznamenim o narodeni.

mogaa
19. feb 2020

@acrobaleno tak potom ani žiadne pohostenie😉 to pohostenie sa dáva skôr ako kompenzácia za darček od kolegov🙂

lula313
19. feb 2020

@lubi40 zaujimave, prezradíš, ktorá krajina?

evalin88
19. feb 2020

@yanni mne dali kolegine detsky fotoalbum + vyzbierali vo firme peniaze a dali mi ich v obalke s podpis kartou a venovanim.. ja som piekla kolac v posledny den v praci pred materskou vramci rozlucky

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pallacinka
19. feb 2020

My sme dostali od kolegu dakovnu pohladnicu s fotkou babatka (bolo to tiez v zahranici, robi sa to bezne pokial viem).

0silvia0
19. feb 2020

myslím, že nemusíš preberať nejaké zahraničné zvyklosti. Tu na Slovensku sa toto nerobí, ktovie, či by neboli kolegovci v rozpakoch. Tu sa dieťa rieši hlavne v rodine, nerobí sa z toho taký povyk...

kikulienkadd
19. feb 2020

Ahoj,od kolegov som raz dostala finančný dar a po 2.pôrode som ich pozvala na malé pohostenie s prípitkom.

lubi40
19. feb 2020

@lula313 Belgicko

zuzgro
Odpoveď bola odstránená
Zobraz