Dá sa objednať kuriér cez packetu?

23. okt 2023

Ide o to, že predávam nábytok no a ozvala sa mi nejaká pani, či je inzerát aktuálny. Odpísala som, že áno. Ona na to, že "super, môžem si objednať kuriéra cez packeta?🙂 "
Myslíte, že sa jedná o podvod? Alebo sa to naozaj dá aj takto?

moony99
23. okt 2023

Samozrejme,že podvod,mne toto odpisali na každý inzerat,čo som dala na bazos.

autor
23. okt 2023

@moony99 ďakujem, aj som si myslela. No hľa už mi aj odpísala, tak podľa tohoto už viem ktorá bije 😆🤦🏻‍♀️

marhulka13
23. okt 2023

Mam aj auto chceli kúpiť cez packetu. Jediná otázka bola, že koľko má najazdene. Odpísala som a dotyčná hneď ze super, môžem si objednať kuriéra? Podvod starý jak brno

moony99
23. okt 2023

Nech sa páči príklad

autor
23. okt 2023

@marhulka13 v takomto štýle písma som ho nepoznala..ale už som múdrejšia 😃 ďakujem vám obom

nevenka
23. okt 2023

@moony99 hej, prsne rovnaky scenar, predavala som 1 balenie nevyuzitych detskych plienok a presne, ze ci je aktualny inzerat a toto s kurierom...😅. Manzel mi povedal, ze som mala odpisat nejaku blbost, napriklad, ze ano, je to aktualne, ale nevadi, ze su trosku pouzite? 🤣🤣🤣

jazula
24. okt 2023

Čokoľvek, kde chcú posielať peniaze cez kuriéra je podvod. Kuriér vždy rieši len prepravu, max dobierku (čiže peniaze prevezme, nie vyplatí) ako nadštandardnú službu. Okrem Packeta som už dostala podobnú “lukratívnu” ponuku aj s DPD.

maranco
24. okt 2023

Článok o podvodoch na bazároch.
https://www.mesec.cz/clanky/podvody-na-bazarech...

babydesire
25. okt 2023

Podvod..tento trik je uz tak casto pouzivany, ze sa cudujem ze sa najde este niekto kto sa stym nestretol

haggard_222
27. okt 2023

@nevenka Mala si 😂
Tiež mi písala pani Eva Hudáková a odpísala som jej toto 😂 Už viac neodpísala ☹

maranco
9. nov 2023

Polícia upozorňuje na podvody na internetových bazároch, žena prišla o 2001 eur
https://etasr.sk/article/20074636

makoz
26. dec 2023

Predávam korčule aj tu, dala som aj na bazoš a toto som dostala do mailu z bazoša aj ja teraz:
Zadám kuriérskej službe objednavku aby som vam tuto cast procesu odbremenila. Mam skusenost s Packeta SK, takze lepsie cez nich to vyriesit.Najprv dostanete platbu cez kuriersku spolocnost, potom kurier vam zavola. Vsetko na moje naklady samozrejme 😊
Už ste takto predávali?

marhulka13
27. dec 2023

@makoz jasný podvod

makoz
27. dec 2023

@marhulka13 ďakujem pekne za upozornenie