Dá sa poslať kočík aj poštou?

januliiq
17. sep 2015

Ahojte mamičky, chcela by som sa vás opýtať keďže ja s týmto nemám skúsenosti - ktorá ste už predali detský kočiar a posielali ste ho - dá sa poslať aj cez poštu? Alebo je treba sa obrátiť na nejakú doručovateľskú spoločnosť? Koľko vás to cca vyšlo? Ďakujem krásne za odpovede a pomoc 🙂

miku1
17. sep 2015

Dá sa poslať cez poštu. Vieš si dokonca domov objednať kuriéra. Nepamätám sa presne koľko poštovné stálo, ale vieš si to pozrieť aj na stránke pošty.

petrikam
17. sep 2015

Určite sa dá poslať, ja som posielala a stálo to cca 9 eur. Dá sa buď ho priniesť priamo na poštu alebo zavolať si poštového kuriéra, aby ho prišiel vyzdvihnúť k tebe domov, vtedy je poštovné tuším o nejaké euro drahšie.

ivett1
18. sep 2015

@januliiq ahoj, kočík resp. golfky som posielala poštou ako balík ... zabalila som ho a odniesla na poštu ...teraz sa dá posielať ako balík do 10 kg😉
nad 10 kg do 15 kg kuriérom sl. pošty-ale aj vtedy môžeš balík priniesť na poštu a len oznámiš, že ho posielaš kuriérom ako "expres zásielku na POŠTU", vtedy platíš okolo 5,90€ , ak si zavoláš kuriéra domov (on ti balík aj odváži, tak ako to robia na pošte), a povieš mu, že kočík chceš poslať ako "expres zásielku na POŠTU", tak platíš cca 8€ ....ALE tvoj kočík bude doručený LEN na najbližšiu POŠTU kupujúcej (nepríde jej domov) a ona dostane len sms alebo e-mail, že už kočík dorazil a musí si ho vyzdvihnúť ...preto, keď to budeš posielať takto, tak si musíš vypýtať okrem jej adresy aj č. na jej mobil alebo jej e-mail😉
AK chceš, aby jej kočík DONIESOL kuriér DOMOV, tak ceny sú trochu vyššie max 6,90€ (keď podáš na pošte a povieš, že chceš poslať kuriérom ako "expres zásielku na ADRESU") alebo max 9€, keď si ho zavoláš domov k sebe a povieš mu, že to posielaš ako "expres zásielku na ADRESU"...

KEĎ kočík váži do 10kg, tak mrkni na stránku pošty, nahoď si cenník a v okienku sa presúvaj na balíky a tam ti vypočíta cenu aj so službami (keby si chcela napríklad poistiť balík alebo dobierku) ...

ALE ešte jedna malá rada, spýtaj sa tej kupujúcej, ako to chce poslať, lebo posielanie ako "balík na poštu" je síce lacnejšie (asi 3,80€ pri váhe do 10kg), ale musí ti dať kupujúca kontakty -č. mobilu alebo e-mail a musí si potom balík-kočík sama vyzdvihnúť na pošte u nej ... ak dáš balík-kočík poslať ako "balík na adresu" - zaplatíš vyššie poštovné (asi 5€ pri váhe do 10kg), ale donesú jej ho domov (a keď je náhodou stále doma - napríklad je na materskej s bábom, možno by to bolo pre ňu lepšie, keby jej to doniesli)